Reklam
Reklam
Yener Kaya'dan birlik beraberlik kahvaltısı

Yener Kaya'dan birlik beraberlik kahvaltısı

CHP Beykoz İlçe Başkan adayı Yener Kaya, kongre öncesinde düzenlenen kahvaltılı bir toplantıda delegeler ile bir araya geldi.

CHP Beykoz İlçe Teşkilatı’nın 1 Nisan 2012 tarihinde yapılacak olan olağan kongresi öncesinde, başkan adayları delegeler ile sıkça bir araya geliyor. Nagihan Akan, Hızır Yılmaz ve Şevket Arıkan’ın ardından, Yener Kaya da delegeler ile sabah kahvaltısında bir araya geldi.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Koru Tesisleri’nde düzenlenen “ Dostluk, Birlik, Beraberlik ve Kaynaşma Kahvaltısı”na katılım oldukça yüksekti. Beykozlu CHP delege ve üyeleri dışında bazı Belediye Meclis üyeleri, mahalle ve köy muhtarları ile CHP Ümraniye İlçe Başkanı Nurkal Dedetaş da kahvaltıda hazır bulunanlar arasında idi.

Güneş Çetinkaya: Beykoz’da Yener Kaya’ya ihtiyaç vardır

Kahvaltının açılış konuşmasını Güneş Çetinkaya yaptı. Çetinkaya, Atatürk’ün Gençliğe Hitabesi’nden alıntılar yaptığı konuşmasında şunları söyledi: “ Önderimiz Mustafa Kemal Atatürk’ün de belirttiği gibi, aziz vatanın bütün tersanelerine girilmiş olsa dahi, biz içimizde birinci vazife olarak yılmamaya daha çocuk iken ant içtik ve bu andın hâlâ takipçisiyiz. Atatürk’ün o gün bize gösterdiği tablo ile bugün karşı karşıyayız. Dışarıdan değil, düşman emperyalizm şekil değiştirerek içimize kadar girmiştir. Çalışmaya kapımızı temizleyerek başlayacağız. Parti üyelerinin birbirlerini destekleyerek tek yürek olmaya ihtiyacı vardır. Bu nedenlerdir ki, örgütlü yapılanmayı bilen bir yapıya ihtiyacı vardır. Bu nedenledir ki, temiz siyaseti, lekelenmemiş geçmişi ile Beykoz’da Yener Kaya’ya ihtiyaç vardır.”

Güneş Çetinkaya’nın konuşmasının ardından, katılımcılara ilçe başkan adayı Yener Kaya’nın

siyasi geçmişi, hedef ve ilkelerinin yer aldığı bir slayt sunumu izlettirildi.

Yener Kaya: Bugün, iktidarı alacağımız gündür

Yapılan bilgilendirme sunumunun ardından ise Yener Kaya söz aldı. Kaya, konuşmasına,  “bugün bu toplantıda Beykoz’umuzun geleceği için, hepimizin özveri ile birlik ve beraberliğimizi sağlayacağımız ve yerel seçimlerde Beykoz Belediyesi’ni, genel seçimlerde ise iktidarı alacağımız çalışmaları başlattığımız gündür” sözleri ile başladı.

İlçe Başkan adayı Yener Kaya, konuşmasının devamında şunları söyledi: AK Parti tek başına iktidara geldi. Bürokraside de A’dan Z’ye kendi zihniyetlerini yerleştirdi. Üniversitelerimiz susturuldu. Ulusal basında yazarlarımız köşe yazılarını yazamaz oldu; istifaya zorlandılar, işten çıkarıldılar. Danıştay’a, Sayıştay’a kendi mensuplarını atadılar. Kimsenin özgürce konuşma hakkı kalmadı. Bundan kurtuluşun tek çaresi olan yerel ve genel seçimler bizim için kurtuluş noktasıdır. O nedenle ilçe ve il kongrelerimiz geleceğe ışık olacak.

“Bu iktidardan ancak böyle kurtuluruz”

27- 27 Şubat’ta yapılan parti kurultayımız hepimizin önünü açtı. Burada 50 maddenin 45’e yakını değiştirildi. CHP’ye seçen ve seçilen hakkı batılı anlamda getirildi. Bunlar bize büyük bir fırsat. Biz 2 Nisan’dan itibaren Beykoz’dan başlayarak CHP’ye üye yapmaya başlayacağız ve bu yeni üyeleri eğitimden geçirerek, onlara parti tüzüğü ve programını anlatacağız. Örgütlenmemiz bizim için çok önemli. Bu iktidardan ancak böyle kurtuluruz.

Birbirimize sahip çıkmak durumundayız

Biz, birbirimize sahip çıkmak durumundayız. Ben bütün adaylarıma ‘Bir olalım, birleşelim’ dedim. Benim başkan olmam bir görevden dolayıdır. Görevim, Beykoz’u 2014’e hazırlamaktır. 2014, Beykoz’dan başlayacaktır. İstanbul’u da alırız ancak büyük bir çalışma içine girmemiz gerekiyor. 2 Nisan’dan itibaren seçim varmış gibi çalışmaya başlayacağız.

O sandıktan kim çıkarsa…

2 Nisan’da kaybeden diye bir şey olmayacak. O sandıktan CHP çıkacak. Kim seçilirse seçilsin, onun yanında olacağım. Bunu taahhüt ediyorum.

Beykoz’da kapanan fabrikalar

Yola çıkıyoruz. Beykoz, çok önemli bir ilçe. Tarihi bir ilçe. Fabrikaları kapandı. Bizim en tabii hakkımız, Beykoz’da bu hükümet tarafından kapatılan fabrikaların yerine ne koydunuz mücadelesi yapacağız.

Öyle bir ilçe teşkilatı ki…

Öyle bir ilçe kuracağız ki, o ilçe kurumsallaşacak ve hangi arkadaş gelirse gelsin, bunu değiştirmeye gücü yetmeyecek. Her şey ön seçim ile yapılacak.

Tüm samimi inancım ile söylüyorum ki, biz birlik içinde olursak, Belediye’yi açık fark ile alırız. Sarıyer’de on bin fark oluyor da, Beykoz’da neden olmasın? Bizim neyimiz eksik? Bizim artılarımız var, eksiğimiz yok.

İddialıyım…

İddialıyım; yanımda seçilecek olan arkadaşlarım ile Beykoz seçimlerini CHP kazanacaktır.

Haber: Arzu Başlantı

YORUMLAR...