Reklam
İstiklal Marşı'nın kabulü ve Mehmet Akif anıldı

İstiklal Marşı'nın kabulü ve Mehmet Akif anıldı

İstiklal Marşı'nın kabul edilişinin 91. yıldönümü ve Milli Şairimiz Mehmet Akif Ersoy’u anma programı Beykoz Atatürk İlköğretim Okulu’nda gerçekleştirildi.

İstiklal Marşı'nın kabul edilişinin 91. yıldönümü ve Milli Şair Mehmet Akif Ersoy, tüm yurtta olduğu gibi Beykoz’da da düzenlenen programla anıldı. Beykoz Atatürk İlköğretim Okulu Konferans Salonu’nda yapılan programa Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek, İlçe Milli Eğitim Müdürü Nazmi Yekrek, İlçe Emniyet Müdürü İrfan Bekaroğlu, Okul Müdürleri, öğretmenler, veliler ve öğrenciler katıldı.

İstiklal Marşı ve saygı duruşuyla başlayan programın açılışı İstiklal Marşı’nın yazılma süreci ve Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde kabulünün anlatıldığı sinevizyon gösterisiyle başlarken, ardından Mehmet Akif’in hayatı ve edebi kişiliği hakkında katılımcılara bilgiler verildi. Etkinlikte ayrıca öğrenciler tarafından Akif’in bazı şiirleri de seslendirildi.

Tarihi şahsiyetlerimizi anma programlarının yeni nesillere geçmişini öğrenmeleri konusunda ışık olduğunu ifade eden Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek, “Akif merhum, yokluklar içinde bir hayat mücadelesi verirken, bağımsızlık ve istiklalin eşsiz dizelerini yazmıştır. Belirtilen para ödülünü de yetimlere bağışlamıştır. Kendisi bu kadirşinaslığıyla ve edebi şahsiyetiyle tarihimizde ve kalbimizde müstesna bir yere sahiptir” dedi.

YORUMLAR...