Reklam
Reklam
Çanakkale şehitlik ziyaretleri için kayıtlar başladı

Çanakkale şehitlik ziyaretleri için kayıtlar başladı

Beykoz Belediyesi’nin Çanakkale Zaferi’nin 97.yıldönümü dolayısıyla ilçe sakinlerine yönelik şehitler diyarı Çanakkale’ye düzenlediği tarih ve kültür gezileri için kayıtlar başladı.

Türk Tarihi’nin en şanlı destanlarının yazıldığı Çanakkale Zaferleri’nin önemini hatırlamak ve gelecek kuşaklara aktarmak amacıyla iki yıldan bu yana mart ve haziran ayları arasında düzenlenen gezilere bugüne kadar 30 bin ilçe sakini katıldı.

Profesyonel rehberler eşliğinde yapılan ziyaretlere katılan ilçe sakinleri gezi rotası boyunca her bir köşesinde ayrı bir kahramanlık öyküsünün bulunduğu topraklarda atalarımızın fedakârlık ve kahramanlık öykülerine yerinde tanıklık edecek.  

Öğrenciler ve yetişkinler olmak üzere iki grupta düzenlenecek gezilerin ilk grubunda Beykoz Anadolu Lisesi, Çavuşbaşı Çok Programlı Lisesi 19 Mart 2012 Pazartesi günü tarihi yarım adaya uğrulanacak.

Tarihi Yarımada’ya yapılan gezilerin yeni nesillerin tarih şuurunu benimsemesine büyük katkı sağlayacağına dikkat çeken Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek, tarihten ders almadan geleceğimizi inşa edemeyeceğimizi ifade etti. 

Son Müracaat:30 Mart 2012

Bilgi ve Kayıt: 444 66 1

YORUMLAR...