Reklam
Reklam
Madde bağımlılığı 1 dal sigara ile başlar

Madde bağımlılığı 1 dal sigara ile başlar

Beykoz Emniyet Müdürlüğü, eğitim kurumları çevresinde yer alan market ve büfelerde öğrencilere dal sigara satışı yapanlara karşı bir operasyon başlattı.

Beykoz Emniyet Müdürlüğü, madde bağımlılığının ilk aşaması olan sigara kullanımını yaygınlaştırmak ve kaçak sigara ticaretinden rant elde etmek amacıyla dal sigara satışı yapanlara karşı bir dizi operasyon gerçekleştirdi.

Beykoz?da eğitim kurumlarının çevresinde yer alan market ve büfelerde öğrencilere ve 18 yaş altındaki gençlere paket açılarak dal sigara satışı yaptığı tespit edilenlere karşı düzenlenen operasyonlarda tahminlerin üzerinde bir sayı ile karşılaşıldı.

 

Operasyonlarla ilgili bilgi veren Beykoz Emniyet Müdürü İrfan Mazlum Bekaroğulları, ?bilindiği gibi ülkemizde 18 yaş altındaki gençlere sigara ve alkol satışı kanunen yasak. Ebeveyn veya eğitmenlerin kontrolünden kurtulmak için dal sigara kullanımına yönelen gençlere kendilerince çözüm üreten market ve büfelerin sahiplerine sormak istiyorum; kendi çocuklarınıza aynı şekilde sigara verebilir misiniz? Beykoz İlçe Emniyet Müdürlüğü, gençleri zehirlemek ve bunun üzerinden rant elde etmek isteyenlere karşı operasyonlarına hız kesmeden devam edecektir? dedi.

Eğitimcileri ve aileleri uyarıyor

Özellikle eğitimcileri ve aileleri dal sigara satışı yapanlara karşı uyaran Beykoz Emniyet Müdürü İrfan Mazlum Bekaroğulları şunları söyledi: ?Benzer şekilde çocuklarımızı zehirleyen, dal sigara satışı ile bağımlılığın kapısını onlara aralamaya çalışan kötü niyetli tacirlere karşı uyanık olun ve tanık olduğunuz durumlarda çocuklarımızın geleceği için lütfen 155 hattını arayın. Unutmayın. Alkol ve uyuşturucu bağımlılığı ile devam eden ölüm yolculuğu 1 dal sigara ile başlar.?

YORUMLAR...