Reklam
Reklam
Kent Konseyi Çocuk Meclisi İBB' de ilçemizi temsil etti

Kent Konseyi Çocuk Meclisi İBB' de ilçemizi temsil etti

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Çocuk Meclisi, 4. Dönem 1.Genel Kurulu Beykoz Belediyesinden 8 çocuk meclisi üyesinin katılımıyla gerçekleştirildi.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Çocuk Meclisi’nde ilçemizi Beykoz Kent Konseyi Çocuk Meclisi Üyeleri Abdurrahman Selim Çelikbilek, Esma Nur Çelikbilek, Nurdan Aktaş, Melis Gey, Beren Uygar Yalçın, Koralp Sert ve Şevval Çolak temsil etti.

Genel kurul kapsamında Çocuk Meclisi açılış konuşmalarının ardından, okunan faaliyet raporu ve yürütülen çalışmaları anlatan filmi gösteriminden sonra başkanlık ve divan üyeleri seçimleri gerçekleştirildi.

Toplam 33 çocuk meclisi üyesinin başkan olmak için yarıştığı seçimlerde Beykoz Şehit Er Ersin Güner İ.Ö.O. 8. Sınıf öğrencisi Beren Uygar Yalçın da başkan adayları arasında yerini aldı.   Tüm başkan adayları tek tek söz alarak kendilerini tanıtıp, projelerini anlattığı seçim yarışını aileler de heyecanla takip etti.

Konuşmaların tamamlanmasından sonra başkanlık seçimlerine geçildi ve divan başkanınca oylama yapıldı. Son derece şeffaf ve demokratik bir ortamda gerçekleşen seçim sonucunda Semagül Çakır 78 oy ile başkan seçildi. 

Çocuk Meclisi Başkanı Semagül Çakır teşekkür konuşmasında başkan seçilmekten dolayı duyduğu mutluluğu ifade ederken kendisine güvenen meclis üyesi arkadaşlarına teşekkür etti. Çocuk Meclisi olarak yeni dönemde de farklı projeler üreterek çalışmalarına aralıksız devam edeceklerini söyledi. 

Başkan Çakır “Biz çocuklara her konuda desteğini esirgemeyen ve bize bu meclisi armağan eden Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın Kadir Topbaş ile çalışmalarımızda her zaman yanımızda olan Gençlik ve Spor Müdürümüz Sayın Osman Avcı’ya çok teşekkür ediyorum” sözleriyle konuşmasını tamamladı.

İBB 4. Dönem Çocuk Meclisi başkan ve divanının seçiminin ardından yapılan kura çekiminden sonra 20 katılımcı çocuğa bisiklet hediye edildi. Büyükşehir Belediyesi’nin armağanı olan bisikletlerden birini de Çiğdem İ.Ö.O. 8. Sınıf öğrencisi Esma Nur Çelikbilek kazandı.

YORUMLAR...