Reklam
Wall-Mark miniklerin gözdesi oldu

Wall-Mark miniklerin gözdesi oldu

Beykoz’da bir anaokulunda Wall-Marker'ı deneyen çocukların öğrenme süreçlerinin çok daha eğlenceli bir hale geldiği gözlendi.

Çocukların eğitimleri süresince görsel öğelerin kullanımının ne kadar önemli olduğu uzun süredir bilinen bir gerçek. Yapılan pedagojik araştırmalar ortaya koyuyor ki sadece anlatılan bilgiden 3 gün sonrasına sadece %10'u kalıyor. Bu oran sadece göstererek aktarılan bilgide sadece %20'ye çıkarken gösterme ve anlatma aynı anda gerçekleşirse bu oranın %70'e çıktığı gözlemlenmiştir.

Beykoz'da bulunan bir anaokulunda miniklerin beğenisine sunulan Wall-Marker, çocuklardan tam puan aldı. Wall-Marker'ı büyük bir sevinç ile test eden çocuklar, böylelikle daha interaktif bir eğitim sürecinde yer almış oldular.

Wall-Marker'ı denemek için birbirleriyle yarışan miniklerin ilgisini üzerinde toplamayı başaran Wall-Marker, çocukların resimler çizmesine, şekiller yapmasını, öğrendikleri harf ve rakamları yazmasına imkan sunuyor.

Detamer Optik yetkilileri, Wall-Marker Akıllı Projeksiyonlarla görsel eğitimin daha kalıcı öğrenme sağlıyor olması felsefesine sıkıca sarılarak eğitim kurumlarında bu kolaylığı en akıllı ve en ucuz ACTO'lar ile sağlama niyetinde olduklarını ifade ettiler.

YORUMLAR...