Reklam
Reklam
CHP Beykoz'un 2014 hedefi: Meclis'te en az 5 kadın

CHP Beykoz'un 2014 hedefi: Meclis'te en az 5 kadın

CHP Beykoz İlçe Kadın Kolları örgütü, Hızır Yılmaz’ın Başkanlığı’nda ilk toplantısını yaptı.

Yılmaz’ın kadınlara ilk önerisi şu oldu: 2014 yerel seçimlerinde Belediye Meclisi’nde en az 5 CHP’li kadın!

CHP Beykoz İlçe Teşkilatı Kadın Kolları, Hızır Yılmaz’ın Başkanlığı’nda ilk toplantısını yaptı. Yılmaz’ın kadınlara ilk önerisi ise, 2014’te yapılacak olan yerel seçimlerinde Beykoz Belediye Meclisi’nde en az 5 CHP’li kadının Meclis üyesi olarak görev yapması.

Kadın Kolları’nda kurultay yapılacak

Gerçekleşen İlçe Kongresi öncesinde, Kadın Kolları ile Gençlik Kolları yönetim kurullarının, yapılacak olan kurultay seçimleri ile üyeler tarafından belirleneceğini ilan etmiş olan CHP yeni ilçe yönetimi, bu süre zarfında faaliyet gösterecek Kadın Kolu’nun “geçici” üyeleri ile ilk toplantısını yaptı.

Hızır Yılmaz’ın eşlik ettiği toplantıya, yeni yönetimde Kadın Kolları’ndan sorumlu Başkan Yardımcılığı görevine atanmış bulunan M. Tülay Soyer ile Nagihan Akan yönetiminde Kadın Kolları Başkanlığı yapmış olan Nilgün Tunalı da katıldılar.

Kurultay gerçekleşip, Kadın Kolları teşkilatı bizzat üyeler tarafından seçilene kadar faaliyet gösterecek olan “geçici” Kadın Kolları yönetimi, gerçekleştirdiği bu ilk toplantı ile bu geçiş süresi zarfında yapmayı tasarladığı etkinlikleri belirledi.

Tülay Soyer: İlk etkinliğimiz bir kermes düzenlemek olacak

CHP İlçe Teşkilatı’nın yeni yönetiminde Kadın Kolları’ndan sorumlu Başkan Yardımcısı görevine atanan M.Tülay Soyer, Beykoz Güncel Haber’e yaptığı özel açıklamada şunları söyledi: “ Toplantımız, Hızır Bey’in yeni yönetiminde yapılan ilk toplantı olma özelliğini taşıyor. Yeni dönemde bir önceki yönetimde görev yapmış olan arkadaşımız Nilgün Tunalı ile birlikte görev yapmaya devam edeceğiz. Diğer arkadaşlarımız ise yeni oluşturuldu. Toplantıda geçici yönetim olarak gerçekleştireceğimiz icraatlar üzerinde konuştuk. İlk etkinliğimiz ise bir kermes düzenlemek olacak.”

Hızır Yılmaz: 2014’te Belediye Meclisi’nde en az 5 CHP’li kadın

Başkanlığı altında gerçekleşen bu ilk Kadın Kolları toplantısı ile ilgili olarak sorularımızı yanıtlayan CHP Beykoz İlçe Başkanı Hızır Yılmaz ise, “biz, kadınlarımızın gerçekleştirecekleri kendilerine ait projelere sadece destek veririz. Ben, toplantı sırasında kadınlarımıza şu öneride bulundum: ‘2014 seçimlerinde Beykoz Belediye Meclisi’ne en az beş kadın girmeli!’ Kadınlarımız kendini bu konuda sorumlu hissetmeli. Kadın Kollarımız, yapılacak olan kurultay ile kendi yönetimlerini belirleyecekler. İlçe başkanları bu konuda tercih noktasında değildir. Kurultay kimleri seçerse, ben o arkadaşlar ile birlikte çalışacağım.”

Haber: Arzu Başlantı

YORUMLAR...