Reklam
Reklam
Villa hırsızlarını “Kene Timi” çökertti

Villa hırsızlarını “Kene Timi” çökertti

Beykoz başta olmak üzere şehre uzak villaların korkulu rüyası çete, Kene Timi’ne yakaladı.

İstanbul şehir merkezinden uzak lüks villa sahiplerinin korkulu rüyası haline gelen hırsızlık çetesi, İl Jandarma Komutanlığı içinde özel olarak kurulan ‘Kene Timi’ sayesinde yakalandı. Beykoz başta olmak üzere Çekmeköy, Kurtköy ve Zekeriyaköy’de çok sayıda villaya girdikleri, çelik kapıları çay kaşığıyla bile açabildikleri belirtilen zanlıların hırsızlık yapacakları semtlerin maddi durumlarına göre hareket ettikleri tespit edildi. 6 kişiden oluşan şebekenin lüks bir semtte hırsızlık yapmayı planladıklarında lüks bir otomobille mahalleye gittikleri belirlendi.

2’si Astsubay 2’si Uzman Çavuş

Kurtköy Uydukent’te oturan D.İ.’nin iki lüks arabasının çalınmasıyla harekete geçen Jandarma daha öncede benzer şikâyetler geldiği için hırsızları yakalama görevi, başarılarından dolayı Kene Timi olarak adlandırılan özel bir ekibe verildi. Daha önce aldıkları tüm görevleri başarı ile sonlandıran 2 astsubay ve 2 uzman çavuştan oluşan ‘Kene Timi’nin şebekeye ulaşması uzun sürmedi. Kene Timi tarafından kimlikleri belirlenen 6 kişilik şebeke takibe alındı. 

İlk operasyonda kaçtılar

E.M. liderliğindeki hırsızlık çetesini takibe alan jandarma, hırsızları ilk takibinde otomobillerini terk edip, yaya olarak kaçmayı başadılar. Bu olayın ardından Kene Timi yeniden devreye girdi ve şebekenin elebaşı ile yardımcısına Kurtköy’de ulaştı. 3 Mart’ta örgütün lideri olduğu öne sürülen E.M ile S.Ş. hırsızlık için kiraladıkları otomobilin içerisinde beklerken Kene Timleri tarafından sahte kimlikle yakalandı. E.M , ifadesinde S. Ş., Ö.B., M.S., A.K., ve E.İ., adlı arkadaşları ile organize hırsızlık yaptıkların itiraf etti. Jandarma belirlenen adreslere 4 Mart sabahı eş zamanlı baskınlar yaparak Ö. B., M. S., A. K.,  E. İ.’yi de gözaltına aldı. Yapılan aramalarda çalıntı elektronik eşyalar ile kapı açmak için kullanılan malzemelerin ele geçirildi.

YORUMLAR...