Reklam
Fatinhoca İlkokulu'ndan kadınlara vefa!

Fatinhoca İlkokulu'ndan kadınlara vefa!

Fatinhoca İlköğretim Okulu Okul Aile Birliği, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü nedeni ile öğrenci annelerine jest yaptı!

Fatinhoca İlköğretim Okulu Okul Aile Birliği, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü nedeni ile okul bahçesinde düzenlenen bir etkinlik ile öğrenci annelerine jest yaptı! Etkinlikte annelere çiçek takdim edilirken, okulun “Denizli Zeybek ekibi” de sunduğu halk oyunları gösterisi ile bahçeyi adeta renk cümbüşüne dönüştürdü!

Okullar Hayat Bulacak

Okul Aile Birliği Başkanı Yaşar Kesici ve Aile Birliği üyeleri tarafından hazırlanan etkinlik öncesinde makamında ziyaret ettiğimiz Okul Müdürü Dinçer Yeloğlu, söz konusu etkinliğin, velilerin okula daha sıcak bakmalarını sağlamak ve kendileri için değerli olduklarını onlara tekrar hatırlatmak amaçlı olarak düzenlendiğini ifade etti.

Müdür Yeloğlu, yaptığı konuşmada, “ her başarılı kadının arkasında bir erkek vardır. Kadınlarımızın, annelerimizin emeği hiçbir zaman ödenmez. Çocuklarının okul işlerinde de hep anneler uğraşıyor, babalar onlardan hep bir adım geride duruyor. Cennet annelerimizin ayakları altındadır” dedi.

‘Okullar Hayat Bulsun Projesi’ kapsamında Okul Aile Birliği’nin çabaları ile öğrenci annelerinin bu anlamlı gününü okul bahçesinde kutlamak istediklerini ifade eden Dinçer Yeloğlu,  çabaları dolayısıyla da etkinlikte emeği geçenlere teşekkürlerini sundu.

Trakyalılar Derneği’nden sürpriz ziyaret

Beykoz Trakyalalılar Derneği Başkanı Sacit Kaya ve dernek üyeleri de, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü vesilesi ile Fatinhoca İlköğretim Okulu’na sürpriz bir ziyaret gerçekleştirerek, okul öğretmenleri ve velilere çiçek dağıttılar.

Halk oyunları ekibi gururlandırdı

Okul bahçesinde toplanan öğrenci velilerine daha sonra Müdür Yeloğlu tarafından günün anlam ve önemine dair kısa bir konuşma yapıldı.

Sınıf öğretmeni Mustafa Bora İnan tarafından eğitilen Denizli Zeybek ekibi yerlerini aldığında ise, bahçe adeta bayram yerine dönüştü! Rengârenk kıyafetleri içindeki ekip üyeleri, sergiledikleri performans ile hem öğretmenlerini, hem de kendilerini izlemekte olan velileri gururlandırdılar.

Denizli Zeybek ekibi, daha sonra Okul Aile Birliği tarafından kendilerine verilen gülleri, tek tek velilere dağıttı.  

Kadın öğretmenler de unutulmadı

Okul Aile Birliği, bahçedeki etkinliğin ardından ise öğretmenler odasında okulun kadın  öğretmenlerine ikramda bulunarak, onlara çiçek takdim etti. Öğretmenler, çiçeklerini okul müdürü Dinçer Yeloğlu ve Okul Aile Birliği Başkanı Yaşar Kesici’nin ellerinden aldılar.

Haber: Arzu Başlantı

YORUMLAR...