Reklam
Reklam
Beykoz’da çocuklar bayramı doya doya yaşayacak

Beykoz’da çocuklar bayramı doya doya yaşayacak

Beykoz’da 23-30 Nisan Çocuk Haftası ‘Çocuk Kitapları Fuarı’ ve ‘Simge Konseri’ ile dolu dolu kutlanacak.

Beykoz’da Çocuk Haftası çeşitli etkinliklerle kutlanacak. 22 Nisan Cumartesi günü Türkiye’nin en büyük çocuk kitapları fuarı Beykoz’da 3. kez kapılarını açıyor. Ayrıca Beykoz Kaymakamlığı 23 Nisan günü saat 10:30’da  Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı 97. Yıl Dönümü nedeniyle Marmara Üniversitesi Spor Akademisi Stadyumu’nda kutlama programı düzenliyor. Program Saat 15.00’da Simge konseri ile sona erecek.

 “Geleceğe Yön Verenler” Beykoz’da buluşuyor

Geleceğin teminatı olan çocukların ve gençlerin nitelikli bir okuma kültürüne sahip olması amacıyla Beykoz Belediyesi tarafından düzenlenen Beykoz Çocuk Kitapları Fuarının bu yıl üçüncüsü gerçekleştiriliyor. Geleceğe yapılan en önemli yatırımlardan biri olarak görülen 3. Beykoz Çocuk Kitapları Fuarı, istikrarlı olarak sürdürülen İstanbul’un ve Türkiye’nin tek çocuk kitapları fuarı. Beykoz Belediyesi fuarı en önemli vazifelerinden biri olarak görüyor ve diktiği bu fidanın meyve veren büyük bir ağaca dönüşmesi için her türlü özeni gösteriyor.

Fuarın Onur Yazarı Gülten Dayıoğlu

22-30 Nisan tarihleri arasında, Beykoz sahilindeki 2100 metrekarelik kapalı alanda gerçekleştirilecek olan 3. Beykoz Çocuk Kitapları Fuarı’na bu yıl 75 çocuk yayıncısı katılıyor.

Türk edebiyatının değerli ismi, gençlik ve çocuk edebiyatı alanında en çok okunan yazarlardan Gülten Dayıoğlu, bu yılki fuarın onur yazarı olarak 22 Nisan Cumartesi günü gerçekleştirilecek açılışta Beykozlularla birlikte olacak. Fuarda bu yıl yenilik olarak küçük kitap dostlarımız için sevdikleri yazarların söyleşilerini ilave ettik. Gülten Dayıoğlu başta olmak üzere, değerli yazarlarımız Şermin Çarkacı, Erol Erdoğan, İrfan Gürkan Çelebi, Melih Tuğtağ ve Bestami Yazgan fuar süresince söyleşiler gerçekleştirecekler. 3. Beykoz Çocuk Kitapları Fuarı’nda bu yıl söyleşi ve imza etkinlikleriyle toplam 75 değerli yazarımızı ağırlayacağız.

Çocuklar eğlenerek öğrenecekler

Bu yıl fuarda “Geleceğe Yön Verenler” başlığı altında, bilimin her sahasında keşif ve icatlarıyla insanlığa katkıda bulunan önemli şahsiyetlerden birkaçını tiyatral etkinliklerle canlandırılacak. Fuara gelen çocuklar, İbni Sina, Ali Kuşçu, Piri Reis, Einstein, Newton ve Gutenberg’i aralarında gezerken görecekler ve onların hangi alanlarda nasıl önemli işler yaptıklarını kendilerine sorarak öğrenecekler. Ayrıca fuar süresince her gün masalcı abla, palyaço ve kukla gösterileriyle eğlenecekler. 

3. Beykoz Çocuk Kitapları Fuarı süresince gerçekleştirilecek 150 etkinlikle çocuklar ve ebeveynler ağırlanacak.

YORUMLAR...