Reklam
Reklam
Çubuklu Derneği'nden CHP yönetimine ziyaret

Çubuklu Derneği'nden CHP yönetimine ziyaret

Beykoz Çubuklu Derneği, İlçe Kongresi sonrasında Hızır Yılmaz başkanlığında oluşan yeni CHP yönetimine “hayırlı olsun!” ziyaretinde bulundu.

Erdem Çelik başkanlığındaki Çubuklu Derneği, kalabalık bir grup halinde, İlçe Kongresi sonrasında şekillenen CHP Beykoz İlçe teşkilatının yeni yönetimine “hayırlı olsun!” ziyaretinde bulundu. Yapılan sohbette faaliyetleri ve projeleri ile ilgili olarak bir bilgilendirmede bulunan Çubuklu Derneği, Çubuklu mahallesinin mevcut sorunları ile ilgili olarak da açıklamalar yaptı.

Hızır Yılmaz: Çubuklu Derneği, kıskanılacak güzel çalışmalar yapıyor

Ziyaretçilerine hoş geldin konuşması yapan CHP ilçe Başkanı Hızır Yılmaz, Çubuklu Derneği’ne övgüde bulunarak, “ Çubuklu Derneği, çok çalışan, kitleler ile buluşmayı beceren ve kıskanılacak kadar güzel görev yapan bir dernek. Etkinliklerine katıldım. Bazı partiler bile etkinliklerinde bu kadar kalabalık bir topluluğu bir araya getiremezler. Kendilerini tebrik ediyorum” dedi.

İlçe, daha büyük bir mekâna taşınacak

CHP İlçe teşkilatının yeni Yönetim Kurulu üyelerini Çubuklu Derneği üyelerine takdim eden Hızır Yılmaz, misafirlerine ihtiyaç dolayısıyla daha büyük bir mekâna taşınacakları bilgisini de verdi. Halihazırdaki İlçe binasının alt katlarında bulunan daha büyük bir daireye geçeceklerini ifade eden İlçe Başkanı, yakında gerekli tadilata başlayacaklarını da belirtti.

STK’lar herkese muhalif olmalı

Konuşmasında, Çubuklu Derneği’nin etkinliklerine her zaman destek vereceklerini ifade eden Yılmaz, Derneğin de kendi etkinliklerine, bu etkinliklerin toplumsal ya da siyasi oluşu şeklinde bir ayırım yapmadan destek vermelerini istedi. CHP ilçe Başkanı, şunları söyledi: “ STK’lar herkese muhalif olmalı. Gerekirse, muhalefete de muhalif olmalı. Gerektiği zaman iktidarı, gerektiği zaman da muhalefeti eleştirmeli. Çubuklu Derneği, bunu yapan ender derneklerden biri.”

Topluma faydalı eylemlerimizde yanımızda olun

Çubuklu Derneği üyelerine seslenen Hızır Yılmaz, “size verebileceğimiz ne katkı olursa, yanınızda olduğumuzu bildiriyoruz. Sizin de topluma faydalı olan eylemlerimizde bizim yanımızda olacağınızı biliyorum.”

Erdem Çelik: Her siyasi partiye eşit uzaklıktayız

CHP İlçe Başkanı Yılmaz’dan sonra söz alan Çubuklu Derneği Başkanı Erdem Çelik ise, yeni yönetimi tebrik ederek, çalışmalarında başarılar diledi. Dernek olarak her siyasi partiye eşit uzaklıkta olduklarını kaydeden Çelik, “seçim zamanı geldiğinde üyelerimiz istedikleri partilere oy veriyorlar” dedi.

Dernek olarak gerçekleştirmiş oldukları faaliyetler ile ilgili olarak yeni CHP yönetimini bilgilendiren Dernek Başkanı, “yaptıklarımız bizim başarımız değil; Çubuklu halkının duyarlılığından kaynaklanıyor” yorumunda bulundu.

Mahalleli tedirgin

Çubuklu Mahallesi’nde 2B ve yol sorunları olduğunu ifade eden Erdem Çelik, “ mahallelimiz bize bu konuda sorular soruyor. İnsanlarımızın ne olacağını biz de bilmiyoruz. Herkes tedirgin. Biz kentleşmeye karşı değiliz, ancak önemli olan bunu insanları mağdur etmeden gerçekleştirmek” dedi.

2B konusunda çirkin kokular alıyorum

Hızır Yılmaz ise, Çubuklu Derneği Başkanı Çelik’in sözlerine cevaben şunları söyledi: “ Muhalefet, elinden bir şey gelmeyen bir olgu değildir. Hatta işini ciddi yapıyor ise, iktidar kadar güçlü olabilir. Çünkü arkasında halk gücü bulunur.”

2B konusunda muhtarlar ve STK’lar ile yakın zamanda bir toplantı yapmayı düşündüklerini ifade eden Yılmaz, davet edilecek STK’lar içinde iktidar partisine yakın düşüncede olanların da bulunabileceğini belirterek, “ ancak 2B sorunu, sempati duyduğunuz partiler ötesinde bir durumdur. 2B konusunda çok çirkin kokular alıyorum. Eylem tarzını ortaya koymaz isek, o gün çok geç olacak” dedi.

Bu yerler rant üzerinden dağıtılamaz

Hızır Yılmaz, sözlerini şöyle sürdürdü: “ Biz CHP olarak dedik ki, bu yerleri emlak bedeli üzerinden dağıtalım. Buralar rant üzerinden dağıtılamaz. Eğer bu yerlerde bir rant oluşmuş ise, kırk yıldır burada oturmakta olan, buranın tozunu, toprağını yutan, buraya emek vermiş olan insanlar sayesinde bu rant oluşmuştur. O halde bu rant, o tozu toprağı yiyenin olmalı; büyük sermaye sahiplerinin olmamalı. Rantı, hakkı olana vermeliyiz.

Gerekirse açlık grevi yapacağız

Çok geç olmadan tüm muhtarları ve STK’ları çağıracağız ve eylem teklifleri yapacağız. Şimdiden önlem almak zorundayız. Gerekirse günlerce açlık grevi yapacağız. Bu mesajı iktidara gönderirsek, bu karar geri döner. İktidar, kendi MİT Müsteşarı’nı yargıdan kaçırmak için bir günde karar çıkardı.

Futbol takımı tutulur gibi parti tutulmaz

Bizim bu konuda çok keskin bir duruşumuz olacak. Sonuna kadar direneceğiz. Ancak bu arada halkımızın öncelikle evine, çocuğunun rızkına sahip çıkması lâzım. Önce çocuklarımızın rızkını tutacağız; parti ondan sonra tutulur. Futbol takımı tutulur gibi parti tutulmaz.

Arkadan ikinci olay gelecek

Biz bu konuda elimizden geleni yapacağız. Halkımızı yanımızda görmek istiyoruz. Bu rayiç bedel ile kimse bir yer alamaz. Aldığını varsayalım; arkadan ikinci olay gelecek ‘kentsel dönüşüm’ adı altında. Ümraniye’de, Kazım Karabekir’de kentsel dönüşüm adı altında imar yetkisini TOKİ’ye veren bir Bakanlar Kurulu kararı var.

Artık masada oturma dönemi bitmiştir

Hızır Yılmaz, bir soru üzerine devamlı gezerek, halk ve STK’lar ile iç içe olacağının altını çizdi ve “dokunmadığın elden oy istememen gerekir. Cenazesine gitmediğin, düğününe gitmediğin insanlardan bir siyasi parti olarak oy isteme hakkın yoktur. Ben hiçbir zaman İlçe’de oturan bir başkan olmayacağım. Bu partide artık masada oturma dönemi bitmiştir. Beni bir ‘sokak solcusu’ olarak göreceksiniz” dedi.

Kul sıkışmayınca Hızır yetişmez!

CHP İlçe Başkanı, Çubuklu Derneği’ne hitaben şunları söyledi: “ Halkımızın faydasına eylemlerde birlikte olalım. Seçimlerde istediğinize oy verin. Biz, siyaset yapmadan önce emeğe sahip çıkalım. Bu konuda CHP olarak bir oy kaygımız olmaz bizim. Çalışmalarımız oya dönüşmese de, yeter ki vatandaşlarımız haklarına kavuşsunlar.”

Hızır Yılmaz, konuşmasının sonunda ise, “ Kul sıkışmayınca, Hızır Yetişmez!” dedi.

Haber: Arzu Başlantı

YORUMLAR...