Reklam
Delegelerden Nagihan Akan’a destek açıklaması

Delegelerden Nagihan Akan’a destek açıklaması

Mart ayında yapacağı kongre öncesi adaylık yarışı hızlanan CHP’de aday isimleri kesinleşirken, Yenimahalle ve Çavuşbaşı’nın bazı delegeleri Nagihan Akan’a destek vereceklerini açıkladılar.

Mart ayında yapacağı kongre öncesi adaylık yarışı hızlanan CHP’de aday isimleri kesinleşirken, Yenimahalle ve Çavuşbaşı’nın bazı delegeleri Nagihan Akan’a destek vereceklerini açıkladılar.

Çavuşbaşı’ndan 5 mahallenin 19 delegesinin; Yenimahalle’den ise 14 delegenin Kongre’de CHP Beykoz İlçe Başkanı Nagihan Akan’a destek verecekleri açıklandı.

Çavuşbaşı’ndan 19 delege desteği

Destek açıklaması, Çavuşbaşı Nostoni Restoran’da Nagihan Akanı’ın da hazır bulunduğu akşam yemeği sırasında basın mensuplarına duyuruldu.

Akan’a destek verecek Çavuşbaşı delegeleri adına konuşan Temel Karadeniz,“ Çavuşbaşı’nda 5 mahalle olarak 19 delege ile beraber hareket ettiğimizi, Başkanımız Nagihan Akan’a destek verdiğimizi söylemek isterim” şeklinde başladığı konuşmasında şunları söyledi: “İnşallah kazanıp güzel bir yönetim ile beraber Beykoz’a hizmet etmeyi istiyoruz. İyi şeyler olacağını düşünüyorum. Yönetimimizde bize destek veren değerli insanlar var. Bu insanlar ile beraber el ele verip Beykoz’da ilk etapta yerel yönetimi almak istiyoruz. Bu amaçla beraber biz de Başkanımız’a bu yolda desteğimizi açıklıyoruz.”

Fire vermeyeceğiz!

Çavuşbaşı delegesi Temel Karadeniz, konuşmasında ayrıca, Nagihan Akan’ın çalışmalarını takip ettiklerini, faaliyetleri hakkında bilgi sahibi olduklarını kaydederek, “ Başkanlar arasında Nagihan Hanım’ı uygun gördük, ona destek vermeye karar verdik” dedi.

Karadeniz, “biz iddialıyız, 19 delege olarak bir tane fire vermeyeceğiz” yorumunda bulundu.

Basın mensuplarının sorularını yanıtlayan Temel Karadeniz, “kazanmaz iseniz, ekibinizin tavrı ne olacak?” şeklindeki soruya şu yanıtı verdi: “ Biz CHP’liyiz. Ona hizmet etmekten başka bir amacımız yok. Dışlanmadığımız sürece partimize her zaman hizmet için varız. CHP’yi bütünleyecek, ona katkı sağlayabilecek kişi olarak Nagihan Hanım’ı görüyoruz; bu yolda da ona destek olmak istiyoruz.”

Yenimahalle’den şimdilik 14 delege destek açıkladı

Nagihan Akana’a destek verecek olan 14 Yenimahalle delegesi adına konuşan Faruk Sekmen ise, “ Yenimahalle olarak Nagihan Hanım’ın yanındayız. Nagihan Hanım’ın genç ve dinamik oluşu ve CHP’yi burada iktidar edeceğine inanıyoruz. Yanındaki kadrosuna ve delegelerine güveniyoruz. 20 delegenin şu anda 14’ü Nagihan Akan’ı destekliyor. Bunun daha da artacağına inanıyoruz” dedi.

Sekmen, adaylıklarını açıklamış olan diğer isimler ile de görüştüklerini belirterek, “ama bu demek değil ki, biz onları destekliyoruz. Biz, CHP olarak onları sadece dinledik. Bayrağı kimin daha ileriye götüreceği üzerinde düşündük. Geldiğimiz şu noktada, Nagihan Hanım ve ekibinin bunu yapacağı kararına vardık. Kimsenin, ‘Nagihan Hanım’ı destekleyelim’ gibi bir empozesi olmadı. Dün Hızır Yılmaz Bey’le de görüştük, kendisine beraber olamayacağımızı söyledik. Biz her aday açıklamasında bulunduk. Bu açıklamaların ardından kendi mahallemizde bir toplantı yaptık. Sadece başkan adaylarını değil, yanlarındaki ekipleri de düşünüyoruz. Bu bir ekip işidir sonuçta” açıklamasını yaptı.

Nagihan Akan: Bu birliktelik genişleyecek

Yapılan konuşmaların ardından söz alan CHP İlçe Başkanı Nagihan Akan ise, “ İlk uzlaşmayı sağladığımız mahalleler Çavuşbaşı ile Yenimahalle olduğu için hemen bu adımı atalım ve bir akşam yemeği yiyelim, dedik. Ancak hemen hemen bir hafta sonra daha geniş kapsamlı 100- 150 kişilik bir kahvaltımız olacak. Zor bir delege seçimi yaptık. Beykoz’a demokrasinin ilk adımı olan sandığı koyduk. İnşallah, bu demokrasinin devamını da getireceğiz. Bu gece ortaya net bir tablo çıkardık. İnşallah, arkadaşlarımızla beraber bu yolda yürüyeceğiz. Tek başına ne Başkan, ne de yönetim bir şey yapabilir. Herkes örgüt ile bir şeyler yapabilir. Örgüt bizi desteklemez ise hiçbir şey olmaz. Yakın zamanda daha büyük bir delege ile kahvaltı yapacağız” dedi.

Beykoz’un kurucu ilçe Emniyet Müdürü Bekir Bayrak: Tüm gücümüz ile çalışacağız

Görele, Kavacık ve Soğuksu mahallelerinden bazı delegelerin de hazır bulundukları destek yemeğinde, Beykoz’un ilk kurucu Emniyet Müdürü ve şu anda CHP Görele Mahallesi delegesi emekli polis Bekir Bayrak da söz alarak, ülkenin zorlu bir dönem geçirdiğini belirtti Bayrak, Beykoz’da güçlü bir ilçe kadrosu ile birlik ve beraberlik içinde tüm güçleri ile çalışacaklarını kaydetti.

Haber: Arzu Başlantı

YORUMLAR...