Reklam
Reklam
Hayatı türkülerle anlattılar

Hayatı türkülerle anlattılar

Sedat Simavi İlköğretim Okulu?nun düzenlemiş olduğu ? Türküleşen Öyküler? programı Ahmet Mithat Efendi Kültür Merkezinde yapıldı.

2010 Avrupa Kültür Başkenti etkinlikleri kapsamında düzenlenen programda, Sedat Simavi İlköğretim Okulu öğrencileri öyküleri senaryolaştırarak sahneledi. Anadolu?nun çeşitli bölgelerine yaşanan olayları türküler eşliğinde sahneleyen öğrenciler, bu toprakların güzelliklerini seyircilere bir kez daha hatırlattı.

Programda konuşan okul müdürü Mustafa Bülbül, 2010 etkinlikleri kapsamına Beykoz?u nasıl dahil edebiliriz diye düşündüklerini ve böyle bir programı yapmaya karar verdiklerini söyledi.

 

İlçe Milli Eğitim Müdürü Neşat Yayla ise, Sedat Simavi İlköğretim Okulunu tebrik ederek, ? Türkü dinlemeyen türkü anlayamaz? dedi. Neşat Yayla, enerji ile ilgili bir seminerden geldiğini ve herkesin enerji kullanımında çok dikkatli olup tasarruf yapması gerektiğinin de altını çizdi.

Programın bir diğer konuğu ise Beykoz Belediye Başkan Yardımcısı Nevin Çalışkan?dı. Öğrencilerin çok güzel hazırlandığını söyleyen Çalışkan, ? Ben müziğe aşığım. Yıllarca amatörce müzikle uğraştım. Bizimde burada bir koromuz var.? dedi.

 

Program, etkinliğin hazırlanmasında emeği geçen isimlerin seyircilere sunulmasıyla son buldu.

YORUMLAR...