Reklam
Reklam
Beykoz Polisi, ''167. Yıl''ını kutladı

Beykoz Polisi, ''167. Yıl''ını kutladı

Beykoz İlçe Emniyet Müdürlüğü, 3- 10 Nisan “Polis Haftası” dolayısıyla bir kutlama etkinliği gerçekleştirdi.

Etkinlik, ilçe öğrencilerinin desteği ile rengârenk görüntülere sahne oldu!

Sunumu TDP memuru Hilal Kural tarafından yapılan program, Prof. Dr. Necmettin Erbakan Kültür Merkezi’nde yoğun bir katılım altında gerçekleştirildi. Beykoz Kaymakamı Aydın Ergün, Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek, Başkan yardımcıları Av. Yüksel Baki ve Nevin Çalışkan, Beykoz Baş Savcısı Nuh Tekin, AK Parti İlçe Başkanı Adem Sefer, Lojistik Meslek Yükseokulu Müdürü Birol Çotuk, Beykoz Müftüsü Hüseyin Demirtaş, OFD Başkanı Saniye Efe ve üye Serap Beşer, BİSK Başkanı Asım Özdemir, Beykoz Gençlik ve Spor Kulübü Başkanı Lale Enç, BEDES Başkanı Gülay Demirel, Paşabahçe Devlet Hastanesi Başhekimi Yavuz Baştuğ, Belediye Başkan Danışmanı Ali Zengin, Çubuklu Derneği Başkanı Erdem Çelik, mahalle muhtarları, ilçe idari personeli ile ilçe çapında düzenlenen şiir ve resim yarışmalarında dereceye giren öğrenciler ve öğretmenlerinin katıldıkları kutlama, oldukça renkli geçti.

Polis teşkilatının kuruluşunun 167. yıl dönümü

“Polis Teşkilatı’nın Kuruluşunun 167. Yıldönümü Etkinliği”nde polis memurlarının tarihten günümüze giymiş oldukları dönemsel üniformaların öğrencilerin üzerinde sergilenmesi de oldukça dikkat çekti.  

İrfan M. Bekaroğulları: Çocuklar günümüzü kıymetlendirdiler

Etkinliğin açılış konuşmasını ev sahibi sıfatıyla İlçe Emniyet Müdürü İrfan M. Bekaroğulları yaptı. 167. yıl kutlamalarına katılımlarından dolayı misafirlerine teşekkür eden İlçe Emniyet Müdürü, etkinliğin geniş çaplı olmasında İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü’nün düzenlemiş olduğu şiir ve resim yarışmasının katkısına değinerek, kendilerine özel teşekkürlerini sundu. Bu şekilde kendilerinin “hem günlerinin kutladığını, hem de sevinçlerine ortak olunduğunu” kaydeden Bekaroğulları, yarışmaya eser gönderen öğrencilerin “anlamlı günlerini daha da kıymetlendirdiklerini” söyledi.

Öğrencilerin sağlamış oldukları bu katkılar nedeniyle, düzenledikleri etkinliği de onlar ile doldurmak istediklerini kaydeden İlçe Emniyet Müdürü, “bu nedenle spor ve sanat ile uğraşan genç kardeşlerimizi etkinliğimize davet ettik” açıklamasını yaptı.

Aydın Ergün: Güvenlik güçlerinin mensubu olduğu kurumlar, en eski kurumlardır

Emniyet Müdürü Bekaroğulları’ndan sonra söz alan Beykoz Kaymakamı Aydın Ergün ise konuşmasına Polis teşkilatının 167. kuruluş yıl dönümü münasebetiyle düzenlenen etkinliğe katılımlarından dolayı salona bulunan misafirlere İlçe Emniyet Müdürlüğü adına teşekkür ederek başladı.

Kaymakam Ergün, sözlerini şöyle sürdürdü: “İnsanın var olduğu, yaratıldığı günden itibaren toplu halde yaşamanın bir gereği, güvenlik ihtiyacıdır. Siz, bütün özgürlükleri teminat altına alabilmeniz için güvenli bir ortam yaratmak zorundasınız. Dolayısıyla da bu ihtiyaçtan mütevellit kurumların tarihine bakıldığında en eski kurumların başında güvenlik güçlerinin mensup olduğu kurumlar gelir.

Beykoz’da 312 kilometrekarelik yüzölçümlü bir ilçenin büyük bir kısmında 200 bin insanın güvenliğini İlçe Emniyet Müdürü İrfan Bekaroğulları’nın başında bulunduğu emniyet mensubu arkadaşlarımız sağlıyor.

Polis Teşkilatı 167 yıl içinde çok büyük aşamalar gösterdi. Kurulduğu günden, hatta geçtiğimiz on yıllara kadar çok farklı bir konsept var idi. Bugün içinde yaşadığımız yıllarda güvenlik konsepti de değişti ve arkadaşlarımız buna hızla adapte olmaya çalışıyorlar.

İyi ki, Toplum Destekli Polislik’e geçiyoruz

Toplum Destekli Polislik anlayışı, batıda 40, 50 yıldır uygulanan bir model iken, biz ülke olarak bu anlayışa yeni yeni geçiyoruz. İyi ki de geçiyoruz. Bunun özü, siz, bir yerde kendinizi devlet olarak, polis olarak kabul ettiremez iseniz, 250 bin nüfuslu Beykoz’da her vatandaşın başına bir polis, bir zabıta memuru dikmeniz gerekir. Ancak yaptığınız hizmetlere halkın desteğini, katkısını alabilir iseniz, güvenlik personeli ihtiyacı ve bunu sağlamak için gerekli olan araç- gereç konusunda ciddi tasarrufa gidersiniz. Bu şekilde halk ile beraber, güvenlik için çalışan arkadaşlar da rahat eder; Beykoz huzurlu bir ilçe olur.

Beykoz’da asayiş berkemal!

Güvenlik istatistikleri açısından bakıldığında biz, 39 ilçe arasında en güvenli onuncu ilçeyiz. Yani, Beykoz’da asayiş berkemal! Suç türleri arasından bakıldığında ise daha iyi durumdayız. Bizi ve ülkemizi ciddi anlamda rahatsız eden terör örgütünün işlediği suçlar açısından bakıldığında ise İstanbul’un en güvenli ilçelerinin başında geliyoruz. Bu da yine Toplum Destekli Polislik’in ne kadar önemli olduğunu gösteriyor. Beykoz halkının devlete bağlılığı, birlik ve beraberlik içinde olması sonucunda bu tür istatistiklerde biz diğer ilçelerden daha iyi durumdayız.

Kadına Yönelik Şiddet Yasası, Beykoz’da en etkin şekilde uygulanacak

20 Mart’ta kadına şiddet ile ilgili bir yasa çıktı. Bu konuda ilçede ne yapabiliriz diye bir toplantı yaptık. Biz, bugünden itibaren kadına yönelik şiddet konusunda komisyonlar oluşturacağız. 6284 sayılı Yasa’nın ilçemizde en etkin bir şekilde uygulanması konusunda çalışmalar başlatacağız. Bu çalışmalar konusunda da ilçemizde faaliyet gösteren STK’ların her biri ile ortak projeler yapmak konusunda gerek Emniyet, gerek Jandarma teşkilatı olarak hazır olduğumuzu ifade ediyoruz. Bu konuda destek sunacak bütün kurumları bizimle işbirliği içerisinde hareket etmeye davet ediyoruz.”

İlçe Emniyet’e Beykoz halkı adına teşekkür

Beykoz Kaymakamı Aydın Ergün, konuşmasını şu sözler ile noktaladı: “Güvenli bir ilçede yaşamamıza emekleriyle vesile olan, başta İlçe Emniyet Müdürümüz olmak üzere, müdür yardımcılarına, amirlere, baş komiserlerimize, komiserlerimize, müdürlerimize, bekçisine kadar tüm güvenlik personeline Beykoz halkı adına şükranlarımı sunuyorum. Bu uğurda hayatını kaybeden şehitlerimize Allah’tan rahmet; uzuvlarını feda eden gazilerimize ise uzun ömürler diliyorum. Teşkilatın 167. yılını kutluyorum.”

Kaymakam Aydın Ergün’ün konuşmasının ardından ise, TDP Büro Amirliği memurlarından Selçuk Küçük, katılımcılara Emniyet teşkilatının tarihçesi hakkında bilgiler verdi.

Başarılı polisler ödüllendirildi

Kaymakamlık Makamı tarafından Beykoz İlçe Emniyet Müdürlüğü’nde görevli olup, başarı belgesi almaya hak kazanan personele ise Aydın Ergün tarafından başarı belgesi verildi.

Sahnede Burdur ezgileri…

Halk Eğitim Merkezi Saadettin Gökçepınar İlköğretim Okulu ekibinin beğeniyle izlenen Burdur yöresine ait hak oyunları gösterisinin ardından ise İlçe Emniyet Müdürü İrfan Bekaroğulları tarafından Halk Eğitim Müdürü Beycan Kal’a çiçek takdim edildi.

Şiir ve resim yarışmasında dereceye giren öğrenciler ödüllendirildi

Beykoz İlçe Emniyet Müdürlüğü, “polis” konulu şiir ve resim yarışmasında dereceye giren öğrencileri çeşitli hediyeler ile ödüllendirildi. Hediyeler içinde yer alan “bisikletler” sahneye getirildikleri an, salondan yükselen “ooo!” şeklindeki nidalar, bu hediyeye sadece çocukların değil, büyüklerin de şaşırdıklarının ispatı oldu!

Yarışmalarda dereceye giren öğrencilere hediyeleri Beykoz protokolü tarafından takdim edildi.

Şiir satırları arasında önemli bir mesaj

Şiir yarışmasında birinci olan Şehit Er Ersin İlköğretim Okulu öğrencisi Mert Batuhan Bayrak sahneye çıkarak, derece alan şiirini okudu. Bayrak’ın, “aramanız gereksiz ise meşgul etmeyin onları, yoksa yetişemez polisler savunmasız kalanlara” şeklindeki dizeleri, yanlış ihbarda bulunan büyüklerine ders verir nitelikte idi!

Yücel Çelikbilek: Ayaklarınıza taş değmesin!

Resim ve şiir yarışmasında birinci olan öğrencilere hediyelerini takdim eden Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek, günün anlam ve önemine ilişkin olarak ise şunları söyledi:  “ Emniyet teşkilatının yaptıklarını burada anlatmak bana göre zor. Biz ülkemizde onlarla iftihar ediyoruz. En önemlisi, onları yürekten dualarımıza ortak ediyoruz. Ellerimizi kaldırıp Allah’a yöneldiğimizde o duaların içinde olduklarını hiç unutmasınlar. Emniyet mensupları yaptıklarının karşılığını alıyor gibi görünüyorlar. Kabaca söylemek gerekirse, ‘çalışıyorsunuz, devlet memurusunuz, paranızı alıyorsunuz; yapmak zorundasınız’ demek, belki her meslek grubu için söz konusu olabilir.  Ancak canını ortaya koyanlar için yaptıkları işin karşılığı para ile ifade edilmez, hiçbir şey ile ifade edilmez. Dolayısıyla bu kardeşlerimizin yapıkları hizmet, çok farklı bir hizmettir. Bu kardeşlerimiz, canları ve kanları ile görev yapıyorlar.

Bu kardeşlerimizin yaptıkları işler ülkemizin geleceği için, yaşayan 75 milyon insanın rahat yaşayabilmeleri için çok anlamlı ve unutulmaz hizmetlerdir. Ben kendilerine bölgenin yerel insanı olarak, 250 bin insan adına teşekkür ediyorum. Ayaklarınıza taş değmesin diye dua ediyoruz! Dualarımız sizler ile beraber olacak.”

Derece alan bir şiirden kısa bir alıntı…

Herkesi koruyan polistir her zaman

Koruyanımız, kahramanımız

Onlardır bizim can damarımız…

Doğa Koleji’nden keman dinletisi

Beykoz İlçe Emniyet Müdürlüğü’nün kutlama etkinliklerinde Doğa Koleji’nin minik öğrencileri de sahneye çıktı. Okulun “ Her Yerde Müzik” projesi kapsamında polis büyüklerine ve onların misafirlerine kemanları ile hoş dakikalar geçirten öğrenciler, protokol ile hatıra fotoğrafı çektirmeyi de ihmal etmediler!

Ve derece alan başka bir şiirden alıntı:

Ellerinde kelepçe, ceplerinde silah var,

Kötü niyetlileri saniyede bulurlar.

Kapkaççı, hırsız düşmanıdır polisin…

Çocukları severler, şefkatli davranırlar,

Hayvanları severler, ülkemizi korurlar…

OFD’liler polis memurlarının ellerinde sahneye indirildi

Çınar Halk Merkezi’nin halk oyunları ekibi tarafından sunulan Van yöresine ait gösterilerin ardından ise, Çubuklu Derneği tarafından Beykoz Emniyet Teşkilatı’na hediye edilen üç adet tablet bilgisayar görevlilere teslim edildi.

Çubuklu Derneği adına konuşan Ozan Derviş, hediyeleri teslim etmek üzere OFD Başkanı Saniye Efe ve Yönetim Kurulu üyesi Serap Beşer’in sandalyeleriyle birlikte sahneye indirilmeleri ricasında bulundu.

Salon engelliler için müsait olmadığı için, polis memurlarının ellerinde sahneye indirilen OFD yöneticileri, Çubuklu Derneği tarafından Beykoz İlçe Emniyet Müdürlüğü’nün kullanımına tahsis edilen tablet bilgisayarları kendilerine takdim ettiler.

Derece alan başka bir şiirden…

Bizim için varlar

Polis her zaman yanında…

Büyük, küçük fark etmez,

Onlar suçu affetmez,

Polis hiç boş vermez.

Polis eşittir adalet

Güvendeyiz ilelebet

Suçluları yakalayan

Düzenimizi koruyan

Güvenliği sağlayan

Polislerdir, polisler.

İş Okulu öğrencileri sahnede

İlçe Emniyet Müdürü İrfan Bekaroğulları’nın, Beykoz iş Okulu’nun polis kıyafeti içindeki iki engelli öğrencisini öğretmenleri ile birlikte sahneye çıkararak, öğrencileri ayrıca protokolde oturtması, programın dikkat çekici anlarından biri oldu.

Ve derece alan bir şiirden, “son söz” olacak birkaç dize…

Polisler sayesinde mutlu olur insanlar…

Eğer onlar olmasa ne olurdu halimiz?

Terörle ve silahla mahvolurdu ülkemiz.

Bu önemli günde onları kutlayalım,

Ülkemizde bu günü mutlulukla analım.

Program, İlçe Emniyet Müdürlüğü’nün misafirleri için hazırlamış oldukları kokteyl ve çekilen hatıra fotoğraflarının ardından son buldu.

Haber: Arzu Başlantı

YORUMLAR...