Reklam
Reklam
Giresunlular, yeniden ''Hasan Karakaya'' dedi

Giresunlular, yeniden ''Hasan Karakaya'' dedi

Beykozlu Giresunlular Derneği, 11. Olağan Kongresi’nde Hasan Karakaya yeninden başkan seçildi.

Beykozlu Giresunlular Derneği, 11. Olağan Kongresi’ni gerçekleştirdi. Hasan Karakaya ile  Hakkı Medikoğlu’nun listelerinin yarıştıkları kongrede, Hasan Karakaya, oy kullanan 187 delegenin 133’ünün oylarını almayı başararak, yeninden başkan seçildi.

Beykozlu Giresunlular Derneği’nin Prof. Dr. Necmettin Erbakan Kültür Merkezi’nin konferans salonunda gerçekleşen 11. olağan kongresine Beykoz sivil erkanı ile STK’ların yoğun ilgi gösterdikleri görüldü.

Kimler katıldı?

Kongreye, Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek ile Başkan Yardımcıları Av. Yüksel Baki, Metin Torun, Belediye Meclis üyeleri Nevzat Oral, Fatih Yılmaz, Salim Öztürk, Halit Kılıç, Hayrullah Usta, DSP Giresun İl Başkanı Hüseyin Olgun, Türk Deniz İşletmeleri eski Genel Müdürü Kenan Öner, Batumlular Dernek Başkanı Ali Kemal Kılıç, Beykoz Bulancaklılar Derneği Başkanı Hayrettin Kurtoğlu, AK Parti Beykoz İlçe Başkanı Adem Sefer ve Yönetim Kurulu üyeleri Kadir Alarçin, Şeref Sarıkaya, AK Parti Kadın Kolları Başkanı Sevim Gülşen, MHP Beykoz İlçe Başkanı Ali Emanet, CHP Beykoz İlçe Başkanı Hızır Yılmaz, Saadet Partisi ilçe Başkanı Burhan Öz, Has Parti Beykoz İlçe Başkanı Tahsin Torun, Beykoz Sinoplular Dernek Başkanı Adnan Çeliker, KAS-DER Başkanı Süleyman Çalık, Giresunlular Derneği eski Başkanı Remzi Coşkun, Muhtarlar Derneği Başkanı Cavit Gül, Akbaba Köyü Muhtarı Hüseyin Kılıç, Kavacık Muhtarı Yusuf Kesici, Soğuksu Mahalle Muhtarı Muammer Aydın, Çamlıbahçe Muhtarı Necmettin Kahveci, Mavi Karadeniz TV Yönetim Kurulu Başkanı Fuat Kuş, Çubuklu Spor Kulübü Başkanı Coşkun Tosun ile çeşitli STK’ların yönetici ve temsilcileri katıldılar.

Kongrenin sunumu, Erdal Dalcı tarafından gerçekleştirildi. Dalcı, saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın ardından yaptığı açılış konuşmasında, “kongrelerin STK’ların düğün ve bayramları olduğunu” belirtti. Topal Osman’ın hayatını anlatan bir slayt sunumunun ardından ise selamlama konuşmalarına geçildi.

Yücel Çelikbilek: Her şeyden önce Beykozlu’sunuz

Kongrenin ilk selamlama konuşmasını Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek yaptı. Konuşmasında, bütün derneklerin kongrelerinin onların düğünleri ve bayramları olduğu düşüncesine katıldığını ifade eden Çelikbilek, Beykoz’un oturulabilir ve konuşulabilir insanlardan oluştuğunu belirterek, “ her şeyden önce hepiniz Beykozlu’sunuz. Oksijeninizi Beykoz’un ağaçlarından alıyorsunuz. Tabii ki kendi değerlerinizi takdir edeceksiniz, ancak Beykozlu olduğunuzu asla unutmayacaksınız” dedi.

Konuşmasında, Topal Osman’ın hayatını anlatan slayt sunumundan oldukça etkilendiğini ifade eden Belediye Başkanı, şunları söyledi: “ Topraklarımızın her tarafındaki insanlarda bu kahramanlıklar var. Kimliğinize ve kişiliğinize sahip çıkmanız doğrudur. Ben Giresunlu değilim ama hayatımın yüzde 80’i Giresunlu insanlar ile konuşarak geçti. Ben Giresunlular ile konuşarak büyüdüm. Kendimi sizlerden ayırma şansım yok, sizleri de kendimden ayırma şansım yok.”  Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek, konuşmasını kongre sonucunun Beykoz’a ve Giresunlular’a hayırlı olmasını dileyerek sonlandırdı.

Ali Emanet: Giresunlular yiğit insanlardır

MHP Beykoz İlçe Başkanı Ali Emanet ise, İstanbul’daki hemşeri derneklerinin büyükşehir’in zorluklarından sığınmak noktasında birlik ve beraberliğin tesisi amacıyla oluşturulduklarını belirterek, şunları söyledi: “ Hemşeri derneklerinin yaptırımları, siyasi kuruluşlarının yaptırımlarından daha etkili olabilmektedir. Giresun insanının kahramanlıklarını hepimiz biliyoruz. Giresunlular, yiğit insanlardır. Dün ataları bu değerler uğruna can veren hemşerilerimizin bundan sonra siyasi tercihlerini yaparken de bu gerçeği göz ardı etmemelerini istiyorum.” Ali Emanet, kongrenin Beykozlular’a ve Beykoz camiasına hayırlı olmasını da diledi.

Hızır Yılmaz: Ben Topal Osman’ın hemşerisiyim, Ziya Hurşit’in değil!

CHP Beykoz İlçe Teşkilatı Başkanı Hızır Yılmaz da, sözlerine, “Anası Anadolu, babası Mustafa Kemal olan herkes hemşerimdir” şeklinde başladı. Yılmaz, sözlerini şöyle sürdürdü: “Biz, Anadolu’nun değişik yerlerinden geldik, burada hemşeri olduk. İnsanlar doğdukları yerin insanlarıyla hemşeri olmaz; hemşerimiz, başımız ağrıdığı zaman ilaç istediğimiz en yakın kapı komşumuzdur. Aksi bir düşünce, çağdışı bir hemşerilik anlayışıdır. Hilafet kaldırılırken Meclis’te kara bir el kalktı hilafetin kalkmaması için. Bu kişi, Rizeli Ziya Hurşit’ti. Ben Ziya Hurşit’lerin değil, Topal Osmanlar’ın hemşerisiyim.”

Adem Sefer: Ortak paydamız Beykozlu olmak

AK Parti Beykoz ilçe Başkanı Adem Sefer ise konuşmasına, kongrenin bölgeye ve Türkiye’ye hayırlı olmasını dileyerek başladı. Adem Sefer, konuşmasının devamında “ Ortak paydamız var. O da Beykozlu olmak. Hepimiz Beykoz’la doyuyoruz ”  dedi. Sefer, konuşmasını yeni yönetimin hayırlı olmasını dileyerek sonlandırdı.

İki listeli yarış

İki listeli seçim, Kongre Divanı’ın oluşturulması sürecinde de kendini gösterdi. Yapılan oylamada Abdullah Yümsel, Mustafa Öztürk ve Mustafa Arslan’dan oluşan heyet, Kongre Divanı’nı oluşturdu.

3 yıllık faaliyet raporları onaylandı

Kongrede, Mayıs 2009- Nisan 2012 dönemini içeren Faaliyet ve Denetim Raporları ayrı ayrı okunarak, oylandılar. Her iki rapor da, delegelerin oylarıyla kabul edildi.

Hasan Karakaya: Kazanan Giresunlular olacak

Beykozlu Giresunlular Dernek Başkanlığı adaylığı için yarışan isimlerden biri olan Hasan Karakaya konuşmasına, misafirlerine kongreye katılımlarından dolayı teşekkür ederek başladı. Karakaya, derneklerinin Beykoz’daki en eski hemşeri derneklerinden biri olduğunu ifade ederek, “Beykozluluk ruhu içerisinde faaliyetlerine devam ettiklerini” belirtti.

Derneklerinin 3 yıllık faaliyetleri ile ilgili olarak katılımcılara bilgiler aktaran Karakaya, tekrar yönetime seçildikleri takdirde gerçekleştirmek istedikleri projelerini anlattı. Hasan Karakaya, konuşmasının sonunda ise, “kongrede kim seçilirse seçilsin, kazananın Giresunlular olacağını” ifade etti.

Hakkı Melikoğlu: Hayırda yarışıyoruz

Kongrenin dernek başkanlığı için yarışan ikinci ismi olan Hakkı Melikoğlu ise, yaptığı konuşmada kendisini ve yönetim listesini tanıttı. Melikoğlu, “ Giresunlu öyle bir dernekçilik yapmalı ki, siyasetçi buradan kimi alacağım diye bakmalı” dedi.  Hasan Karakaya ile rakip olmadıkalrını belirten Hakkı Melikoğlu şunları söyledi: “ Biz ilahi emirden aldığımız ilke yola çıktık. İlahi emirde, ‘hayırda yarışınız’ diyor.”

Barış içinde geçen kongrenin galibi Karakaya oldu

Beykoz Giresunlular Derneği’nin toplam 267 delegesinden, 187’sinin oy kullandığı kongrede, iki adet oy geçersiz sayıldı. Oylamada, Hasan Karakaya 133, Hakkı Melikoğlu ise 52 oy aldı.

Divan Başkanı Abdullah Yümsel, kongrenin sonunda yaptığı konuşmada, “çok güzel bir kongre yaşadıklarını” ifade ederek, “kaybeden taraf derneği terk edip gitmesin. Geçmişte biz bunu yaşadık. Kazanan Giresun olsun” dedi.

Hasan Karakaya: İlk gideceğim kişiler hakkı abim ve ekibidir

Seçim sonrasında rakibi Hakkı Melikoğlu ile birlikte el ele tutuşarak objektiflere poz veren Hasan Karakaya, destek veren herkese teşekkür ederek,  “Kongrenin kazananı Giresun’dur. Konuşmalarımda hangi sözü verdim ise, ilk gideceğim kişiler Hakkı abim ve ekibidir. Onlara çok ihtiyacımız var” dedi.

Yeni yönetim kimlerden oluşuyor?

Hasan Karakaya başkanlığındaki Beykozlu Giresunlular Derneği’nin yeni yönetimi şu isimlerden oluşuyor:

Yönetim Kurulu asil:

Hasan Karakaya

Muammer Yavuz

Alaattin Özdemir

Emrah Karaca

İshak Memiç

Hayrullah Usta

İsmail Hakkı Öztürk

Ahmet Okumuş

Hasan Sivri

Ömer Türk

Fatma Topkar

Erdal Karadeniz

Mesut Deniz

Selami Emanet

Ümit Kılıç

Denetim Kurulu asil

Hakkı Emanet

Kenan Ergan

Nuri Yeşilbaş   

Haber: Arzu Başlantı

YORUMLAR...