Reklam
'Kul ve Resul Olarak Peygamberimiz' anlatıldı

'Kul ve Resul Olarak Peygamberimiz' anlatıldı

Beykoz HAKEDER ve İFTAH Dernekleri tarafından “Kul ve Resul olarak Peygamberimiz” konulu seminer düzenlendi.

HAKEDER ve İFTAH Dernekleri’nin birlikte düzenlediği “Kul ve Resul olarak Peygamberimiz” konulu seminer, Beykoz Belediyesi Prof. Necmettin Erbakan Kültür Merkezi’nde gerçekleştirildi.

Büşra Taşçıoğulları’nın konuşmacı olarak katıldığı ve Beykozlu hanımların yoğun ilgi gösterdiği programa HAKEDER Başkanı Ayşe Çelikbilek, yönetim kurulu üyeleri, AK Parti Beykoz İlçe Kadın Kolları Başkanı Sevim Gülşen ve davetliler katıldı.

Seminerde Allah (c.c) sevgisinin yüreklerde işlenmesi, O’nun isim ve sıfatlarının iyi anlaşılabilmesi, Peygamber Efendimiz (s.a.v.)tarafından verilen kulluk ve iman sırları konularına değinildi.

Katılımcılardan gelen sorulara da cevaplar verilen seminerde surelerin anlamları yorumlandı. Ayrıca Kur’an-ı Kerim’in Peygamberimiz’in rehberliği ışığında gönüllerde yol bulması çeşitli örneklerle anlatıldı.

Peygamber Efendimiz’in özelliklerinin ele alındığı seminerler her 15 günde bir Beykoz Belediyesi Prof. Dr. Necmettin Erbakan Kültür Merkezi’nde hanımları buluşturmaya devam edecek.

YORUMLAR...