Reklam
Beykoz'da Yaz Kur'an Kursları'nın açılışı yapıldı

Beykoz'da Yaz Kur'an Kursları'nın açılışı yapıldı

Beykoz’da 2013 Yaz Kur’an kursları   “Gel, bu yaz… Kur’an’ı gönlüne yaz!” sloganı ile başladı.

2013 Yaz Kur’an Kursları  Beykoz’da  açılış programı ile başladı.  Kavacık Mahallesi Yıldırım Beyazıt Camii bahçesinde  gerçekleştirilen programa  İlçe Müftüsü Hüseyin Demirtaş, veliler ve öğrenciler katıldı. Renkli görüntülerin yaşandığı programda  öğrenciler  ellerindeki  Kur’an harfleri ile sahneye çıktılar.

Ülkemizde olduğu gibi  Beykoz’da da, 2013 Yaz Kur’an Kursları   “Gel, bu yaz… Kur’an’ı gönlüne yaz!” sloganı ile  afişlere ve pankartlara yansıdı.

Yıldırım Beyazıt Camii bahçesinde gerçekleştirilen  açılış programı imam-hatip Soner Çelebi’nin sunumu ile başladı.Öğrenci velilerinin dikkatle izlediği programda,  öğrencilerin sunduğu içerikler ilgi ile izlendi.

Açılış programı, Mahmut Polat isimli öğrencinin okuduğu Kur’an ile başladı. Ardından sunucu tarafından, Diyanet İşleri Başkanı  Prof.Dr. Mehmet  Görmez’in öğrenci, veli ve öğreticilere yönelik mesajları okundu. Turgay Şalambar yönetimindeki   Fetihtepe Camii Yaz Kur’an Kursu  Vuslat İlahi Grubunun okuduğu ilahiler,  öğrenciler tarafından ilgi ile izlendi.

Beykoz Müftüsü Hüseyin Demirtaş  açılış programında  bir konuşma yaptı. Müftü Demirtaş konuşmasında şunları söyledi:

“Her yıl bir açılış programı ile yaz kurslarına başlıyoruz.Bu yıl da bu güzel mahallemizde sizlerle beraber olmaktan mutluluk duymaktayım. Hep birlikte   çok güzel bir açılış programı izliyoruz.Çocuklarımız bizim geleceğimizdir ve göz aydınlığımızdır. Çok harika ve sinerji dolu bir ortam beliriverdi. Rabbime hamd ediyorum bu güzel günler için. Yetişmekte olan neslimize dini kültürümüzü ve vermemiz gerekiyor.Yaz Kurslarımız bir taraftan dinimizin öğrenildiği  yerler  olurken diğer taraftan  kültür aşısının yapıldığı mekanlardır. Geleceğimizi teslim edeceğimiz yavrularımızı yetiştirmek, onların maneviyatını geliştirmek  ve kimlik aşısı yapmak borcundayız Çocuklarımız gerçekten çok zekiler ve büyüklerini örnek alıyorlar. İki ay çocuklarımızla çocuk olacağız. Onları sevgi ile kucaklayacağız, sabahleyin karnını doyurarak camiye göndereceğiz, akşamleyin onlarla sohbet edeceğiz.Bu kurslarımıza  5 – 18 yaş arasında bütün öğrencilerimiz gelebilir. Öğleye  kadar camilerimizde eğitimlerimiz devam ederken, öğleden sonra da İlçe Spor Müdürlüğü ile yapılan işbirliği neticesinde ilçede bulunan spor alanlarında öğrencilerimiz,  vakitlerini değerlendirebileceklerdir. Öğrencilerimize  ev ödevleri vermeyeceğiz.Dersi derste öğrenecekler.Ayrıca yaz tatilinde olduğumuzun bilinci ile hareket ederek  çocuklarımızı yormayacağız”, dedi.

Programın son bölümünde öğrenciler, Kur’an alfabesinin  tek tek tanıtımının  yapıldığı  bölüm ile farklı bir duyguyu yaşattılar. Renkli görüntülerin yaşandığı  bölümde, 29  öğrenci  harfleri  kendi dilleri ile tanıttılar.

YORUMLAR...