Reklam
Reklam
Beykoz Sempozyumu için hazırlıklar başladı

Beykoz Sempozyumu için hazırlıklar başladı

Beykoz’un yurt içi ve yurt dışında tanıtılması ve zenginliklerinin ortaya çıkarılması için düzenlenecek “Uluslararası Beykoz Sempozyumu” için hazırlık toplantısı yapıldı.

Kaymakamlık toplantı salonunda Beykoz Kaymakamı Aydın Ergün, Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek, Beykoz Belediye Başkan Yardımcısı Nevin Çalışkan, Beykoz Belediye Başkan Yardımcısı Yüksel Baki, Beykoz Belediye Başkan Yardımcısı Metin Torun, Beykoz Belediye Meclis Üyesi Yalçın Çolak, Beykoz Belediyesi Kültür Müdürü Adem Çalışkan , Beykoz Belediyesi Basın Danışmanı Abdurrahman Cüneyt Fidancı, Sempozyum Bilimsel Koordinatörü Dr. Coşkun YILMAZ ve FSM İletişim ilgilileri ve sorumlularının katılımıyla bir hazırlık toplantısı düzenlendi.

“Uluslararası Beykoz Sempozyumu” hazırlık toplantısında, Beykoz’un tanıtımında sempozyumun rolü, Beykozluluk bilincini geliştirmek bakımından önemi, Beykoz’un tarihsel derinliği ve kültürel zenginliğinin ortaya çıkarılmasında ifa edeceği rol üzerinde duruldu.

Sempozyumun Beykoz’un tarihi birikimini günümüze ve geleceğe taşınması için  yapılabilecek konular üzerinde tartışılan toplantıda sempozyumun, 8-10 Haziran 2012 tarihleri arasında 3 gün boyunca sürmesi planlandı.

Beykoz’da bulunan mekanlarda gerçekleştirilecek olan sempozyum, sekretarya, yürütme ve bilim kurulu olarak üç kurul tarafından gerçekleştirilecek. Sempozyum açılışı Beykoz’daki tarihi mekânlardan birinde gerçekleşecek olup, Türk Sinemasında Beykoz Paneli ve gösterimi, Beykozlu Musikişinasların eserleri konseri, Beykoz fotoğrafları sergisi, Beykoz gezisi planlanan faaliyetler arasında yer alacak. Sempozyumun sonunda Bilim Kurulu üyelerince yayınlanmaya değer bulunan tebliğler “Sempozyum kitabı” olarak iki cilt halinde yayınlanacak.

YORUMLAR...