Reklam
Reklam
HAKEDER'den Müftü Demirtaş'a ziyaret

HAKEDER'den Müftü Demirtaş'a ziyaret

Uluslararası Hakların Korunması ve Eğitim Derneği (HAKEDER) Başkanı Ayşe Çelikbilek , yönetim kurulu üyeleri ile birlikte Müftü Hüseyin Demirtaş’ı ziyaret etti.

Beykoz İlçe Müftüsi Hüseyin Demirtaş, İnsan Hakları İhlalleri, Aile Hayatı ve İnsan Eğitimi  ve Gelişimi konularında aktif çalışmalar yapan derneğin faaliyetlerini takdirle karşıladığını belirtti.

Beykoz İlçesinde faaliyet gösteren Sivil Toplum Örgütleri ilçe çapında yaptıkları faaliyetlerle takdir topluyor. İlçemizde insan hakları başta olmak üzere , aile , eğitim ve insan gelişimi konularında etkinlik yapan sivil toplum örgütlerden birisi de HAKEDER Derneği oldu.

HAKEDER (Uluslararası Hakların Korunması ve Eğitim Derneği) Başkanı Ayşe Çelikbilek ve dernek yönetim kurulu üyeleri , İlçe Müftüsü Hüseyin Demirtaş’ı ziyaret etti.

Dernek Başkanı Ayşe Çelikbilek, yaptığı açıklamada: “ Bizler dernek olarak çevremizde ve dünyada bizleri rahatsız eden konularda ortak hareket etme bilinci ve duyarlılığı ile bir araya geldik. Dünyada ve ülkemizde insanlığın özellikle kadınların, gençlerin ve çocukların gelişimlerini desteklemek için etkinlik düzenlemek , programlar yapmak için çalışmalar yapıyoruz. İnsan Hakları İhlallerini önlemek ve toplumsal duyarlılığı artırmak için vicdani ve ahlaki değerleri hakim kılmak için çalışmalar yapıyoruz. Geçen hafta ilçemizde Vehbi Vakkasoğlu’nun katıldığı “Ailede Sevgi ve İletişim” konulu konferans programımız oldu. İnşaallah 10 Nisan Salı günü Saat 14.00’da Prof.Dr. Necmettin Erbakan Kültür Merkezinde de “Aile İçi Şiddeti Önleme” konulu konferansımız olacak. Dr. Evan Stark tarafından verilecek olan konferansa sizleri davet ediyoruz.” dedi.

"Temel insanlık değerleri, İslam’ın değerleridir."

İlçe Müftüsü Hüseyin Demirtaş’da  yaptığı açıklamada: “Toplumsal hayatımızdaki her problem kurum olarak bizleri de ilgilendirmektedir. Güzel dinimiz islam, insanlığın düya ve ahiret saadetini hedeflemektedir. Halık’a  Tazim (Yaratıcıya Saygı), Mahlukata Şefkat ve Merhamet dinimizin temel özelliğini yansıtmaktadır. Temel insanlık değerleri, islamın ortak değeridir.Toplumsal hayatta tanık olduğumuz her ızdırap ve sıkıntı kurum olarak ve insan olarak bizleri çok ilgilendiriyor. İlçe Müftülüğümüzde de Aile İraşt ve Rehberlik Büromuz faaliyet göstermektedir. Büromuzda 3 bayan personel (vaize) ve 2 din görevlisi görev yapmaktadır. Büromuz , ailelere yönelik önemli aydınlatma ve rehberlik hizmetleri sunmaktadır. Hafta içi her gün mesai saatleri içerisinde dînî konularda danışmanlık ve rehberlik hizmeti sunulmaktadır. Büro görevlilerimiz tarafından ziyaretçilerle yüz yüze görüşmeler yapıldığı gibi telefonla sorulan sorulara bilgilendirme yapılmaktadır. Beykoz Müftülüğü Aile İrşat ve Rehberlik Bürosu resmi kurum ve kuruluşlarla , sivil toplum örgütleri ve belediyelerle ortak çalışmalar yaparak, sahasında uzman kişilerle halkımıza sağlık, eğitim ve kültür alanında da hizmet vermektedir. Derneğinizin faaliyetlerine bizim de katkımız olabilir. Tüm toplum kesimler ile vakıf, dernek ve diğer kurum ve kuruluşlarla her zaman işbirliğine hazırız.İnsani olan, islami olandır düsturu ortak kabülümüzdür. Öte yandan bizler de sizi, 14-20 Nisan tarihleri arasında kutlanacak olan Kutlu Doğum Haftası etkinliklerine davet ediyoruz. Haftanın ana teması “Kardeşlik Ahlakı ve Hukuku” konusu olacak .Hafta ile ilgili  7 günde 4'ü konferans olmak üzere 10 etkinliğimiz olacak inşaallah” dedi.

YORUMLAR...