Reklam
Has Parti'nin taziye ziyareti

Has Parti'nin taziye ziyareti

Has Parti Beykoz İlçe Teşkilatı, annesini yitiren Kaymakam Aydın Ergün’e taziye ziyaretinde bulundu.

Tahsin Torun başkanlığındaki Has Parti Beykoz İlçe Teşkilatı, annesini yitiren Kaymakam Aydın Ergün’e taziye ziyareti gerçekleştirdi. Hükümet Konağı’nda gerçekleşen ziyarette, Beykoz’un sorunları ve ağırlıklı olarak da 2B konusu konuşuldu.

Taziye ziyareti dolayısıyla HAS Parti temsilcilerine teşekkür eden Kaymakam Ergün, günümüzde halkın karar alma süreçlerine katılımının arttığını belirterek, tüm devlet kurumu çalışanlarının da “halk”ın bir parçası olduklarını ifade etti. Ergün, devlet memurlarının, kendileri başka devlet kurumlarına hizmet almaya gittiklerinde nasıl muamele görmeyi istiyorlar ise, vatandaşa da o şekilde davranmaları gerektiğini belirtti.

Tahsin Torun: Beykoz halkının bu parayı ödeyebilmesi mümkün değil

Kaymakam Aydın Ergün, Has Parti Beykoz İlçe Başkanı Tahsin Torun’un, 2B konusuna değinmesi üzerine, bir belirsizlik içerisinde yaşamanın zor olduğunu kaydederek, “ancak 2B konusu Beykoz’un diğer sorunları üzerine düşünülmesinin önüne geçmemeli” dedi.

 

İlçe Başkanı Torun, Beykoz Kaymakamı’na 2B’de tespit edilen bedellerin yüksek olduğu şeklinde duyumlar alındığını belirterek, bahsi geçen yüzde 70’lik oranın da yüksek olduğunu ifade etti. Torun, “rayiç bedel bu şekilde yüksek olur ise, Beykoz kesinlikle dönüşür. Beykoz halkının bu parayı ödeyebilmesi mümkün değil” dedi.

Ergün: Emlak bedeli kamu vicdanını yaralar

Kaymakam Aydın Ergün ise, gerçek rakamlar açıklanmadan bu konuda bir şeyler söylemenin zor olduğunu kaydetti ve “rayiç bedel aslında doğru bir yaklaşım ancak nasıl hesaplandığı önemli. Emlak bedeli olsa idi, kamu vicdanını yaralayabilirdi” yorumunda bulundu.

Rayiç bedeller tespit edilir iken, Çavuşbaşı ile Alibahadır ayırımı yapıldığı takdirde sorun çıkmayacağını örnek olarak gösteren Ergün, Beykoz’un farklı bölgelerinde 2B’nin ne şekilde fiyatlandırılacağının da önemli olduğunu vurgulayarak, “bu çok zor bir olay” dedi. 

Fiyat tespitleri konusunda Kaymakamlığa ulaşmış bilgi yok

Rayiç bedeller konusunda kendilerine yansıyan herhangi bir bilginin olmadığını da hatırlatan Aydın Ergün, “Milli Emlak, Beykoz’da yok; defterdarlık bünyesinde. Ancak fiyatların tespit edilmiş olduğunu söylüyorlar. Bunlar henüz açıklanmadı. Fakat yeni bir tespit çalışmasının yapılması söz konusu değil; tespitler yapıldı” açıklamasında bulundu.

 

Yenimahalle’de 400 konut orman içinde

 

Has Parti Beykoz İlçe başkanı Tahsin Torun’un bir sorusu üzerine Yenimahalle’ye de değinen Ergün, “ Yenimahalle’de yaklaşık 400 konut orman alanı içinde, 2B alanı içinde değil. Burası ile ilgili kesinleşmiş mahkeme kararı var. Bu sorun yasal düzenlemeler ile çözülebilir” dedi.

Okul çevrelerindeki gıda satışları

Tahsin Torun’un okul çevrelerinde bazı bakkal ve marketlerde çocukların sağlığına zararlı olabilecek gıda ürünlerinin satıldığını gözlemlediklerini ifade etmesi üzerine Kaymakam Ergün, Beykoz’da obezite ile ilgili olarak yapılmış bulunan çalışmalara değindi ve “tek dal olarak nitelendirilen sigara satışları dışında okul çevresinde yapılmakta olan satışları engelleyemeyeceklerinin altını çizdi. Bu konuda eğitimin önemine vurgu yapan Ergün, bu konuda çocukların yanında ailelerin ve toplumun da bilinçlenmesinin önemine değindi.

Özellikle sigara satışları konusundaki şikâyetlerin Kaymakamlık’a ve Emniyet Müdürlüğü’ne iletilmesi gerektiğini hatırlatan Beykoz Kaymakamı, sağlık açısından şüpheli gıdalar konusunda ise İlçe Tarım Müdürlüğü’ne ihbar yapılabileceğini belirtti.

YORUMLAR...