Reklam
CHP'de kongre öncesi büyük buluşma!

CHP'de kongre öncesi büyük buluşma!

CHP Genel Başkan Yardımcısı Ayten Kayalıoğlu, 1 Nisan 2012 tarihinde yapılacak olan CHP Beykoz Kongresi’nde yarışacak başkan adayları ile bir araya geldi.

CHP Genel Başkan Yardımcısı Ayten Kayalıoğlu, 1 Nisan 2012 tarihinde yapılacak olan CHP Beykoz Kongresi’nde yarışacak başkan adayları Nagihan Akan, Yener Kaya, Hızır Yılmaz, Şevket Arıkan ve Kenan Özdemir ve ile bir araya geldi.

Toplantının başında, basının sorularına yer verildi; bundan sonraki bölüm ise basına kapalı olarak gerçekleştirildi.

“Kongre, bir şölen havasında geçmeli!”

Konuşmasına, gerçekleşecek olan Beykoz İlçe Kongresi öncesinde başkan adayları ile görüşmek amacıyla bu toplantıyı düzenlediğini ifade ederek başlayan CHP Genel Başkan Yardımcısı Ayten Kayalıoğlu, “ Beykoz İlçe Başkanlığı’nda beş tane adayımız var. Beş aday olunca, ben de Genel Merkez’den ve de Beykozlu biri olarak bir toplantı yapmak ihtiyacı hissettim. Kongrenin ülkemize ve Cumhuriyet Halk Partisi’ne iyi mesajlar vermesini, bir şölen havasında geçmesini istiyoruz. Bunun da böyle olacağından hiç şüphem yok, ancak belki sorunlar vardır, onları da dinleyeceğim. Benim veya Genel Merkez’in yapmamız gereken bir şey olup olmadığını konuşacağız.  Bu, sadece kongreye yönelik bir toplantı. Bu konuda ilgili arkadaşlarımın da fikirlerini alacağım. Birlikte kongrenin iyi geçmesi ve dışarıya iyi mesajlar verilmesinin nasıl sağlanacağı konusunu konuşacağız” dedi.

Toplantı sonrasında “tek liste” çıkabilir mi?

Ayten Kayalıoğlu, toplantının aday sayısının azalması ve kongrenin tek liste ile yapılması ile sonuçlanıp sonuçlanmayacağı şeklindeki bir soru üzerine şunları söyledi: “ Bilemiyorum, burada konuşacağız, bu konuşmalardan sonra nasıl bir şey çıkar, onu da bilmiyorum. Öyle bir şey olursa da, toplantı sonrasında duyururuz tabii. Gönül ister ki, herkes anlaşsın, tek bir liste çıksın. Ama adayların çok olması da güzel, demokrasi güzel parti için.”

Beykoz’a bir kırgınlığınız mı var?

Basının, Beykoz’a az gelmesinin nedeni ile ilgili sorusunu da yanıtlayan Kayalıoğlu, “Beykoz’a bir kırgınlığı olup olmadığı” şeklindeki soruya şöyle cevap verdi: “ Hayır, yok. Halkla İlişkiler’de olduğum için gerçekten çok yoğun çalışıyorum. Gün içinde çok ziyaret oluyor; telefonlar ve elektronik postalar var. Kendi çalışmalarım da var. Onun için yoğun bir Genel Başkan Yardımcılığı yapıyorum. Tüm Türkiye’yi de gezmemiz gerekiyor. Yoğunlukla Ankara’da kaldığım için Beykoz’a çok sık gelemedim. Ancak arkadaşlarım burada, biz de Türkiye genelinde çok güzel çalışmalar yapacağız.”

“2009 seçimlerinde lüzumsuz şekilde yorulduk”

Ayten Kayalıoğlu, Beykoz’da 2009’daki yerel seçim çalışmalarına değindiği konuşmasında,   “ bu seçimlerde gerçekten haddinden fazla, lüzumsuz şekilde yorulduk ve de bunun sonucunda da seçimi kaybettik. Keşke olmasaydı. Ama bunlar oluyor; geçen dönemde oldu, bu dönem de oldu. Bunlar olmasaydı, diyorum ben. Gerçekten Türkiye’nin CHP’ye ihtiyacı var. CHP’nin de iktidar olması gerekiyor ” dedi.

“Kıl payı kaçırdığımız Belediye’yi mutlaka almalıyız”

Aynı şeylerin Beykoz’da 2011 seçimlerinde de yaşandığını belirten CHP Genel Başkan Yardımcısı, “ Ben üzüldüm çünkü oylarımız çok düştü seçimlerde, beklediğimiz oyu alamadık. O anlamda şimdi çok çalışmamız gerekiyor. Yerel seçimler var. Yerel seçimler her zaman olduğu gibi çok önemli. Biz yereli kazanarak iktidar oluruz; o anlamda kıl payı kaçırdığımız belediyeyi mutlaka almamız gerekiyor. Bunun için de tabii, ilçe yönetimi ve buradaki Beykoz halkı çok önemli. Onun için bunun gayretini göstereceğiz” ifadesini kullandı.

Herkes şapkasını önüne alsın

Bu gayret içerisinde herkesin şapkasını önüne alarak, “ben ne yaptım” diye düşünmesi lazım geldiğini kaydeden Kayalıoğlu, “ bunu yapsak zaten sorun kalmayacak ama yapamıyoruz; hep birbirimizin içinde bunları başka türlü kullandığımız için maalesef yanlış oluyor” dedi.

“Çok önemli bir proje yaptım”

CHP Genel Başkan Yardımcısı Kayalıoğlu, konuşmasında ayrıca çok önemli bir proje yaptığını ve bunu yakında açıklayacaklarını söyleyerek, “ İllerde başlatacağımız bir projem var. Genel Başkanım’dan da, MYK’dan da geçti. Onu hayata geçirdiğimizde çok güzel şeyler olacak CHP’de” açıklamasında bulundu.  

Salı günü Tandoğan Meydanı’nda

Konuşmasının devamında, CHP olarak Tandoğan Meydanı’nda yapacakları grup toplantısına da atıfta bulunan Kayalıoğlu, “ Türkiye’nin bir ucundan diğer ucuna insanları aydınlatma anlamında bu çalışmaları yapmamız gerekiyor. Genel başkanımız ve milletvekillerimiz de bu konuda çok gayret sarf ediyorlar. Halktan gerçekten güzel tepkiler alıyoruz” dedi.

“AK Parti, Kılıçdaroğlu’nun projelerini yapmaya başladı!”

Ayten Kayalıoğlu, sözlerini şöyle sürdürdü: “Seçimlerde çok projemiz vardı. Bu projeleri iyi anlatamadık halka. Şimdi bakıyoruz, AK Parti hükümeti bunları yapmaya başladı. Sayın Kılıçdaroğlu’nun sunduğu projeleri yapmaya başladı. Demek ki, CHP üreten ve her zaman olduğu gibi değişim ve dönüşümün partisi; bunu görüyorlar. Ancak bizim bunu halkımıza da göstermemiz lâzım.”

Toplantı, Beykoz’a mahsus bir şey değil

CHP Genel Başkan Yardımcısı, kongrede yarışacak olan Başkan adayları ile bir toplantı yapmasının Genel Merkez tarafından bir görevlendirme olup olmadığı şeklindeki bir soruya ise, “her Genel Başkan Yardımcısı’nın kendi bölgesinde bu tür çalışmalar yaptığını” ifade ederek cevap verdi. Kayalıoğlu, “ Bu, bizim görevimiz; Genel Merkez tarafından görevlendirilmeye gerek yok. Bu, sadece Beykoz’a mahsus bir toplantı değil” dedi.

Haber: Arzu Başlantı

YORUMLAR...