Reklam
Reklam
Hızır Yılmaz'dan ''Büstünü dikerim!'' sözüne cevap

Hızır Yılmaz'dan ''Büstünü dikerim!'' sözüne cevap

CHP Beykoz İlçe Başkanı Hızır Yılmaz, Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek’in Milletvekili Akif Hamzaçebi için söylediği “büstünü dikerim” sözüne cevap verdi.

CHP Beykoz İlçe Örgütü, partiye üye kazandırma çalışmaları kapsamında İncirköy’deydi. Çamlık Kıraathanesi’nde gerçekleşen toplantıda İlçe Başkanı Hızır Yılmaz, Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek’i eleştirerek, İstanbul Milletvekili Akif Hamza Çebi’ye atfen “SİT'i kaldırtsın, Beykoz’a büstünü dikerim” sözüne de cevap verdi.

“Büstünü dikerim!” sözüne eleştiri

Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek’in, Belediye Meclisi’nin 2011 Yılı Faaliyet Raporu’un görüşüldüğü Nisan ayının ilk oturumunda, SİT alanları ile ilgili olarak, CHP İstanbul Milletvekili Akif Hamza Çebi’ye atfen, AK Parti kadroları bu konuda adım atamıyor çünkü adım attığımız gün ‘ Beykoz’u peşkeş çekecekler’ diyecekler. Biz ağzımızı açtığımız gün, ‘sit alanı kalksın’ dediğimiz gün, ‘ Beykoz’u peşkeş çekecekler, Beykoz’u götürecekler’ diyecekler. Demek ki, bu konuda kendimizi yeterince anlatamıyoruz. Akif Hamza Çebi, Beykoz ile ilgili bu çalışmayı yapsın, SİT'i kaldırtsın, Beykoz’a büstünü dikerim” şeklindeki sözüne cevaben Hızır Yılmaz, şunları söyledi: 

“ Ben sayın Grup Başkan vekilime Beykoz’un SİT alanından çıkması için kanun teklifi verdiririm. Ama Yücel Çelikbilek de kendi milletvekillerinden destek olma sözü versin. Sanki onların buraları SİT alanından çıkarmak için bizim desteğimize ihtiyaçları var. İsterse bir günde bal gibi çıkarır. Sayın Çelikbilek’in teklifini Akif Hamza Çebi’ye ileteceğim. O da bize söz versin, Akif Hamza Çebi bu teklifi verirse, AK Parti de ona destek versin.

Belediye Başkanı Çelikbilek’i eleştirdi

Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek’i Beykoz Giresunlular Derneği kongresinde yapmış olduğu konuşmasından dolayı eleştiren Yılmaz, şunları söyledi:  “Yücel Çelikbilek mikrofona çıktı. ‘Sarıkamış’ta 90 bin asker öldü, analar ağladı, ses çıkarmadı. Bugün 2 asker öldüğü zaman çok önemliymiş gibi kıyamet kopuyor’ dedi. Belediye Başkanımız bu sözü tam da böyle söyledi. Belediye Başkanımız, ayrıca çekimleri yapılan ve bizim hepimizin torunu olmaktan gurur duyduğumuz Topal Osman filminin sonunu merak ediyormuş.”

Çelikbilek’e seslendi: Mustafa Kemal’i de mi Silivri’ye göndereceksin?

“Sayın Başkan, umarım bilerek bu sözü kullanmadın. Sarıkamış’ta 90 bin vatan evladı, bugün Anadolu’da bir askerimiz ölmesin diye şehit oldu. Topal Osman filminin sonundan ne bekliyorsun? O filmin sonundan ne çıkarsa çıksın, biz ne Topal Osman’ı, ne de Mustafa Kemal’i unuturuz. Ne yani, o filmden çıkacak sonuca göre, Mustafa Kemal’i de mi Silivri’ye göndereceksiniz? İş, Mustafa Kemal’in yargılanmasına geldiyse, damarlarımızdaki bağımsızlık kanı harekete geçer, Mustafa Kemal’e sahip çıkarız.”

Seçimlerde ‘bir oy’ deyip geçmeyin!

Hızır Yılmaz, konuşmasında partisinin gerçekleşen ilçe kongresine de şu sözler ile atıfta bulundu: “Bir kongre yaptık; herkes birbirimize gireceğiz sanıyordu. Biz, dostlarımıza mahçup olmadık. Kongre sırasında kimse kimseye yan gözle bakmadı; hatta birbirleriyle şakalaştılar. Seçimlerde ‘bir oy’ deyip geçmeyeceğiz. Bunu ilçe kongremiz bize gösterdi.  Aynı durum yarın bugün AK parti ile başımıza gelir ise, bu beş sene daha belayı kabul etmek anlamına gelecek.”

2014 seçimlerini halka dokunarak alacağız

CHP Beykoz ilçe teşkilatı olarak aktif bir siyaset içerisinde olacaklarını ifade eden Hızır Yılmaz, “siyaset, dokunma sanatıdır. 2014’e kadar dokunmadığım hiçbir elden oy istemeyeceğim. Biz 2014 seçimlerini halka dokunarak alacağız. Yönetim kurulu üyesi arkadaşlarım da halkın içinde olacak” dedi.

2B belası Beykoz’un başında Demokles’in kılıcı gibi sallanıyor

Hızır Yılmaz, İncirköy toplantısında 2B konusuna da değindi: “Bölgemizin çok ciddi sorunları var. Seçimden önce 2B Yasası ile ilgili sadece Beykoz’da 22 toplantı yaptık. Bir 2B belası, Beykoz’un başında Demokles’in Kılıcı gibi sallanıyor. Bu kılıcın nereden keseceği ise onu tutanın iktidarın insafına bağlı. Biz, 10 yıllık icraatında bu iktidarın ne kadar insaflı olduğunu da biliyoruz.”

Muhtarlara eleştiri

CHP milletvekilleri Beykoz’a geldiği zaman bazı muhtarların çok rahat bir şekilde konuşabildiklerini ancak iktidar partisi vekilleri geldiği zaman ise düğmelerini ilikleyerek, 2B ile ilgili fiyatlar konusunda ‘ biraz daha aşağı çeker misiniz?’ tarzında bir dil kullandıklarını kaydeden Hızır Yılmaz, “muhtarlarımız bu dili kullandıkları sürece hiç şefaat beklemesinler” dedi.

2B arazilerini alsak dahi, çilemiz bitmeyecek

CHP İlçe Başkanı, 2B ile ilgili olarak ayrıca şu açıklamalarda bulundu: “Korkarım ki, bize bu arazileri satsalar dahi bu araziler bizim olmayacak. Arazileri sattıktan sonra TOKİ’ye kentsel dönüşüm adı altında yandaş mütahhitlere imar yetkisi verecekler. Bu yerleri aldığınızı varsayalım, yine bizim çilemiz bitmeyecek. Atı alan Üsküdar’ı geçtikten sonra ise bize ağlamak kâr kalacak.”

Üye yaparak, rozet taktı

CHP’de siyaset yapmak isteyenler için yolun önce partiye üye olmaktan geçtiğini hatırlatan Hızır Yılmaz, “önce üye olacak ve söz söyleme hakkına sahip olacak; ondan sonra eleştirecek. Artık ‘Ankara’da abim var’ dönemi bitti” dedi.

Hızır Yılmaz ve Yönetim Kurulu üyeleri, daha sonra partiye üye kaydı alarak, yeni üyelerin rozetlerini taktılar.

YORUMLAR...