Reklam
Reklam
Libya mağdurları Beykoz'da eylem yaptı

Libya mağdurları Beykoz'da eylem yaptı

Beykoz'da, kendilerine 'Libya mağdurları' ismini veren bir grup işçi, aylardır alacaklarını tahsil edemedikleri gerekçesiyle eylem yaptı.

Alacaklarını tahsil edemediklerini söyleyen işçiler, seslerini Başbakan Erdoğan'a duyurmak için topladıkları imzaları Ankara'ya götüreceklerini ifade etti.

Üzerinde 'Libya mağdurları' yazılı pankart açan işçiler adına açıklama yapan İsfendiyar Yıldız, seslerini Başbakan Tayyip Erdoğan'a duyurmak için topladıkları imzaları Ankara'ya götüreceklerini söyledi. 2 yıldır 750 işçinin alacaklarını tahsil etmek için uğraştıklarını söyleyen Yıldız, "Bizler bu şirkette üstlendiğimiz hizmet ve işleri tam yaparak alacakları kesinleşmiş 750 işçiyiz. Çalıştığımız şirket, Libya'daki olayları sebep göstererek 2010 yılından bu yana kesinleşmiş istihkaklarımızı ve ücretlerimizi ödememektedir. Bu nedenle her birimiz mağdur ve muhtaç durumdayız. Her birimizin bakmak ve geçindirmekle yüklü olduğu aile ve kişiler şu anda perişan durumdadır. Kimimizin ailesi dağılmış, kimimizin çocukları okudukları okullarını bırakmak zorunda kalmışlardır. Çok zor duruma düşen ve ailesi dağılan kişiler dahi oldu. Buradan yetkililere sesleniyoruz; lütfen buna çare bulun!" dedi.

Söz konusu şirketin icra takiplerini önlemek için sürekli adres değiştirdiğini öne süren Yıldız, çeşitli bahanelerle oyalandıklarını söyledi.

Bu arada, yanında getirdiği bazı belgeleri gösteren bir işçi, kendilerini Libya'ya götüren şirketin maaşlarını evrak üzerinde farklı göstererek devleti dolandırdığını iddia etti. Söz konusu şirketin kendilerine 850 Libya Dinarı olarak verdiği maaşı, devletten 2 bin dolar olarak tahsil ettiğini öne süren işçiye diğer arkadaşları da destek verdi.

İşçilerin eylemi, basın açıklamasının ardından sona erdi.

YORUMLAR...