Reklam
Reklam
Kongre'den ''CHP'' çıktı!

Kongre'den ''CHP'' çıktı!

Beykozlu CHP’liler, “ Hızır Yılmaz ile yola devam” dedi. Kongre, başkan adaylarının seçim öncesinde sık sık tekrarladıkları sloganı doğruladı ve sandıktan CHP çıktı!

Gerek kongre süresince, gerekse kazananın açıklandığı andan itibaren, Beykozlu CHP’lilerin sergiledikleri birlik ve beraberlik görüntüsü, seçim öncesinde sık sık tekrarlanan “ sandıktan kim çıkarsa çıksın, CHP” çıkacak şeklindeki sloganın sözde kalmadığını gösterdi.

Altı olan aday sayısı, dörde düştü

CHP Beykoz İlçe Kongresi’nin Recep Şahin Köktürk Spor Kompleksi’nde gerçekleşen kongresi oldukça heyecanlı ve çekişmeli geçti. Başlangıçta 6 adayın yarışacak olduğu kongrede, Kenan Özdemir’in, Şevket Arıkan lehine adaylıktan çekildiğini açıklamasının ardından aday sayısı beşe düşerken; bir gün önce yaptığı basın açıklamasında sadece “çarşaf liste” uygulamasına dikkat çekmek için aday olacağını duyuran Gökhan Taneri Vural’ın ise, kongrede salt çoğunluk ile blok listenin kabul edilmesiyle birlikte adaylıktan çekildiğini ilan etmesi, aday sayısını dörde düşürdü.

Beykozlu 400 delegenin 382’sinin oy kullandığı kongrede Hızır Yılmaz 98 oy ile CHP Beykoz ilçe teşkilatının yeni başkanı oldu. Yılmaz’ı bir oy fark ile, 97 oy ile, Nagihan Akan takip etti. Oylamada, Şevket Arıkan 95 oy alırken, Yener Kaya ise 85 oy aldı.

Galip olan “mor” oldu!

Her bir adayın farklı renkte oy pusulasına sahip olduğu seçimde galip olan “mor” oldu! Kongre öncesinde kadına şiddeti protesto anlamında boyunlarına mor atkı takan Hızır Yılmaz taraftarları, sonuç açıklandığı anda yeni ilçe başkanlarını sloganlar eşliğinde havaya kaldırdılar.

Hızır Yılmaz: Herkes ‘kongrede CHP birbirine girer’, diyordu

CHP Beykoz ilçe teşkilatının yeni başkanı Hızır Yılmaz, teşekkür konuşması yapmak üzere sahneye çıktığında ise yanına kendisini bir oy fark ile takip eden Nagihan Akan ve Şevket Arıkan’ı da davet etti.

Hızır Yılmaz, alkışlar arasında yaptığı ve birlik ve beraberlik mesajları verdiği konuşmasında şunları söyledi: “ Dostlar, bu kongreye girerken herkes bekliyordu ki, dört aday var, CHP birbirine girer. Şimdi herkes görsün ki, CHP’de dört aday olmasına rağmen ne hiçbir aday, ne de o adayları destekleyenler, birbirlerine tebessümün ötesinde ters bir bakış dahi fırlatmamışlardır. Çünkü biz enerjimizi AK Parti faşizmine saklıyoruz. Bütün örgüt, omuz omuza Türkiye’de Kılıçdaroğlu’nu başbakan yapacağız.

Ben affediyorum, beni de affedin

Ve bu saatten sonra bu süreçte bana, olur ya, beni birisi üzdüyse onu affediyorum. Ben de bu süreçte kimsenin kalbini kırdıysam, beni affetsin. Çünkü bizim bizden başka dostumuz yoktur.

Böylesi bir şölen için CHP’lilere teşekkür ediyorum

Böyle bir şöleni yaşattığınız için ben önce Beykoz CHP delegelerine, bütün üyelerine teşekkür ediyorum. Ben Nagihan Hanım’a da, Şevket Arıkan’a da ‘beni istediğiniz her zaman yanınızda olacağım’ dedim. Hem çok sevdiğim Şevket başkanımın, hem ara sıra kavga da etsem, kardeş kavgası yaptığım Nagihan kardeşimin her zaman yanında olacağıma sizlerin karşısında söz veriyorum.”

Şevket Arıkan: Burası CHP’nin düğün evi, bayram evi!

Hızır Yılmaz’dan sonra söz almak isteyen Şevket Arıkan ise şunları söyledi: “Burası CHP’nin düğün evi, bayram evi! Bizim burada size söylediğimiz sözler, tiyatro sanatçısının sahnede söylediği sözler değil. Biz burada tiyatro yapmıyoruz. Biz ciddi bir iş yapıyoruz. Biz solculuk yapıyoruz, devrimcilik yapıyoruz biz. Biz bu ülkede direneceğiz, biz bu ülkede mücadele vereceğiz. Oyun oynamıyoruz. Şevket Arıkan ilçe başkanı olsun olmasın; bu önemli değil, irade önemli. Kongre iradesini saygıyla selamlıyorum. Hızır başkanıma başarılar diliyorum.

2 sene su gibi akıp gider. Önümüzde parti içi ön seçim var. Örgütümüzün seçme iradesi kimseye verilmeyecek. Burada şu sonuca varabiliriz: Artık bu partide, CHP Beykoz’da, artık kimsenin parti içi hukuku asla zedelenmeyecek. Ben Hızır Başkan’a ve arkadaşlarına güveniyorum. Başarılar diliyor ve tekrar tebrik ediyorum.”

Hızır Yılmaz da, Arıkan’ın örgüt iradesi ile ilgili sözlerine şu yanıtı verdi: “Örgüt iradesinin üstüne kesinlikle başka güç katmayız, çünkü biz devrimciyiz.”

Çekişmeli kongre, Hızır Yılmaz ve ekibinin çektirdikleri hatıra fotoğrafları ile ve sevinç tezahüratları arasında son buldu.

Hızır Yılmaz'ın asil Yönetim Kurulu listesi;

Bahadır Yavuz, Topçu Kılıç ,Ayşe Çalık, Selami Özçelik, Cansu Kabaoğlu, Mustafa Kemal Özçelik, Yasemin Özdemir, Yusuf Sarıkaya, Musa Aksu, Tülay Soyer, Melike Şahin, Metin Arslanyılmaz, Nuriye Gurbüz, Serkan Cengiz, Ayhan Ermiş, Mustafa Yıldız

Hızır Yılmaz'ın Yedek Yönetim Kurulu listesi:

Mustafa Yılmaz, Burak Erdal, Tevfık Kaya, Mehmet Akkurt, Ali Doğan, Hatıce Ugurlu, Hikmet Öz, Turgay Demirkaya, Sanem Aydın, Özlem Bayraktar, Cemalettin Özlü, Rasim Özdemir, Bilgin Asar, Nurettin Takmaz, Savaşer Şentürk, Nermin Keresteci

İl Delegeleri;

Hızır Yılmaz, Hasret Acas, Mustafa Al, Tayyibe Tuba Aslan, Asan Başkaya, Bedri Bayrak, Ahmet Erkan, Asım Karabağlı, Erdoğan Karadeniz, Füsun Sökmez

Haber: Arzu Başlantı

YORUMLAR...