Reklam
Beykoz Belediyesi asker ailelerinin de yanında

Beykoz Belediyesi asker ailelerinin de yanında

Beykoz Belediyesi asker ailelerinin de yanında

Beykoz’da sosyal hizmetleri toplumun tüm kesimlerine ulaştırmayı hedefleyen Beykoz Belediyesi,  ihtiyaç sahibi asker ailelerine de maaş bağlıyor.

Beykoz’da sosyal hizmetleri toplumun tüm kesimlerine ulaştırmayı hedefleyen Beykoz Belediyesi,  ihtiyaç sahibi asker ailelerine de maaş bağlıyor. Yazı İşleri Müdürlüğü tarafından 2012 yılında, ihtiyaç sahibi 66 asker ailesine toplam 297 bin 378 TL yardım yapıldı.   

Sosyal yardım hizmetlerini toplumun her kesimine ulaştırmayı hedefleyen ve çalışmalarını bu doğrultuda yürüten Beykoz Belediyesi, 4109 sayılı “Asker Ailelerinden Muhtaç Olanlara Yardım Hakkındaki Kanun” kapsamında muhtaç olan asker ailelerine maaş bağlıyor, ilçeden uğurlanan askerler vatani görevlerine daha bir huzurla gidiyor. 

Geliri Olmayanlara Veriliyor  

Askerin bakmakla yükümlü olduğu ailesine destek sağlamayı hedefleyen uygulamayla, askerin muhtaç olduğu tespit edilen eşine, çocuklarına, annesi veya babası ile kız veya erkek kardeşlerine aylık belirli miktarda maaş bağlanıyor.    

Müracaat Yazı İşleri Müdürlüğü’ne

Beykoz Belediyesi’nde bu işlem Yazı İşleri Müdürlüğü tarafından yürütülüyor.

Maaş yardımı ailelere, başvuru tarihinden itibaren askerlik süresi sonuna kadar ödeniyor. Son üç ay kala maaş kesiliyor ve son üç ayın maaşı terhis belgesinin ardından aileye toplu olarak veriliyor. Yardımın miktarı aile nüfusuna göre belirleniyor. 1 nüfuslu aileye 242 TL yardım yapılıyor, aile kirada ise 154 TL civarında ek bir ödeme daha veriliyor.

Beykoz Belediyesi, yardımların doğru adrese ulaşması için başvuruları titizlikle inceliyor. Muhtarlıklar ile Askerlik Şubesi, SGK, Tapu Müdürlüğü, Belediye gibi kurumlarla yapılan yazışmalar neticesinde ihtiyaç sahibi olduğu tespit edilen ailelere encümen kararıyla maaş bağlanıyor.  

Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek, asker ailelerine destek için maaşları düzenli olarak ödediklerini ve bu konuda titizlik gösterdiklerini,  ayrıca İlçedeki ihtiyaç sahibi ve dezavantajlı durumdaki aileleri sosyal hayata dâhil ettiklerini, giysi, gıda ve eşya yardımlarıyla taleplerini karşıladıklarını belirtiyor.

YORUMLAR...