Reklam
Reklam
Çavuşbaşı Lisesi ve Boğaziçi Anadolu İ.H.L Çanakkale'de

Çavuşbaşı Lisesi ve Boğaziçi Anadolu İ.H.L Çanakkale'de

Türk tarihinin iftihar tablosu Çanakkale Zaferi’nin tarihteki önemine dikkat çekmek ve gelecek kuşaklara aktarmak üzere başlatılan kültür ve tarihi gezileri, Beykoz Çavuşbaşı Çok Programlı Lisesi ve Boğaziçi Anadolu İmam Hatip Lisesi  ile devam etti.

Beykoz Çavuşbaşı Çok Programlı Lisesi ve Boğaziçi Anadolu İ.H.L’den 150 kişilik öğrenci grubu, öğretmenler ve veliler nezaretinde 19 Mart Pazartesi akşamı Çanakkale’ye uğurlandı. 

I. Dünya Savaşı’nın en destansı mücadelelerinin yaşandığı, atalarımızın olağanüstü kahramanlıklar sergilediği, birlik ve beraberliğin simgesi haline gelen Çanakkale’deki şehitlik ve müzelere yapılan gezilerde, Beykozlu öğrenciler cephede cereyan eden olayları daha yakından inceleme fırsatı elde etti. 

Tarih bilincini artırmak ve tarihte meydana gelen olayları gelecek kuşaklara aktarmak üzere üç yıl önce Çanakkale Yarımadası’na ve Sarıkamış Şehitliği’ne kültür gezileri düzenlemeye başladıklarını belirten Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek bu geziler vesilesiyle tarihimizin daha kalıcı anlaşılacağını söyledi.

Çanakkale Şehitliği’ne ve Tarihine Yolculuk” teması altında düzenlenen gezi programına 20 Mart Salı akşamı Şahinkaya Anadolu Meslek Lisesi katılıyor. 

YORUMLAR...