Reklam
Reklam
Muhtarlar Derneği Başkan Çelikbilek'i ziyaret etti

Muhtarlar Derneği Başkan Çelikbilek'i ziyaret etti

Aylık olağan toplantılarda ilçedeki mahalle ve köy muhtarlarıyla bir araya gelen Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek, Muhtarlar Derneği Başkanı Cavit Gül ve dernek yönetimini makamında kabul etti.

Muhtarlar Derneği tarafından Başkan Çelikbilek’e yapılan ziyarette önümüzdeki günlerde meclis gündemine gelmesi beklenen 2B arazilerinin kullanıcılarına devir koşulları ve  ödeme şartlarıyla ilgili girişim ve çalışmalar değerlendirildi.  

İstanbul’daki toplan 2B arazisinin 3’te birinin Beykoz’da bulunduğunu, 30 yıldır çözülemeyen bir sorunun mevcut hükümetin gayretli çalışmaları neticesinde çözülme aşamasına geldiğini belirten Başkan Çelikbilek, arazilerin kullanıcılara devrinden sonra Beykoz’un çok daha farklı gelişeceğini söyledi.

Muhtarlar Derneği başkanı Cavit Gül ve ziyarete katılan diğer muhtarlar ise rayiç bedeller üzerinde yapılacak olan parsel devirlerinin ilçe halkına getireceği zorluklar konusunda çekincelerini dile getirdi.  Dernek temsilcileri, ödeme koşulları konusunda ilgili kurumlar nezdinde gerekli düzenlemelerin yapılması ile ilgili dileklerini ileti.

Başkan Çelikbilek bu yasanın tüm ülkede geçerli olacağını Beykoz’a has bir düzenlemenin mümkün olmamakla birlikte, 19 bin 700 parselin yer aldığı ilçede, en makul şartların oluşması için ilgili kurumlar nezdinde çalışmaların devam ettiğini sözlerine ekledi.

YORUMLAR...