Reklam
Reklam
BEDES, eğitime destek için tiyatro dedi

BEDES, eğitime destek için tiyatro dedi

Beykoz Eğitime Destek Derneği (BEDES), burslu öğrencilerine katkı sağlamak için bu kez de “Tiyatro Akla Kara”yı ağırladı.

Beykoz Eğitime Destek Derneği (BEDES), burslu öğrencilerine katkı sağlamak için bu kez de Tiyatro “Akla Kara”yı ağırladı. Acarkent Doğa Koleji’nin Tiyatro Salonu’nda sergilenen “Tom, Dick & Harry” adlı oyuna ilgi büyüktü.

Kadrosunda ünlü oyuncu Ece Uslu’nun da bulunduğu oyun, izleyenlerden tam not aldı! BEDES’ten burs almakta olan öğrencilerin ve velilerinin de izledikleri oyunda koltuklardan bolca kahkaha sesleri yükseldi!

BEDES, davetiye satışlarından elde edilecek olan geliri, öğrencilere maddi destek olarak sunacak.

“Tom, Dick & Harry” isimli oyunun konusu ise kısaca şöyle:

Tom ve Linda'nın evliliklerindeki tek eksik, bir çocuktur. Bu nedenle evlat edinmeyi çok arzu etmektedirler. Evlat edinme ajansından bir müdürün kontrole geleceği gün hiçbir aksiliğin olmaması için de çok çaba sarf ederler.

Ne var ki, Tom’un, Harry ve Dick adında iki kardeşi vardır. Tom'un mal kaçakçılığı ile uğraşan sorumsuz kardeşi Dick, ajans denetçisinin geldiği gün eve kaçak göçmenler saklar.

En büyük kardeş Harry ise bahçeye kadavra parçaları gömüp, evin değerini düşürmek ve daireyi ucuza satın almak derdindedir.

Kaçak göçmenlerin eve girdiğini gören bir polisin ve bir mafya patronunun olaya dahil olmasıyla işler iyice karışır. Zira, ortada iki kaçak ve kaçık göçmen, bir de parçalanmış bir ceset vardır. Tabii, sert karakterli evlat edinme sorumlusunu da unutmamalı. Neticede olaylar, heyecanlı ve komik bir hal alır.

Oyunda rol alan sanatçılar ve rolleri şu şekilde: Linda : Ece Uslu, Tom : Savaş Özdural
Dick : Kerem Kobanbay, Harry : Hakan Altuntaş, Andreas : Nur Subaşı, Bayan Potter : Nazan Diper, Memur Dawns : Mustafa Dinç, Katerina : Beril Senvarol, Boris : Taylan Atlıhan.

YORUMLAR...