Reklam
Reklam
Başkan Yardımcısı Yüksel Baki serbest bırakıldı

Başkan Yardımcısı Yüksel Baki serbest bırakıldı

“Metro” operasyonunda gözaltına alınarak adliyeye sevk edilen Beykoz Belediye Başkan Yardımcısı Yüksel Baki serbest bırakıldı.

İstanbul Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri, Beykoz Belediyesi Başkan Yardımcısı Yüksel Baki, Emlak İstimlak Müdürü Ali Rıza Tekin, Galip Öztürk'ün sahibi olduğu şirketlerin bazı yöneticileri ve Öztürk'ün kardeşi Talip Öztürk ile bazı kamu çalışanlarının da aralarında bulunduğu 46 kişiyi gözaltına almıştı.

İstanbul Cumhuriyet Savcılığı tarafından yürütülmekte olan soruşturma kapsamında gözaltına alınan Belediye Başkan Yardımcısı Yüksel Baki Avukat olması nedeniyle polise ifade vermeden özel yetkili savcı karşısına çıktı.

Özel yetkili savcı tarafından ifadesi alınan Başkan Yardımcısı Yüksel Baki, ”Adli kontrol talebi” ile serbest kalması için mahkemeye sevk edildi. Mahkeme tarafından savcılığın adli kontrol talebi reddedilen Baki serbest bırakıldı.

Adli işlemlerinin tamamlanmasının ardından serbest kalan Başkan Yardımcısı Yüksel Baki aynı saatlerde toplantı halinde olan AK Parti meclis gurubunu ziyaret ederek meclis üyesi arkadaşları ile özlem giderdiği öğrenildi.

YORUMLAR...