Başkan Çelikbilek Yenimahalle sakinleriyle buluştu

Başkan Çelikbilek Yenimahalle sakinleriyle buluştu

Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek, “Beykozlularla Sabah Buluşmaları” kapsamında Yenimahalle sakinleri ile buluştu.

Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek, “Beykozlularla Sabah Buluşmaları” kapsamında Yenimahalle’de bulunan Hoca Mahmud Bayram Cami cemaatiyle kahvaltılı toplantıda bir araya gelerek çalışmalar hakkında bilgi verdi.

Küçüksu Vadisi Kültür Merkezinde düzenlenen toplantıya, İlçe Müftüsü Mustafa Demirtaş, meclis üyeleri, başkan yardımcıları, başkan danışmanları, birim müdürleri ve mahalle sakinleri katıldı.

Toplantıda kısa bir konuşma yapan İlçe Müftüsü Demirtaş, sabah namazının ardından vatandaşlarla bir araya gelen Başkan Çelikbilek’e teşekkür etti. İlçe Müftüsünün ardından söz alan Hoca Mahmud Bayram Camii’nin Hocası Yusuf Demirci, bünyesinde Kur’an kursu, konferans salonu, kütüphanenin yer aldığı Kültür Merkezi’nin yapımına verdiği destekten dolayı Başkan Çelikbilek’e teşekkür ederek şunları söyledi: “Yenimahalle ve Küçüksu, ilim ve hizmet adamı Hoca Mahmut Bayram adını taşıyan kültür merkezine ev sahipliği yapıyor. 80 öğrencimiz kursta eğitim alıyor. Ayrıca ev hanımlarına yönelik okuma-yazma kurslarımızı başlattık. Bunda başta Sayın Belediye Başkanımız Yücel Çelikbilek ve birçok hayırseverin desteği oldu. Hepsine müteşekkiriz. Kültür merkezimizin yer aldığı caddenin adının Küçüksu Caddesi olarak değiştirilmesinden dolayı hem Büyükşehir Belediyesi’ne hem de ilçe belediyemize ayrıca teşekkür ederiz. Yine Anadoluhisarı Spor Kulübü’nün sıkıntılarını gidermek için başkanımız yardımcı oldu. Talebimiz Küçüksu Mesire alanının tekrar yeşil alan olarak kullanılmasıdır.”

 “Vatandaşla Sabah Buluşmaları” kapsamında bugüne kadar 4 bini aşkın vatandaşla bir araya geldiğini belirten Başkan Çelikbilek de yaptığı konuşmada, “Her platformda vatandaşlarımızla bir araya gelmeye gayret ediyoruz. Yakında her mahallede ev hanımları ve emekli vatandaşlarımızla “Sokak Kahvaltıları” başlatacağız. Hem sorunları dinleyeceğiz hem de yaptıklarımızı, çalışmalarımızı paylaşacağız. Biz yerel yöneticiler, topluma faydalı olan her projeye katkıda bulunmaya, destek olmaya devam edeceğiz. İlçemizin gelişimi ve Beykozlular’ın hayatını kolaylaştıracak çalışmalarımız devam edecek. Yenimahalle ve Küçüksu’da rutin hizmetlerimiz devam ediyor. Çayırla ilgili ruhsat için Boğaziçi İmar Müdürlüğü’ne başvurduk. Sonucu bekliyoruz. Proje çalışması devam ediyor. Yeşil alan Milli Saraylar’a ait. Mahallemize yeni bir park kazandırmak istiyoruz ancak yer sıkıntısı çekiyoruz. Bize boş alan gösterin yarın başlayalım park yapmaya. İlçemizde projelerimizi hayata geçirmek için maalesef büyük zorluklar yaşıyoruz. Boğaz öngörünüm yasası büyük sıkıntı veriyor. Bu yasa da 12 Eylül Darbesi sonucudur. Arkadaşlarımız araştırsın, biz de davaya müdahil olmak istiyoruz. Çünkü 12 Eylül darbesinin en büyük zararı Beykoz’a, Beykozlular’a bu yasayla olmuştur” dedi.

Vatandaşların sorularını yanıtlayan Başkan Çelikbilek, daha sonra kütüphanede mahalle sakinleriyle sohbet etti.

YORUMLAR...