Reklam
Reklam
Görele İlköğretim Okulu'nda anlamlı bir çalışma

Görele İlköğretim Okulu'nda anlamlı bir çalışma

Beykoz Görele İlköğretim Okulu yetkilileri, kapı kapı dolaşıp okuma yazma bilmeyen vatandaşlara ulaşarak kurs düzenledi.

Görele İlköğretim Okulu, anlamlı bir etkinliğe imza attı. Kapı kapı dolaşılmak suretiyle tespit edilen okumaz –yazmazlar kursa tabi tutuldular. Kurs sonunda yapılan sınavda başarı gösteren üç kişi, bu sayede okur- yazar olabilmeyi başardı.

Kapı kapı dolaştılar, okuma yazma bilmeyen vatandaşlara ulaştılar

Görele İlköğretim Okulu’nda 2011- 2012 eğitim öğretim yılında Beykoz Halk Eğitim Merkezi işbirliği ile yetişkinlere yönelik bir okuma yazma kursu açıldı. Köy muhtarı Halil İbrahim Kepoğlu ve okul Müdür Yardımcısı Melih Kara, bu amaç ile bir hafta boyunca kapı kapı dolaşarak, okumaz- yazmaz vatandaşları tespit ederek, onların kursa devam etmelerini sağladılar. 

Üç kişi, okur- yazarlık belgesi aldı

Ulaşılan vatandaşlar arasından on kişi kursa kayıt yaptırdı. Kurs bitiminde beş kursiyer sınava girdi; sınava girenlerden üç kişi de belge almaya hak kazandı.

Okur- yazarlık belgelerini köy muhtarı Halil İbrahim Kepoğlu, kurs öğretmeni Cüneyt Takmaz ve Okul Müdürü Mustafa Yavuz’un ellerinden alan çiçeği burnunda okur - yazarların  mutluluğu ise gözlerinden okunuyordu.

21. yüzyılda okumaz yazmaz kalmasın artık!

Görele İlköğretim Okulu Müdürü Mustafa Yavuz, konuya ilişkin olarak yaptığı açıklamada,  “ Okuma yazma öğrettiğimiz her vatandaşımız bizim için bir kazançtır. Bu nedenle sınavda başarılı olamayan ve kursa devam edememiş olanlar vatandaşlarımız ile yeni kayıt yaptırmak isteyenler için kurslar açarak, onların hizmetlerinde olmaya devam edeceğiz” dedi. Yavuz, ikinci kademe kursu için de Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü ile temasa geçecekleri bilgisini verdi.

YORUMLAR...