Reklam
Kongre öncesi birlik ve dayanışma gecesi

Kongre öncesi birlik ve dayanışma gecesi

CHP Beykoz İlçe Teşkilatı, her yıl düzenlemekte olduğu geleneksel “Birlik ve Dayanışma Gecesi”ni gerçekleştirdi. Gecede, İlçe Başkanlığı için ismini açıklayan adaylar bir aradaydı.

CHP Beykoz İlçe Teşkilatı, her yıl düzenlemekte olduğu geleneksel “Birlik ve Dayanışma Gecesi” ni, bu kez Rüzgârlıbahçe Aşşrom Restoran’da gerçekleştirdi. 25 Mart 2012 tarihinde yapılacak olan kongre öncesi başkan adaylıklarını açıklayan Nagihan Akan, Hızır Yılmaz, Yener Kaya, Şevket Arıkan ve Kenan Özdemir’in yanı sıra, CHP Gençlik Kolları Genel Başkan Yardımcısı Onursan Adıgüzel, İstanbul İl Başkan Yardımcısı Nevzat Karataş, CHP İstanbul İl Gençlik Kolları Başkan Yardımcısı Ali Gökçek, İstanbul İl Gençlik Yönetimi üyeleri, CHP eski milletvekili Mustafa Öz, Beykoz Vakfı Başkanı Şaban Tören, ADD eski Başkanı Füsun Sökmez, Anadoluhisarı İdman Yurdu Spor Kulübü Başkanı Adnan Güner, CHP Beykoz İlçe teşkilatı yönetimi ile çok sayıda CHP’li üye ve partili olmayan vatandaşların katıldığı gecede, kongre öncesi moral depolandı ve parti içi birlik mesajları verildi.

İlçe Başkanı Nagihan Akan, Birlik ve Dayanışma Gecesi’nde, başkan adaylarını misafirlerine tek tek takdim etti.

Nagihan Akan: Parti içi demokrasi üst düzeyde

Sunumu CHP Gençlik Kolları üyesi Metin Yıldız tarafından yapılan “Birlik ve Dayanışma Gecesi” İstiklal Marşı ve saygı duruşu ile başladı.

Ardından, İlçe Başkanı Nagihan Akan tarafından bir açılış konuşması yapıldı. Akan, misafirlerini selamlayarak başladığı konuşmasında şunları söyledi:  “Ülkemizin en sıkıntılı, en çalkantılı günlerini geçirdiğimiz bu ortamda, her şeye rağmen bir araya geldik. Ülkemizin birçok kurumunun bir şekilde baskı altında alınmaya çalışıldığı bir ortamda, bir şekilde yandaşlaşmaya çevrilmeye çalışıldığı bir dönemde siz CHP’nin yurt sever örgüt mensupları dayanışmaya ortak oldunuz ve ortaya çıktınız. Türkiye’nin aydınlık yüzü olarak inatla var olacağız. Bu gücümüzü halktan alıyoruz, Kuva-yi Milliye ruhundan alıyoruz, Mustafa Kemal’den alıyoruz.”

Sözlerini, örgütü ile birlikte olmaktan duyduğu memnuniyeti dile getirerek sürdüren İlçe Başkanı Akan, “ tüm üyelerimizi sandığa taşıdık, özgürce delegelerimizi seçtik. Seçilmiş delegelerimiz ile bugün parti içi demokrasinin üst düzeye vurduğu bir ortamda kongremizi hep beraber yapacağız” dedi.

Şu an beş tane ancak başka adaylar da çıkabilir

Konuşmasında, demokrasiyi sonuna kadar işleten bir kişi olarak, misafirlerine huzurlu bir şekilde hitap edebildiğinin altını çizen Akan, adaylık yarışı için başka isimlerin ortaya çıkma ihtimalini de şu sözleri ile belirtti: “ Birbirinden değerli beş tane ilçe başkan adayımız var. Şu an itibariyle beş tane, belki başka adaylar da çıkabilir. Bu da demokrasinin zenginliğini, parti içi demokrasinin zaferini gösteriyor; bu zenginlik CHP’nin ayak sesleridir. Bekle bizi 2014 geliyoruz! Bütün ilçe başkanlarımızın hedefi artık yerelde ve genelde iktidar olmaktır.”

Başkan adaylarını tek tek takdim etti

İlçe Başkanı Nagihan Akan, kongrede ilçe başkanlığı için mücadele edecek olan başkan adaylarını ise misafirlerine şu sözler ile takdim etti: “ Birbirinden değerli arkadaşlarımın olduğunu söylemiştim. İşte Yener Kaya ağabeyimiz, kişiliği ile Beykoz halkının sevgisini kazanmış, SODEP’in kuruluşundan beri geliyor; içimizden biri. İşte Şevket Arıkan, 2. dönem Belediye Başkanlığı yapmış bir ağabeyimiz. İşte, Hızır Yılmaz, özellikle son seçimlerde ve daha önceki siyasi geçmişi ile yine içimizden bir adayımız. İşte Kenan Özdemir, örgütün içinde görev yapmış bir arkadaşımız.”  Akan, “ her bir ilçe başkanı adayının ilçe teşkilatı için ayrı birer değer olduğunu” da sözlerine ekledi.

Kendimi demokrasinin seçilmiş delegelerine emanet ediyorum

Konuşmasında, İlçe Başkanı olarak “parti içi demokrasiyi sonuna kadar işlettiğime inandığını” ifade eden Nagihan Akan, “Ben de kendimi demokrasinin seçilmiş delegelerine emanet ediyorum. Kim kazanırsa kazansın, CHP kazanacaktır. Eğer İstanbul genelinde Beykoz olarak örnek gösteriliyorsak, bu başarı siz örgütümüzün ortaya koyduğu iradedir. Partimize sahip çıkan, örgütüne sahip çıkan Beykoz’a da sahip çıkar. Bu kadrolar bu örgütte mevcuttur. Haydi, hep beraber harekete geçelim, haydi hep beraber seçelim, haydi hep beraber iktidara yürüyelim” dedi.

Telgraflar okundu

İlçe Başkanı Akan’ın konuşmasının ardından, CHP Genel Başkan Yardımcıları Nihat Matkap, Gürsel Tekin, Ayten Kayalıoğlu ile İstanbul Milletvekili Mahmut Tanal ve Parti Genel Sekreteri Bihlur Tamaylıgil tarafından gönderilmiş bulunan telgraf mesajları okundu.

Ayten Kayalıoğlu Edremit’te

CHP Genel Başkan Yardımcısı Ayten Kayalıoğlu, gönderdiği telgraf mesajında, daha önceden planlanmış programı nedeniyle Edremit Güre Belediyesi tarafından düzenlenen etkinlikte bulunacak olması dolayısıyla geceye katılamayacağı için üzüntülerini dile getirdi.

Gönderilen telgrafların okunmasının ardından ise misafirlere, İlçe Başkanlığının faaliyetleri ile ilgili olarak hazırlanmış bulunan slayt sunumu izlettirildi. İlçe Başkanlığı Kadın Kolları tarafından hazırlanmış bulunan ve ilçenin demografik yapısına ilişkin istatistikî bilgilerin aktarıldığı diğer bir sunumunun ardından ise CHP’liler müzik eşliğinde doyasıya eğlendiler.

Haber: Arzu Başlantı

YORUMLAR...