Reklam
Beykoz'dan Suriyeli kardeşlerimize yardım eli

Beykoz'dan Suriyeli kardeşlerimize yardım eli

Beykoz Belediyesi, TODEM ve HAKEDER işbirliğiyle, ülkemize sığınan kardeş Suriye halkı için hazırlanan yardım malzemeleri Beykoz’dan Kilis’e uğurlandı.

Beykoz Belediyesi, Beykoz Toplumsal Destek Merkezi (TODEM) ve Uluslararası Hakların Korunması Eğitim Derneği (HAKEDER) işbirliğiyle, ülkemize sığınan kardeş Suriye halkı için hazırlanan yardım malzemeleri Beykoz’dan Kilis’e uğurlandı.

Beykoz Belediyesi, TODEM ve HAKEDER Derneği tarafından hazırlanan battaniye, çocuk bezi, giysi ve hijyenik ürünlerden oluşan 1 tır dolusu yardım malzemesi Beykoz’dan, savaştan kaçan Suriye halkının ağırlandığı Kilis’e gönderildi.

Kardeş Suriye halkına yardım götürecek tırın uğurlama törenine, AK Parti İstanbul Milletvekili Metin Külünk, Beykoz Kaymakamı Süleyman Erdoğan, Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek, HAKEDER Derneği Başkanı Ayşe Çelikbilek, TODEM sorumlusu Sevim Gülşen, meclis üyeleri, muhtarlar ve gönüllüler katıldı.

Milletvekili Külünk: “Ortadoğu’da kardeşlik artık sınır tanımıyor”

Uğurlama töreninde konuşan Milletvekili Metin Külünk: “Bugün gönderilen yardım tırını 500 yıl öncesinden okumak gerek. 500 yıl sonra bu coğrafyada yeniden barış ve adaletle buluşmanın mücadelesini yaşıyoruz. Yeniden şekillenen Ortadoğu’da kardeşlik artık sınır tanımıyor. İnsanların kaderi olduğu gibi milletlerin de kaderi ve med cezirleri vardır. Suriye halkının da beklediği düzen gelecek ve bu coğrafya yeniden mutluluğa kavuşacaktır. Bu yardımlarda emeği geçen herkese şükranlarımı ifade ediyorum.” dedi.

İnsanlar zor, sıkıntılı günlerinde birbirlerine koşmalı diyen Beykoz Kaymakamı Süleyman Erdoğan da; “Devletimiz bu konuda çok çalıştı, mühim olan katılmak ve ekmeğimizi paylaşmaktır. İç huzuru için bu çok önemli. Dünyanın birçok yerinde kavgalar, savaşlar devam ediyor. Bu insanlık dışı uygulamaların bitmesini diliyor, TODM’e Hakeder’e teşekkür ediyorum.” diye konuştu.

Başkan Çelikbilek: “Gerçek dostluk zor günlerde ortaya çıkar.”

Kardeş Suriye’de sıkıntıların had safhada olduğuna dikkat çeken Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek de konuşmasında “O kardeşlerimize yardım için ciddi adımlar atılıyor. Gerçek dostluk, kardeşlik, böyle dar ve zor günlerde ortaya çıkar. Şu an Beykoz’da TODEM binasında 20’ye yakın insanımızı ağırlıyor, ihtiyaçlarını karşılıyoruz. Allah’tan dileğimiz, bu zulmün sona erdirilmesi, Suriye’li kardeşlerimizin insan gibi yaşamalarıdır.“ dedi.

HAKEDER Derneği Başkanı Ayşe Çelikbilek de zor durumda kalan, mülteci konumuna düşen Suriye halkına yardımda bulunan herkese teşekkür etti.

 

YORUMLAR...