Reklam
Reklam
Nisan ayında 4 yeni tiyatro oyunu sahnede

Nisan ayında 4 yeni tiyatro oyunu sahnede

Beykoz Ahmet Mithat Efendi Kültür Merkezi Feridun Karakaya Tiyatro Sahnesi’nde sergilenecek Nisan 2012 oyun programı belli oldu.

İstanbul Devlet Tiyatroları Ahmet Mithat Efendi Kültür Merkezi Feridun Karakaya Tiyatro Sahnesinde Nisan ayı içerisinde 4’ü yeni olmak üzere 6 oyun sergilenecek.

Zalım Mahmut "Bir Kurtlu Kıssa" (Gençlik Oyunu) (Yeni)

Bir köyün(!) ahalisi, olur olmaz nedenlerle birbirini yiyince, bu boşluğu birileri -haliyle-dolduruveriyor. "Mahmut Bebe", nasıl zorla "Mahmut Reis" yapılıyor... Birbirini sevemeyen, birbirine güvenemeyen, yan yana gelemeyen insanlar, Mahmut Belasına çatıyorlar... Beladan kurtulmak için bir araya geldiklerinde ise... Müzikli, danslı, keyifli bir gençlik oyunu. 13 yaşından büyük tüm gençlere!

1 Nisan Pazar Saat: 15:00

Oyuncular:

Atsız Karaduman, Necmettin Amaç, Umut Tabak, Ahmet Taşdemir, Pelin Gülmez, Hilal Özbay, Sinem Ergin, Didem İlhan, Gamze Tanrıvermiş, Yasemin Yalçınkaya, Esen Koçer, Pelinsu Öznal, Başak Ova, Müge Çakır, Ozan Özcan, Gökhan Türkal, Cenk Demirel, Can Baykan, Erdinç Tok, O.Batur Keser, Emre Emin Aravi, S.Can Güvenç, Çağdaş Tekin, Barış Aytaç, Ersin Ural

Opera Komik (Yeni)

Bizet’in yeni operası Carmen’in açılış gecesi Opera Komik’teyiz. Ünlü besteci, ahbapları, rakipleri, revü şarkıcıları ve saygın ailelerden oluşan bir topluluk heyecanla yeni eseri beklemektedir. Oğlunu soylu bir aileden bir kızla evlendirmek isteyen yeni zengin ile kızlarının paralı biriyle yuva kurmasını isteyen soylu aile için ise Opera Komik gençleri tanıştırıp kaynaştırmak için oldukça uygun bir mekândır. Sahnede Carmen operası sürüp giderken, asıl tiyatro fuayede ve localarda oynanmaya başlar. Gerçek yaşamda olanlar, Carmen’in öyküsünden çok daha aşırı ve abartılıdır. Sanat gerçekliğinin hayata ayna tutması işlevini, çok keyifli bir komediyle ele alan Opera Komik izleyenleri 19. yüzyılın Paris’inde bir geceye davet ederken burjuva izleyicisine de ciddi bir eleştiri sunmaktadır.

6 Nisan Cuma Saat: 20:00

7 Nisan Cumartesi Saat: 15:00

7 Nisan Cumartesi Saat: 20:00

Oyuncular:

Odile: H.Merih Atalay, M.De La Cornıche: Umut Demirdelen, Madam De La Corniche: Sevinç Erol, Viviane: Mevra Ustaoğlu, La Tarhine: Ebru Saçar, Bizet: Nışan Şirinyan, Ernest: Ergun Akvuran, Vigneron: Yusuf Atala, Hector: Burhan Yıldız, Gounsel: Erdoğan Aydemir, Zerbinet: Şeyda Pektok, Pils: Zeynep Alper, Fabian: Taner Şavşet

Kırmızı Şemsiye (7 yaş ve üzeri)

Kırmızı Şemsiyeli Adam yolda bulduğu şemsiyeyi belki sahibi görür de tanır diye her gün yanında taşımaya başlar. Ancak onun şemsiyeyi sürekli yanında taşıması insanlar tarafından farklı farklı yorumlanmaya başlar, gizli komplo senaryoları üretilir. Kimi onun bir uzay üssünden geldiğini, kimisi de ajan olduğunu iddia eder. Öte yandan şemsiyenin gerçek sahibi olan sihirbaz ise, o olmadan sihirlerini yapamayacağına inanmaktadır.

8 Nisan Pazar Saat: 14:00

15 Nisan Pazar Saat: 14:00

Oyuncular: Yunus Çakıroğlu, Aytuğ Civan, Lale Gençtürk, Ömer Hüsnü Turat, Haldun Burak Öner, Harun Başkan, Ozan Uz, Rale Erdoğan, Sibel Dilan Kalço, Seda Özgiş, Nurhan Uslu, Cankat Esen, Oğuz Turgut Genç, Ahu Çat, Özlem Arıkan, Meral Aslan

Aşkın Sıradanlığı (Yeni)

Nazi Almanyası öncesi başlayan ve bir üniversitede öğrenci olan Yahudi asıllı Hanna Arendt ile felsefe profesörü Martin Heidegger arasında geçen gerçek aşkın öyküsü. Ancak bu ilişki tüm özgün fikirleri ve yaratımlarına rağmen Hanna Arendt’in hocası ve aşığı Heidegger’in gölgesinde değerlendirilmesine neden olur ve tüm hayatını etkisi altına alan bir lanete dönüşür.

13 Nisan Cuma Saat: 20:00

14 Nisan Cumartesi Saat: 15:00

14 Nisan Cumartesi Saat: 20:00

Oyuncular:

Yaşlı Hanna Arendt: Nurinisa Yıldırım, Martin Heidegger: Saydam Yeniay, Genç Hanna: Deniz Elmas, Mıchael Ve Rafael: Efe Tuncer

Profesyonel

Dünyaca ünlü Sırp yazar Duşan Kovaçevic, Yugoslavya’daki büyük dönüşümden önceki ve sonraki toplumsal-politik yaşamı, bir film izle entelektüelin yaşam öyküsü içinde, kara-komedi türünde ve ironik bir üslupla anlatıyor. 40 yaşlarında bir edebiyat adamı, bir sekreter ve bir gizli polisin sürprizlerle dolu soluk soluğa izlenecek hikâyesi.

20 Nisan Cuma Saat: 20:00

21 Nisan Cumartesi Saat: 15:00

21 Nisan Cumartesi Saat: 20:00

22 Nisan Pazar Saat: 15:00

Oyuncular:

Bülent Emin Yarar, Yetkin Dikinciler, Gülen Çehreli ve Cenap Oğuz

Anita'nın Aşkı Ya Da Antigone New York'ta (Yeni)

New York'un Parklarından birinde dünyanın birçok yerinden Amerika’ya göç etmiş insanların bazıları hayatlarını sürdürmeye çalışırlar. Evsizlerin, sokaklarda yaşamanın kuralları, normal evi olan insanlarınkinden çok farklıdır, ama sokaktakiler arasında da aynı önyargılar paylaşılmaya devam eder. Bu ortamda dostluk, aşk, sadakat ve arkadaşlık başka tanımlara girer ve sınanır. İşte kaybolan bir cesedin peşinden bir maceraya atılan evsizlerin öyküsü, hem toplumsal düzeni, hem de "normal ve doğru" olanı tekrar sorguladığımız bir kara komediye dönüşür.

Oyuncular:

Anita: Özden Çiftçi, Sazsa: Mehmet Ali Kaptanlar, Pire: Şamil Kafkas, Polis: Ali Düşenkalkar, Ceset: Adnan Kürkçü, Adam: Ethem Tuncay

27 Nisan Cuma Saat: 20:00

28 Nisan Cumartesi Saat: 15:00

28 Nisan Cumartesi Saat: 20:00

29 Nisan Pazar Saat: 15:00

YORUMLAR...