Reklam
Reklam
En demokratik şekilde kongreye hazırız

En demokratik şekilde kongreye hazırız

Hızır Yılmaz’dan sonra İlçe Başkanı Nagihan Akan da 25 Mart tarihinde yapılacak ilçe kongresinde aday olduğunu açıkladı.

CHP Beykoz İlçe Teşkilatı’nda 25 Mart tarihinde yapılacak olan İlçe Kongresi öncesinde İlçe Başkanlığı’na aday olanlar resmi açıklama yapmaya başladılar. Hızır Yılmaz’dan sonra Nagihan Akan da aylığını resmen açıkladı.

Akan’ın, CHP’nin Kavacık’taki ilçe binasında yaptığı açıklamaya CHP’liler yoğun ilgi gösterdi.

CHP Beykoz ilçe kongresi 25 Mart’ta

İlçe Başkanı Akan, adaylığını şu sözler ile açıkladı: 25 Mart’ta yapılacak olağan kongremiz var. Bu olağan kongremizde inşallah hep beraber güçlenerek çıkacağız. Siyasete rahmetli Mahmut Yavuz’un ilçe başkanlığında başladım. Yönetim kurulu üyesi olarak görev yaptığım süre içerisinde Mahmut Yavuz’u kaybetmenin acısını yaşadık. Yönetim içinden göreve gelen Ayten Kayalıoğlu ile beraber önemli görevlerde bulunduk. Son kongrede aynı ekip içinde, ekip mantığı çerçevesinde İsmet Konca’nın başkanlığında kongreden yetki aldık.

İlçe sekreterliği, ilçe saymanlığı ve başkan yardımcılığı görevlerinde bulundum. Hem yerel seçim, hem de genel seçim geçirmiş bir yönetici olarak Beykoz’un bütün sokaklarını arşınladım. Yerelde belediye başkan adayı ve meclis üyesi adayları ile sahada sokak sokak, ev ev çalışmaların içinde bulundum. Genelde milletvekili adaylarımız ile tüm çalışma programlarının içinde yer alarak emek sarf ettim. Örgütüm ile her zaman omuz omuza, gönül gönüle oldum.

İsmet Konca’nın istifası ile boşalan İlçe Başkanlığı’na Genel Merkez’in ve İl Başkanlığı’nın kararı ile görevlendirildim. Yönetim Kurulu üyesi arkadaşlarım ile kadın kolları, gençlik kolları ile beraber yorulmadan yılmadan her ay dolu dolu etkinliklerde bulunduk. Örgüt toplantılarıyla bir araya geldik örgütümüzün sesine kulak vererek o sesleri rehber eyledik. Partimizi en iyi şekilde temsil ederek, eksiksiz olarak yerimizi aldık. Belediye Meclis üyelerimizle beraber muhalefetin ağırlığını siyasi rakiplerimize olabildiğince hissettirdik.

“En demokratik şekilde kongreye hazırız”

En önemlisi örgütümüzü en demokratik bir şekilde kongreye hazırladık. İstanbul’da Beylikdüzü ve Beykoz olmak üzere iki ilçe seçim sürecinde sandık koydu. Beykoz olarak 25 mahalle ve 20 köy olmak üzere toplam 45 sandık koyduk. Bütün üyelerimiz özgürce demokratik bir ortamda delegelerini seçtiler.

Bugün 2012 yılında CHP Beykoz’un seçilmiş 400 kongre delegesi vardır. Bu seçilmiş 400 delege CHP Beykoz’un gururudur. Bu süreçte bu demokratik sürece katkı sunan, benimle beraber çalışan bütün Yönetim Kurulu üyelerimize sonsuz teşekkür ediyorum.

Belki de bizim bu şekilde parti içi demokrasiyi sonuna kadar işletmemiz ile CHP Beykoz tarihinde ilk kez 2’den fazla, belki 3 belki 4 aday ile yarış olacak. İşte bu demokrasinin üst düzeye vurduğu ilçemizde, yapacağımız kongrede bu zenginliğin, bu güzelliğin ve şölenin içinde, bu süreçte katkı sunan Yönetim Kurulu ve seçilmiş 400 delegenin ve örgütümüzün güzide üyelerinin yoğun talebi ile ilçe başkanlığına adaylığımı sizlerin huzurunda açıklıyorum.

Başkan adayları demokrasi şölenine katkı sunacak

Bu demokrasi şölenine, katkı sunan ve sunacak tüm adaylarımıza da başarılar diliyorum. Hiç kimsenin aleyhinde konuşacak değilim. Hiçbir aday ile sorunum yoktur. Benimle ilgili konuşanların hepsini de Allah’a havale ediyorum. Zaten Beykoz’da herkes herkesi tanıyor.

Ben kendimi seçilmiş 400 delegeye emanet ediyorum. Bu kardeşiniz görev yaptığı süre içinde çıtayı hep yüksek tuttu. Hedefleri hep yükselterek büyüttü. Benimle beraber koşabilecek, yaşamında örnek olan, sosyal yaşamın içinde bulunan, demokratik kitle örgütlerinde yoğrulan, mahallelerinde karşılığı olan, her şeyden önce emek üzerine çöreklenmeyecek, helalinden konuşabilecek kadrolar ile birlikte hep beraber yol alacağız.

 “2B için gerekirse köprüleri kapatacağız”

2B sorununu, sadece yerelde değil, TBMM’de çözülmesi için milletvekillerimizle beraber daha sık iş birliği içerisinde olup, rayiç bedelden değil, emlak ve belediye rayiç bedeli üzerinden satışının yapılması için alınan ecri misillerin satış bedellerinden düşülmesi, orman köylüsüne tarım ve hayvancılık yapmak üzere bedelsiz verilmesi çalışmalarına devam edeceğiz. Gerekirse tüm Beykoz halkıyla beraber Ankara’ya gidip, köprüleri kapatarak sesimizi Ankara’ya duyuracağız. Beykoz köylerinin SİT alanında olmasından dolayı, evlerine bir çivi dahi çakamayan Beykoz köylüsü çocuklarını evlendiremiyor, bu sorunun çözümü için çalışmalar yapacağız. Beykoz’daki işsizlik sorunu çözmek için turizm, eğitim alanlarına yatırım yapılması için dikkat çekmeye çalışacağız.

“Beykoz’un CHP’ye ihtiyacı var”

Çıktığımız bu yol, kongremiz ilk ayağımız olup, 2014’te Beykoz Belediyesine Cumhuriyet Halk Partisi’nin bayrağını dikebilmektir. Bu kadrolar örgütümüzün bünyesinde mevcuttur.”

Nagihan Akan, adaylık açıklamasını “ hepinize ihtiyacım var. Beykoz’un da Cumhuriyet Halk Partisi’ne ihtiyacı var” sözleri ile noktaladı.

YORUMLAR...