Reklam
Reklam
Beykoz İlçe Emniyet'in ''küçük'' misafirleri

Beykoz İlçe Emniyet'in ''küçük'' misafirleri

Beykoz İlçe Emniyet Müdürlüğü, “Polis Haftası” dolayısıyla “akılları yaşlarında değil, başlarında” olan öğrencileri ağırladı.

Beykoz İlçe Emniyet Müdürü İrfan M. Bekaroğulları, 3- 10 Nisan tarihleri arasında kutlanmakta olan “Polis Haftası” dolayısıyla ilköğretim öğrencilerinden oluşan bir grubu makamında kabul etti. Çocuklara ikramlarda bulunan Bekaroğulları, onlar tarafından yöneltilen akıllı soruları yanıtlayarak, kendileriyle sohbet etti.

Ziyarette, İlçe Emniyet Müdür Yardımcısı Tülay Çik ve TDP görevlileri de hazır bulundu.

İrfan M. Bekaroğulları: Tazı ile tavşan gibi!

Kavacık İlköğretim Okulu ile Güzelcehisar İlköğretim Okulu’ndan oluşan çeşitli yaşlardaki öğrenci grubunun kendilerine eşlik eden öğretmenleri eşliğinde gerçekleştirdikleri ziyaret, çocukların İlçe Emniyet Müdürü Bekaroğulları’na polislik mesleği ile ilgili olarak yönelttikleri sorular ile başladı.

Öğrenci grubunun içinde yaş olarak en küçüğü olan Boran Kurtoğlu’nu ilk sorusu, polis büyüklerinin yakaladıkları suçlular içinde hapisten kaçanların olup olmadığı şeklindeydi. Emniyet Müdürü Bekaroğulları’nın böyle durumlarının yaşanabileceğini belirtmesi üzerine, Boran, karşı soruyu yöneltmekte gecikmedi: “Geri yakalıyor musunuz?”

Bekaroğulları, “onlar kaçtıkça biz de yakalıyoruz” şeklindeki cevabından memnun kaldığı görülen Boran’a, şu benzetmeyi de yaptı: “Tazı ile tavşan gibiyiz!”

“Dedem de polisti”

İlçe Emniyet Müdürü, bir öğrencinin “neden polislik mesleğini seçtiği” şeklindeki sorusuna da şu yanıtı verdi: “ Benim dedem de polisti. Bundan dolayı da mesleğe karşı hep ilgim vardı. Polislik sevdiğim, güzel bir meslek.”

Farklı konularda, akıllı sorular

Öğrencilerin Emniyet Müdür Bekaroğulları’na yönelttikleri soruların çeşitliliği ve samimiyeti de dikkat çekiciydi. Yöneltilen bazı sorulardan örnekler aktarıyoruz: “ uyuşturucu operasyonları ne kadar sürüyor?” “ehliyetlerin sürücü kursları tarafından verilmesi doğru mu?” “polis, ülkenin bölünmesini engellemek için ne gibi önlemler alıyor?” “dışarıdan gelen kötü etkenlerden korunmak için öğrencilere neler önerirsiniz?” “polislik kadınlar için uygun bir meslek mi?”

Anlaşılan, Emniyet Müdürlüğü kadın kontenjanını arttıracak!

İlçe Emniyet Müdürü İrfan Bekaroğulları’na, polis olma şartları konusunda soru yönelten bir kız öğrencinin ise, bu konuda önceden araştırma yapmış olduğu belliydi! Ziyaret sırasında, özellikle kız öğrencilerin polislik mesleğine ilgi duydukları gözlerden kaçmadı.  Hatta içlerinde, hedefini “başkomiser” olarak belirlemiş olanlar dahi vardı. Kız öğrenciler ile gerçekleşen sohbet sırasında kadın kontenjanının artırılması gerektiği dahi gündeme geldi!

Tülay Çik, “kadın polis” olmayı anlattı

İlçe Emniyet Müdürü Bekaroğulları, polislik ve özellikle “ kadın polis olmak” konusunda öğrencilerin merakını gidermek üzere yardımcısı Tülay Çik’e söz verdi. Öğrencilere, “kadın polis” olmayı anlatan Çik ile TDP’nin kadın polis memurları, bu konudaki düşüncelerini geleceğin büyükleriyle paylaştılar.

Polis abi’den “kanka hattı” bilgisi

TDP memuru Selçuk Küçük ise misafirlerini, Çocuk Polisi’nin “ ALO 1550 Kanka Hattı” konusunda bilgilendirdi. Bu şekilde öğrenciler, tehlike ile karşılaştıklarında nasıl davranmaları ve nereden yardım alabilecekleri konusunda da bilgilenmiş oldular.

“Artist” Boran’dan babasına çağrı!

İlçe Milli Eğitim Müdürü’nü ziyaret eden öğrenciler içinde en küçüğü ise 4. sınıf öğrencisi Boran Kurtoğlu’ydu. Sempatik tavırlarıyla herkesin yüzünde gülücükler açtıran, kendi deyimiyle “artist” Boran, bir yandan sunulan ikramı afiyet ile kabul ederken, diğer yandan Müdür abisi İrfan Bekaroğulları ve teşkilatının desteğini arkasında hissetmenin güveniyle olacak, biz basın mensuplarına “özel” bir açıklama yaptı!

Boran Kurtoğlu’nun minik yüreğini huzursuz eden konu ise babasının sigara içiyor oluşuydu. Bakınız, Boran, Beykoz basını aracılığı ile babasına hangi mesajı gönderdi: “ Baba, lütfen sigara içme! Senin sağlığını düşünüyorum baba. İleriki yaşlarda hastalanabilir, daha da ilerisi, ölebilirsin. Lütfen, bana söz vermelisin baba, sigara içme!”

Ziyaretin sonunda polis abi ve ablalarının ellerinden kendilerine hediye edilen kitap setlerini alan öğrenciler, yakalarına takılan “ Beykoz El Ele Daha Güvenli” rozeti ile de Emniyet Müdürü ağabeyleri Bekaroğulları ile bir hatıra fotoğrafı çektirerek, bu keyifli günü ölümsüzleştirdiler.

Haber: Arzu Başlantı

YORUMLAR...