Reklam
Reklam
Beykoz Çocuk Kitapları Fuarı’nda skandal

Beykoz Çocuk Kitapları Fuarı’nda skandal

Beykoz’da konusu ‘çocuk’ olan bir fuarda müstehcenlik ve pornografik ifadeler içeren kitapların satışa sunulması şaşırttı.

Beykoz Çocuk Kitapları Fuarı’nda yer alan bazı yayınevlerinin yetişkin insanların dahi okumaktan çekineceği ifadelerin yer aldığı kitapları satışa sunduğu öğrenildi. Konusu ‘çocuk’ olan bir fuarda müstehcen kitapların satışa sunulması büyük tepkiye neden oldu.

 

Türkiye’de alanında ilk ve tek olarak düzenlenen 3’üncü Beykoz Çocuk Kitapları Fuarı’nın açılışı Cumartesi günü yapılmıştı. Bu yıl “Geleceğe Yön Verenler” temasıyla düzenlenen fuarda ‘Saksı Olmanın Faydaları’, ‘Tatlı Cazibe’, ‘Aşk ve Cazibe Akademisi’ gibi daha bir çok Türk örf ve adetlerine uymayan, çocukların gelişimini olumsuz yönde etkileyecek unsurlar içeren kitaplar yer aldı.

Bir dönem Türkiye Basım Yayın Meslek Birliği Başkanlığı görevini yürüten, aynı zamanda Yayıncı ve Yazar olan Beykoz Belediye Başkan Yardımcısı Muharrem Kaşıtoğlu’nun sorumluluğundaki fuarda bu kitapların neden tasnif edilmeden satışa sunulduğu merak ediliyor.

Konu hakkında Başbakanlık İletişim Merkezi (BİMER)’ e şikayette bulunan vatandaşlar sabah itibariyle Beykoz Cumhuriyet Başsavcılığı’na suç duyurusunda da bulunmaya başladı.

NOT: Kitaplarda geçen ifadeleri uygun olmadığı için yayınlayamıyoruz.  

YORUMLAR...