Reklam
Reklam
Depremzedeler türkülerle moral buldu

Depremzedeler türkülerle moral buldu

Van depreminin ardından İstanbul Valiliği, Beykoz Kaymakamlığı ve Beykoz Belediyesi işbirliği ile ilçede misafir edilen depremzede aileler moral gecesinde bir araya geldi.

 

Anadoluhisarı Sabancı Öğretmenevi?nde düzenlenen geceye Beykoz Kaymakamı Aydın Ergün, Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek, İlçe Milli Eğitim Müdürü Nazmi Yekrek de katılarak Vanlı depremzedeleri yalnız bırakmadı.

 

Programda; Beykoz Kaymakamı Aydın Ergün ile Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek yaptığı konuşmalarda; depremin ardından tüm ülkede büyük bir dayanışma örneği sergilendiğini, Beykozluların da imkânları ölçüsünde seferber olduklarını ifade etti.

 

Konuşmaların ardından sahneye çıkan İllüzyonist Sermet Erkin?in gösterileri depremzede minikler tarafından keyif ve merakla takip edildi. Gösterileri anne babalar da ilgiyle izlediler.

 

Beykoz Kaymakamlığı öncülüğünde düzenlenen gecede Güzelcehisar İlköğretim Okulu Müzik Öğretmenleri sahne aldı. Türkiye?nin her bölgesinden seslendirdikleri türkülerle coşan minikler özellikle Trabzon kolbastısını uzun süre oynadılar. Polonezköy Muhtarı Antoni Vilkoşevski de depremzede çocuklara eşlik etti.

 

Türkiye kapılarını bize açtı

Moral gecesinin sonunda söz alan misafir depremzedeler güzel bir akşam yaşadıklarını belirterek şunları söylediler: ?Depremde nasıl bir hayat bizi bekliyor diye düşünürken, tüm Türkiye bize kapılarına açtı. Allah devletimizden, milletimizden razı olsun.Bizim için yaptıklarınızı asla unutmayacağız. İnşallah Van?a, evimize döndüğümüzde biz de sizleri misafir etmek istiyoruz. Soframızda ağırlamak istiyoruz. Geldiğimiz ilk günden itibaren her konuda yardımcı olan Beykoz Kaymakamı ve Belediye Başkanına teşekkür ederiz.?

YORUMLAR...