Reklam
Beykozlular Sokak İftarları'nda buluşuyor

Beykozlular Sokak İftarları'nda buluşuyor

Sokak İftarları’nda bu yıl da Beykozlular komşularıyla aynı iftar sofrasında buluşacak.

Beykoz Belediyesi’nin Ramazan Ayı’nın getirdiği güzellikleri paylaşmak üzere kurduğu Sokak İftarları’nda bu yıl da ilçe sakinleri komşularıyla aynı iftar sofrasında buluşacak.

7’den 70’e toplumun tüm kesimlerini bir araya getirmek, unutulmaya yüz tutan komşuluk ilişkilerini yeniden canlandırmak üzere  kurulacak olan Sokak iftarları kapsamında 25 Mahalle ve 20 Köy’de sırasıyla her akşam 3 farklı noktada 2 bin kişiye iftar verilecek. Ramazan ayı boyunca bu sofralarda 90 ile 100 bin kişi orucunu açma olanağı bulacak. 

Başkan Çelikbilek: “Komşuluğu yeniden canlandırmayı amaçlıyoruz”

Beykozlular’ın Ramazan ayını kutlayan Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek: ‘Amacımız ilçemizin her köşesinde iftar vererek, mahalle sakinleri arasında tanışma, kaynaşma ve komşuluğu artırmak, bu vesileyle de Ramazan’ın ruhu olan kardeşlik paydasında buluşmak. Bu mübarek ayın insanlığa ve ilçemize hayırlar getirmesini diliyorum” dedi. 

Ramazan Programları Her Akşam BRT’de

Beykoz Belediyesi Radyo ve Televizyonu BRT ise her akşam iftar saatlerinde canlı yayın yapacak. Konularında uzman kişilerin konuk olacağı program Belediye Mescidinin İmam-Hatibi Soner Çelebi tarafından Tarihi Paşabahçe Vapuru'ndan sunulacak.

 

YORUMLAR...