Reklam
Beykoz Belediyesinde iki istifa daha!

Beykoz Belediyesinde iki istifa daha!

Beykoz Belediye Başkan Yardımcısı Manolya Demirören Tekin ev Yakup Özbek görevlerinden istifa etti.

Beykoz Belediye Başkan Yardımcısı Manolya Demirören Tekin ve Başkan Yardımcısı Yakup Özbek, Mart 2019 yerel seçimlerinde AK Parti’den meclis üyesi aday adaylığı başvuru nedeniyle görevlerinden istifa ettiği öğrenildi.

Yüksek Seçim Kurulu (YSK), yerel seçimde belediye başkan aday adayı gibi meclis üyesi aday adayı olmak isteyen belediye başkan yardımcılarının da 1 Aralık’a kadar görevlerinden istifa etmeleri gerektiğine karar vermişti.

Karar gereği Belediye Başkan Yardımcısı Manolya Demirören Tekin ve Başkan Yardımcısı Yakup Özbek’in 31 Mart 2019 Yerel Seçimlerde tekrardan Belediye Meclis Üyesi Aday Adayı olmak için görevlerinden istifa ettiği öğrenildi. Her iki ismin de meclisi üyelikleri için aday adaylığı başvurularını son gün olan 3 Aralık 2018 Pazartesi gününe kadar AK Parti Beykoz İlçe Başkanlığına yapması bekleniyor.

Belediye Başkan Aday Adaylığı için daha önce başkan yardımcılığı görevlerinden istifa eden Salim Öztürk ve Eyüp Salih Elmas’ın ardından Manolya Demirören Tekin ve Yakup Özbek’in istifası ile dört başkan yardımcısı görevlerinden ayrılmış oldu. İstifaların ardından Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek’in yardımcılıklarını Mahmut Gülbasar, Adem Çalışkan ve Tacettin Aksu yürütüyor.

YORUMLAR...