Reklam
Muharrem Kaşıtoğlu görevinden istifa etti

Muharrem Kaşıtoğlu görevinden istifa etti

Beykoz Belediye Başkan Yardımcısı ve İBB Meclis Üyesi Muharrem Kaşıtoğlu görevinden istifa etti.

İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanı Kadir Topbaş’ın görevinden istifasını açıklamasının ardından Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek’in Twitter hesabından yayınladığı mesaja, İBB ve Beykoz Belediyesi Meclis Üyesi Muharrem Kaşıtoğlu’ndan ilginç bir yanıt gelmişti.

Kaşıtoğlu mesajında “Melih Gökçek Başkanım. Yaklaşık 100 yıl süren hizmet sevdanıza teşekkür eder, sivil hayatınızda başarılar dilerim, demek için sabırsızlanıyorum.” ifadelerini kullanmıştı. Kaşıtoğlu’nun attığı bu tweet yerel ve ulusal mecrada çok ses getirdi. Her ne kadar Kaşıtoğlu, Gökçek’le ilgili tweeti silse de tartışmalar devam etmiş, AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Erol Kaya ve Melih Gökçek’in Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek’i arayarak Belediye Başkan Yardımcısı Muharrem Kaşıtoğlu hakkında gereğinin yapılmasını istedikleri iddia edilmişti.

Dün toplanan AK Parti Merkez Yürütme Kurulu (MYK) ve MKYK toplantılarında son günlerde yaşanan farklı söylemler konusunda yaptırım kararının çıkmasının ardından gözler bugün Başkan Yardımcısı Muharrem Kaşıtoğlu’na çevrildi. Savunması istenen Kaşıtoğlu’nun başkan yardımcılığı görevinden istifa ettiği açıklandı.

MUHARREM KAŞITOĞLU’NUN KAMUOYUNA YAPTIĞI AÇIKLAMA ŞU ŞEKİLDE;

Ahmet Mithat’ın 100 yıl önce “Dünyanın en güzel şehri İstanbul, İstanbul’un en güzel yeri Boğaziçi, buranın da en güzel yeri Beykoz.” diye tanımladığı Boğazın incisi Beykoz’un ağırlıklı olarak dar gelirli ailelerin yaşadığı benim de yuvam olan Yenimahalle’de ömrüm geçti.

Yaşamımın hiçbir döneminde, hiçbir siyasi partide görev almadım. Ta ki; İstanbul Büyükşehir Belediye başkanımızken haksız bir şekilde cezaevine gönderilen Recep Tayyip Erdoğan’ın bir süre sonra “Ülkemizin geleceği adına yepyeni ve güçlü bir umudun kazandırılmasını, Türk Siyasetine Adalet ve Kalkınma Partisini müjdeliyorum” dediği  AK Parti’ye başkaları gibi 2 YIL beklemeden, “bu parti kapatılacak, siz neyin peşindesiniz” söylemlerine de aldırış etmeden tereddütsüz ve hesapsızca, sadece lider olarak gördüğümüz Recep Tayyip Erdoğan’a duyduğumuz güven ve sevgi ile hemen mahalle teşkilatımızı kurarak AK Parti trenine “bu raylar beni nereye götürür” diye düşünmeden ilk binenlerdenim.

O günden bugüne, eşimden, evlatlarımdan ve iş hayatımdan fedakarlıklar yaparak bu davada; İlçe yöneticiliği, ilçe başkan yardımcılığı, Beykoz ve İstanbul Büyükşehir Belediyesi meclis üyeliği, Beykoz Kent Konseyi başkanlığı, Beykoz Belediye Spor Kulübü başkanlığı, Beykoz İlim Yayma Cemiyeti başkan yardımcılığı, TürkKızılayı Avrasya Şubesi başkan vekilliği ve büyük bir onurla yürüttüğüm Beykoz Belediye başkan yardımcılığı da dahil olmak üzere pek çok görevi büyük bir özveri ile yapmaya çalıştım.

Bu görevlerimde, özellikle belediye başkan yardımcılığı dönemimde Beykoz ve İstanbul halkı ile büyük bir gönül birlikteliği kurmayı başardığıma inanıyorum.

Ayrıca; Beykoz halkı ve teşkilatlarımızla pek çok platformda defalarca bir araya gelerek güzel hizmetlere imza attık. Tüm bu hizmetlerin taçlanma anı ise, Sayın Cumhurbaşkanımızın “bir sözü ile” Fatih Sultan Mehmet Köprüsü’nde tankların ve namluların karşısına tereddütsüz ve hesapsızca çıktığım ve “Gazilik Beratını” teşkilatımızın ve Beykozluların şahitliğinde aldığım andır. 

15 Temmuz gecesi, nerede olduklarını izah edemeyenlerin, içi boş açıklamalarla geçiştirenlerin aksine; şahsım, teşkilatımız ve Beykoz halkıyla omuz omuza mücadele ederken şerefine nail olduğum gazilik unvanı torunlarıma bırakacağım en büyük mirasımdır.

Bilindiği gibi, geçtiğimiz günlerde bir büyükşehir belediye başkanına attığım ve içeriğinde hiçbir hakaret, aşağılama olmayan bir twit, medyada haber olmuş ve ülke gündemine taşınmıştır.

Akabinde; bahsi geçen başkan şahsımı her türlü platformda hedef almış ve pek çok girişimde bulunarak şahsımı haksız söylemleri ile itham altında bırakmaya çalışmıştır. Bu ithamlarının hepsinin asılsız olduğu kendisine, görüştüğü kişiler tarafından söylenmiştir.

AK Parti’nin bir neferi ve Beykoz Belediye başkan yardımcısı olarak attığım twit’in, parti hiyerarşisine uygun olmadığı gerekçesiyle savunmamın alınmasına karar verilmiştir.

Bu süreçte davama olan sadakatim ve inancım gereği belediye başkan yardımcılığı görevimden ayrılmaya karar verdim.

Gazilik ile şereflendiğimiz 15 Temmuz gecesinde olduğu gibi, bundan sonra da milletimize hizmet davasında tereddütsüz ve hesapsızca  tüm varlığımla Beykoz ve İstanbul halkına hizmet etmeye devam edeceğim.

Partimizin 2023 ve 2071 millete hizmet vizyonları aynı zamanda şahsımın da misyonu olarak her daim şiarım olacaktır.

Bu süreçte şahsıma ve davama olan sadakatimi, varlıkları ve söylemleri ile ikrar eden AK Parti Beykoz ilçe teşkilatından İstanbul İl Başkanlığına, Genel Merkez Yöneticilerimize ve Beykoz halkına müteşekkir olduğumu belirtmek isterim.

Kamuoyuna saygı ile duyurulur.

Muharrem KAŞITOĞLU   

YORUMLAR...