Reklam
Reklam
Sadullah Kabahasanoğlu

Modern Dindar Bir Gençlik

Sevgili Dostlar;

Son günlere damgasını vuran tartışmalardan birisiyken bir anda ortaya çıkan MİT krizinin gölgesinde kalmıştı “dindar gençlik”…

19 Şubat Pazar günü gerçekleştirilen Ak Parti İstanbul İl Gençlik Kolları Kongresinde Başbakanımız Tayyip Erdoğan’ın sinevizyondan yaptığı inanç dolu konuşmayla yeniden gündemdeki yerini almış oldu.

Beykoz Güncel Haber’de ilk yazdığım yazımda Anayasa Değişikliği Referandumunu konu alan “Sen Varsan Herkes Vardır” başlıklı yazımda konuyu ele almıştım.

Türk gençliğinin taşıması gereken yüksek değerleri sıralayıp referanduma gençlerin damgasını vurması gerektiğini belirtmiştim. Elhamdülillah gençlerimiz gerekeni yapmıştı.

Başbakanımızın “Modern Dindar Bir Gençlik” yetiştirmek istiyoruz derken, istediği gençlik tarifinde kurduğu cümleler bizim hissiyatımızın tam da aynısını yansıtıyordu.

Bu durum bizim açımızdan bir gurur kaynağı olarak hayatımızın en değerli bir konumunda yerini bulmuştur.

Ayrıca Sayın Başbakanımıza da müjdeler olsun ki; istediği ve özlemini duyduğu gençlik hiç azımsanamayacak kadar kalabalık ve güçlü bir şekilde her gün sesini daha gür yükseltiyor.

Gençlik bizim milletimizin en büyük ve önemli gücüdür.

Gençlik istikbalimiz, umudumuz ve göz aydınlığımızdır.

Bugün dindar bir gençlik arzumuzu eleştirenler önce nasıl bir gençlik istediklerini de beyan etmek durumundadırlar.

Siz dindar gençlik istemeyenler söyleyiniz nasıl bir gençlik arzu ediyorsunuz?

Ben size söyleyeyim sevgili dostlar; dindar gençlik yetiştiremezsiniz diyen güruh ne istediğini de bilmiyor. Onlara göre gençlik dindar olmasın yeter!

Ancak tarihimizdeki başarılarla dolu dönemler incelendiğinde hep ilim ve irfana ağırlık verdiğimiz dönemler öne çıkacaktır.

Alim yöneticinin başarılı olması haktır. Çünkü önce adaletli olur sonra da gayretinden dolayı ve insanların dualarından dolayı Allah Teala yardım eder.

İşte Sultan Abdülhamit, İşte Sultan Süleyman ve İşte Cennet mekân Sultan Fatih Muhammed Han…

İlim, irfan, ahlak dolu, milli ve manevi değerlere sahip gençler yetiştirebilirsek gelecek daha çok bizim olacaktır.

Sevgili Dostlar;

Burada önemli nokta ve hatta tartışmanın çıktığı nokta modern dindar gençliği nasıl ve kimin eliyle yetiştireceğimiz konusudur.

Başbakanımız dindar gençlik yetiştirmek istiyoruz derken dindar gençliği devlet eliyle yetiştireceğiz demedi.

Fırtına koparanlar korkmanıza gerek yok zira siz de isterseniz dindar olmayan gençler yetiştirebilirsiniz.

Devlete düşen görev din, inanç ve ifade özgürlüklerinin önünü açmak, her türlü engeli kaldırmak ve herkesin inancını serbestçe öğrenip yaşayabileceği bir ortamı tesis etmektir.

Devletimiz eğitim özgürlüğünü, inanç ve ifade özgürlüğünü tam manasıyla tesis etsin milletimiz ihtiyacı olan iman dolu, inanç dolu, şuurlu, ahlaklı ve bilgin, milli ve manevi değerlerine sahip “Modern Dindar Bir Gençlik” zaten yetiştirecektir.

Başbakanımızın vurgulamak istediği ise “bugüne kadar her türlü özgürlüğün önünü açarak geldik bundan sonra da özgürlüklerin teminatı milletimizin şahsında AK Parti Hükümeti olacaktır” kararlılığıdır.

Selam ve saygılarımla…

YAZARIN DIGER YAZILARI

YORUMLAR...