Reklam
Hisarlı kadınlar eğlenirken fayda sağladı!

Hisarlı kadınlar eğlenirken fayda sağladı!

Anadolu Hisarı Turizm ve Kalkındırma Derneği, Kadınlar Günü dolayısıyla düzenlediği etkinlikte, kadınları eğlendirdi; ancak, kadınlar eğlenirken bile semtlerine fayda sağladı!

Anadolu Hisarı Turizm ve Kalkındırma Derneği, Başkan Mustafa Babuz’un önderliğinde derneklerinin geleneksel hale gelen Kadınlar Günü kutlama etkinliğini bu kez Göksu Marine Restoran’da gerçekleştirdi. Kutlamaya, Beykoz İlçe Emniyet Müdür Yardımcısı Tülay Çik ile AK Parti Kadın Kolları Başkanı Sevim Gülşen, Beykoz Belediyesi Gençlik ve Spor Kulübü Derneği Başkanı Lale Enç, Göksu Mahallesi Muhtarı Arzu Ulubent başta olmak üzere çok sayıda davetli ve Anadolu Hisarlı kadın katıldı.

İlçe Emniyet, “Aile Destek Projesi” hakkında bilgilendirdi

Sunumu Gürsel Yeğenoğlu tarafından yapılan gecede, Emniyet Müdür Yardımcısı Tülay Gik’in beraberindeki Toplum Destekli Polislik Büro Amirliği’nde görevli polis memurları, Emniyet Teşkilatı’nın Beykoz Kaymakamlığı koordinesinde sosyal hizmetler alanında faaliyet gösteren kurumlar ve STK’ların da desteği ile yürütülmekte olan “ Aile Destek Projesi” ile ilgili çalışmaları hakkında misafirleri bilgilendirici broşürler dağıttılar.

Mustafa Babuz: Evlerimizin temel direği kadınlar

Yaptığı konuşmada, Anadolu Hisarı Turizm ve Kalkındırma Derneği’nin gençlerin sosyal faaliyetlerine katkıda bulunmanın yanı sıra, Anadoluhisarı’nın doğal ve tarihi güzellikleri ile ilgili önemli çalışmalar da yaptığını ifade eden sunucu Yeğenoğlu, misafirlerine kutlamakta oldukları 8 Mart Kadınlar Günü’nün tarihi kökleri hakkında açıklamalarda bulundu.

Anadolu Hisarı Turizm ve Kalkındırma Derneği Başkanı Mustafa Babuz ise gecede yaptığı konuşmada, misafirlerine “ evlerimizin temel direği kadınlarımız!” şeklinde seslendi. Katılımlarından dolayı herkese teşekkür eden Babuz, Kadınlar Günü organizasyonunu dört yıldan bu yana gerçekleştirmekte olduklarını ifade etti. Mustafa Babuz, derneklerinin maddi kaynak temin etmek için çeşitli organizasyonlar düzenlediğini belirtti ve “sizlerin verdiği destek ile faaliyetlerimizi daha coşkulu yapıyoruz. Hele hele kadınların olduğu ekiplerdeki çalışmalarımız, önceki yıllardan bu yana güçlü bir şekilde ilerliyor” dedi.

Bazı yerlerde tıkanıyoruz

Babuz, konuşmasına şu şekilde devam etti: “ Daha önceleri Çayır ile ilgili mücadelemizde olsun, Göksu Deresi ile ilgili mücadelemizde olsun, çok büyük engelleri aşmaya çalıştık fakat bazı yerlerde tıkanıyoruz. Ancak Anadolu Hisarı’mıza sahip sizin gibi değerli insanlar var.”

Anadoluhisarliyiz.biz

Dernek Başkanı Mustafa Babuz, misafirlerine faaliyete yeni geçen “anadoluhisarliyiz.biz” adlı internet sitesi hakkında da bilgi verdi.

İlçe Emniyet Müdürü Bekaroğulları’na teşekkür

Dernek Başkanı Mustafa Babuz, konuşmasında ayrıca Beykoz İlçe Emniyet Müdürü İrfan Mazlum Bekaroğulları’nın Beykoz’a geldikten sonra ilçeye çok farklı bir vizyon kattığını da sözlerine ekledi. Babuz, Beykoz İlçe Emniyet Müdürlüğü’nün, ürettiği projeler ile gençlere ve ailelere, dolayısıyla da geleceğe büyük katkılar sunduğunu belirerek, “ Beykoz’umuza böyle Emniyet Müdürlüğü yetkililerinin gelerek hizmet vermesinden dolayı çok memnunuz” dedi.

Kadınlar hem eğlendiler, hem de…

Katılımın davetiyeli olduğu gecede kadınlar aynı zamanda Anadolu Hisarı Turizm ve Kalkındırma Derneği’nin Anadolu Hisarı’ndaki toplam 203 esnafın desteği ile sağladığı ve kahvaltı, akşam yemeği gibi olanakları da içeren hediye çekilişine de katılmak sureti ile Dernek’e maddi katkı sağladılar.

Kadın hamaratlığı!

Yani kadınlar, müzik dolu gecede bir yandan eğlenirken, diğer yandan da sosyal sorumluluk duyarlılığı sergilediler.

Haber: Arzu Başlantı

YORUMLAR...