Reklam
Reklam
Yarenler ve Dadaşlardan türkü dolu bir gece

Yarenler ve Dadaşlardan türkü dolu bir gece

Beykoz Çayır Festivali'nde Yarenlerin ve Dadaşların organize ettiği programla halk türkülerle mest oldu.

"Yöresel Geceler" adı altında derneklere ayrılan gecelerde dün akşam Çankırılıların ve Erzurumluların programı vardı. Katılımın yoğun olduğu gecede Beykoz halkı sanatçıların seslendirdiği türkülerle kendilerinden geçti.

Gecenin sunuculuğunu ünlü radyocu DJ Afrikalı Ali yaptı. Afrikalı Ali, Beykoz'a yabancı olmadığını ve daha önce Beykoz Çayır Festivalinde sunuculuk yaptığını söyledi.

 

Program Erzurumlu sanatçı Harun Atmaca'nın konseriyle başladı. Erzurum yöresinden türküler seslendiren Harun Atmaca, seyircilerden gelen istekle Çankırı türküsü olan "Allı Turnam"ı seslendirdi. Sahnede şarkı söylemeyip seyircilerin arasına inen Atmaca, Erzurumluları yanına alarak halay çekti. Konserden sonra Harun Atmaca Erzurumlular standına giderek çıkartmış olduğu albümünü imzaladı.

 

Harun Atmaca'nın konserinin ardından sunucu DJ Afrikalı Ali Çankırılılar Derneği ve Erzurumlular Derneği yönetim kurulunu sahneye davet etti ve dernek başkanları halkı selamladı. Çankırılılar Derneği, Belediye Başkan Yardımcıları Nevin Çalışkan'a ve Yüksel Baki'ye Çankırı'nın simgelerinen tuz taşı hediye etti. Ayrıca Beykoz'da yaşayan Erzurumlu ve Çankırılı iş adamlarına plaketler verildi.

 

Çankırı'nın simgelerinden olan "Yarenler Ekibi"nin gösterisi eşliğinde sahne alan Sami Yalçın, Çankırıları hareketlendirerek, festivalde çoşku dolu anlar yaşattı.

 

Başkan Yücel Çelikbilek, "Yarenler Ekibi" nin arasına girerek güzel görüntü oluşmasını sağladı.

Afrikalı Ali'nin eşsiz sunumuyla ve sanatçıların seslendirmiş oldukları türkülerle Beykozlular dolu dolu bir gece yaşadı.

YORUMLAR...