Reklam
Şeref Kaçmaz

NORM-ALLEŞ(m)İ – YORUM

NORM-ALLEŞ(M)İ – YORUM

NORM-ALLEŞİYORSUN

NORM-ALLEŞİYORUZ

Adamın biri yeni son model arabası ile trafikte giderken kırmızı ışıkta durmuş. Durması ile küüüüüt diye bir ses, külüstür bir kamyonet arkadan çarpmış, Temel kamyonetten inmiş başlamış yalvarmaya, ‘’abi ben ettim sen etme, ben bunun aynasını bile alamam, büyüklük sende kalsın bağışla beni gideyim’’ demiş. Adam acımış haline, tamam demiş affettim seni var git yoluna demiş. Binmişler araçlara 2-3 km sonra bir ışık daha, son model araba kırmızı da durmuş, durması ile arkadan küüüüt bir ses arabanın çarpması bir olmuş. Adam sinirli bir şekilde inmiş tam sin-kafa başlayacak bakmış Temel, boynu bükük mahcup suçluluk hali ile abi kusura bakma fren tutmuyor, istemeden oldu demiş. Adam tamam kardeşim demiş binmiş arabasına. Hareket etmiş, trafikte ilerliyor birkaç km daha gitmiş bir kırmızı ışık, arkaya bakmış gelen yok, yeşil yanmış hareket etmiş karşıya geçecek, küüüüüüt soldan bir araba tam ortadan vurmuş, araç pert, Temel kamyonetten başını çıkarmış, ‘’abi yabancı değil, benim ben Temel devam et’’ demiş.          

Bölgemizde ve Ülkemizde özellikle son yıllarda yaşanan olaylara baktığımızda; küresel hakim (zalim) güçlerin önceden olduğu gibi, kendi menfaatlerine uygun operasyonları, kirli pazarlıklarını, illegal örgütlere yardımlarını gizli gizli yapmak, karşılarında duran liderleri bazen kaza süsü vererek bazen kalp krizi ile öldürmek, çikolata kolileri içinde el bombası vermek gibi yanıltıcı işlemler yerine, bütün bunları açık açık ve bütün dünya ya ilan ederek yaptıklarına şahit oluyoruz. Geçmişte çekiç gücün pkk ya silah yardımı yaptığını inkar eden siyasilerden bu gün terör örgütlerine tırlar dolusu ağır silahlar verdiğini ve vereceğini fütursuzca ilan eden siyasilere hızlı bir geçiş yapıldı. Ülkemizde işgal girişiminde bulunan terörist başını kendi ülkesinde koruma altında tutan abd, ‘’bu kişi bir din adamıdır yeterli kanıt yok’’ diyerek bir kaza yaptı, arkasından işgal girişimine katılan uçaklara incirlik üssünden kalkan abd tanker uçaklarının ikmal yaptığı anlaşıldı, ‘’bizim çocuklar tatbikat yapıyor’’ devam et denildi, örgütün en büyük teröristlerinden biri kaçarken abd elçiliğini aradığı ortaya çıktı, ‘’vize müracaatı yaptı’’ sorun yok olay bizde denildi. Birkaç gün önce mit tırlarını durduran teröristin abd elçiliği ile uzun görüşme yaptığı anlaşıldı, ‘’abi yabancı değil biziz biz abd devam edin’’ anlamında bir şeyler söylendi. Yahu bu nasıl şey Allah aşkına!!!! Devletimizin bekasına, vatanımızın bölünmez bütünlüğüne, milletimizin birliğine kast eden kişi, kurum, örgüt, devlet adı her ne olursa olsun, bunların alayına gereken dersi vermek bizim asıl görevimiz değil mi? Nasıl oluyor da bu olaylar Normalmiş gibi tepkisiz kalıyoruz? Normalleşi-yoruz??? Bir tane abd bayrağı yakıldığını duydunuz mu?

İşgalci katil İsrail, sivil savunmasız masum insanların başına ramazan ayında da bomba yağdırmaya devam etti, onlarca çocuk, kadın masum insanları katletti, Siyonistlerin masum Müslümanları katletmesi Normalleşti mi? Neden hiçbir tepki verilmedi? Elçilik önüne mi yüründü? İsrail bayrağı mı yakıldı?? Hiçbiri.

Ramazan ayında bir çok  belediyede ramazan etkinlikleri yapıldı, ülkemizin tanınmış saz ve söz sanatçıları!!! konserler verdi, komedi şovlar yapıldı, ramazan ayı boyunca tam 18 aslan gibi delikanlıyı ŞEHİT verdik, hiçbir belediye etkinliklerini iptal ettiğini duydunuz mu??? Etkinlikler iptal edildi ama yoğun yağmurdan dolayı. Biz ne hale geldik böyle??? Şehit haberleri almak, neredeyse her  gün şehit vermek normalleşti mi?  Normalleşiyor muyuz???

Toplumdaki ahlaki çöküntü normal mi? Gençlerin Mekke’nin yerini bilmemesi normal mi?

Toplumdaki suç oranlarının artması, uyuşturucu kullanımı, boşanmaların artması normal mi?

Kadına şiddetin artması, insanların sokak ortasında savcı-hakim gibi infaz yapması normal mi?

Ülkemizde bulunan mültecilerin gün geçmiyor ki bir vatandaşımızı öldürmesi normal mi?

Lut kavminin yok olmasına sebep olan, ters ilişki içinde olan insanların her türlü haklara sahip olmaları, dernekleşmeleri, utanmadan, sıkılmadan, çekinmeden açık açık faaliyet yapmaları normal mi?

Vallahi normal değil, billahi normal değil. Biz Normalleşmeyeceğiz…

Bütün bu konularda, tarihin en şerefli milleti olan aziz milletimizin şifrelerini bozarak, karakökleri ile oynayarak, özünden ve inançlarından uzaklaştırarak tarih sahnesinden silmek isteyenler şunu çok iyi bilsinler ki; uyuyan koca bir orduyu uyandırmak için, uyanık bir tek asker yeter, Milli Görüş erleri bu milletin uyanık askerleridir ve daima nöbettedir. Vatanını, Milletini, Devletini seven bütün duyarlı vatandaşlarımızı saldırı altında olduğumuz kültür emperyalizmi ve asimilasyona karşı nöbete davet ediyorum. Çakallar amaçlarına asla ulaşamayacaklardır.       

Adaletin güçlü, Güçlünün de Adil olduğu bir Dünya’nın en kısa zamanda kurulması duası ile Allah’a (c.c.) emanet olunuz.  

YAZARIN DIGER YAZILARI

YORUMLAR...