Reklam
Reklam
Cihan Bağdatlı

Sahil aydınlatma lambalarını çalıştırabilir miyiz?

Kanlıca ile Çubuklu arasında sahil uzatma çalışmaları projesiyle güzel bir alan Beykoz’a kazandırıldı. Bölge sakinlerinin projeyle birlikte sahil kesimine olan ilgisi havalarında ısınmasıyla hafif bir yoğunluğa ulaştı.

İftar sonrası biraz soluklanalım, yediklerimizi eritelim babında, Kanlıca ile Çubuklu arası sahil şeridinde yürüyüş yapıyorum.

Uzatma projesi üzerindeki sahil şeridini aydınlatmak için lambalar takılı. Her ne hikmetse takıldığından beri bu lambaların hiç yandığını görmedim!

İster istemez aklıma gelen; Beykoz Belediyesi elektrik faturasını ödememiş veya üyelik sözleşmesi yapmamış ki; elektrik verilmiyor lambalara. Yoksa kedi mi girdi trafoya? Kedidir kedi olmaz öyle şey.

Şimdi o kısım bizim yetki alanımızda değil Büyükşehir’e ait diyerek olaydan sıyrılmadan, zahmet olacak ilgilisine o zaman Büyükşehir’le iletişime geçip, lambaları rica ediyoruz, çalıştırabilir miyiz?

Bir diğer konu; bu alanda ayaklı çöp kovaları biraz seyrek yerleştirilmiş, bazı kişilerin ne yazık ki; çöpünü yere attığına şahit oluyoruz. Yapılacak birkaç ayaklı çöp kutusu ilavesiyle biraz daha önüne geçebileceğimizi ümit ediyorum.

Bu vesileyle tüm İslam âleminin şimdiden Ramazan Bayramı’nı kutlar, sağlık ve esenlikler dilerim.

YAZARIN DIGER YAZILARI

YORUMLAR...