Reklam
Reklam
Müftü Demirtaş kutsal topraklardan döndü

Müftü Demirtaş kutsal topraklardan döndü

Kafile Başkanı olarak kutsal topraklara giden Beykoz İlçe Müftüsü Hüseyin Demirtaş, görev yaptığı umre turunu bitirerek ilçemize döndü.

Her yıl gerek hac ve gerekse umre döneminde Kutsal topraklarda 600 bin vatandaş diyanet veya şirketler aracılığı ile gitmektedir. İlçemizden de Diyanet ve Şirketler yolu ile binlerce vatandaşımız gitmektedir.

Beykoz İlçe Müftüsü Hüseyin Demirtaş , içerisinde Beykoz’lu vatandaşların da bulunduğu Kafile’ye başkanlık etti. Müftü Demirtaş umre dönüşünde yaptığı açıklamada şunları söyledi:

Yüce Rabbimize hamdolsun ki , vatandaşlarımıza umre ibadetinde rehberlik yapamk  ve diğer hizmetler ile ilgili  görevler için kutsal topraklarda bulunduk. 350 vatandaşımıza 2 kafile başkanı 7 din görevlisi ve 1 bayan irşad görevlisi ile umre hizmetlerinde rehberlik yaptık. Kentlerin anası Mekke ile Kentlerin sevgilisi Medine’yi ziyaret ettik. İlk ziyaret ettiğimiz yer Mekke idi. Umrecilerimizle birlikte ihram kıyafetleri içinde umre ibadetimizi ifa ettik. Yeryüzünün ilk mabedi olan ve aynı zamanda en görkemli insanlık Anıtı olan Beytullah’ı yeniden dünya gözü ile görme imkanı bulduk. Anıtlar daima hatırlatır; bizler de orada çok şeyler hatırladık; öncelikle Sevgili Peygamberimiz öncesinde Hz. Adem Aleyhisselam, Hz. Havva Annemiz , İbrahim Aleyhisselam , İsmail Aleyhiselam, Hz. Hacer Annemizi hatırladık. Arafat, Mina, Müzdelife, Cemaerat (şeytan taşlama yerleri),Hira, Sevr ve diğer ziyaret yerlerini ziyaret edip çok şeyleri hatırladık ve bağlantılar kurduk. Tefekkür,tezekkür ,tedebbür ettik, dualar yaptık.14 Şubat Sevgililer gününde Arafat’ta Cebel-i Rahme’de bulunduk. İki eş (Hz. Adem ve Hz. Havva) bu küçük tepecikte buluşmuşlardı. Umrecilerimizi , hem bu ziyaret yerlerinde ve hem de kaldığımız otelde düzenlediğimiz programlarımızda sürekli bilgilendirdik ve aydınlattık. Medine günleri de çok güzel geçti.

YORUMLAR...