Reklam
Müftü Demirtaş Elmalı Kuran Kursu için müjedeyi verdi

Müftü Demirtaş Elmalı Kuran Kursu için müjedeyi verdi

Beykoz Müftüsü Hüseyin Demirtaş, Elmalı Kuran Kursu’nun Eylül ayında tamamlanacağının müjdesini verdi.

Beykoz Müftüsü Hüseyin Demirtaş, Elmalı Kuran Kursu’nda düzenlenen iftar yemeğinde yeni binaları Erkek Kuran Kursu Okulu’nun Eylül ayında tamamlanacağının müjdesini verdi.

Beykoz Müftülüğü, Elmalı Kuran Kursu iftar programı düzenleyerek hizmete yeni açılacak olan Erkek Kuran Kursu Okulu’nu tanıttı.

Kuran Kursu hocalarının ve yöneticilerinin yanı sıra; AK Parti Belediye Meclis Üyesi Ahmet Soylu, Artvinliler Dernek Başkanı Mehmet Uzun,  Çankırılılar Dernek Başkanı Bilal Karabacak, Yalıköy Muhtarı Erol Mete,  Çamlıbahçe Muhtarı Necmettin Kahveci, Zerzavat Muhtarı Mehmet Alaş’ta iftar yemeğine katılan davetli isimlerdi.

Yeni Kuran Kursu binalarını ‘Beykoz’un yüz akı’ olarak yorumlayan Beykoz Müftüsü Hüseyin Demirtaş; 150 yataklı, 22 yatakhaneli, 12 derslikli, spor salonu, kafeterya ve 300 kişilik konferans salonu olan modern mimarisiyle A sınıfı bir kurs olarak Beykoz’a hizmet vereceğini belirtti.

Büyük bir özenle yapılmış, eşsiz manzarası ile de insana huzur veren Kuran Kursu binasında engelli kişilerinde binaya kolay giriş sağlaması adına ayrıca bir rampa yapılmış.

Kuran kursu hocası İbrahim Kömür’ ün gazetemize yaptığı açıklamaya göre İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş; Kuran Kursuna ıslak zemin, laminant, ana merdiven ve yangın merdiveni yapılması hususunda büyük yardım vermiş.

Beykoz’da ramazan hizmetleri çok güzel!

Ortam iletişiminin oldukça samimi ve iyi kurulduğu gecenin sonunda ‘Beykoz’da Ramazan’ konusu üzerinden kısa bir sohbet gerçekleştirdiğimiz Beykoz Müftüsü Hüseyin Demirtaş, Beykoz Güncel’e özel Beykoz’da bu yıl ramazanın nasıl geçtiğine dair düşüncülerini aktardı. Müftü Demirtaş; “Ramazan ayı gelince tüm İslam alemine büyük bir mutluluk meydana geliyor. Sahurlarıyla, iftarlarıyla, oruçlarıyla, hayırlarıyla birlikte ramazan çok etkin bir şekilde hayatımıza giriyor. Beykoz’da ramazan hizmetleri çok güzel geçiyor. Camilerimizde mukabele programları, sohbet programları devam ediyor. Bende Beykoz Merkez’de her gün öğlen namazından önce sohbet yapıyorum. Bunun yanında akşamları belediyemizin bütün mahallerinde yapmış olduğu iftar programları gerçekten çok etkileyici. Bayram havasında geçiyor. Ramazan günlerini ben altın günler olarak değerlendiriyorum. Allah bizim sabrımızı, irademizi eğitiyor. Ramazan bir mektep gibi. Vicdanımızla baş başa kalıyoruz. Beykoz Müftülüğü olarak bu yıl Beykoz’u 8 bölgeye ayırdık. Her bir bölgeden 20 tane hocamız var. Hocalarımız, bölgesel programlar yapıyorlar. Kardeş aile kampanyamız var. Sosyal bakımdan muhtaç insanlara ziyaretler yapılıyor, onlara destek olunuyor. Beykoz Müftülüğü, çok etkin bir din hizmeti sundu ve sunmaya devam ediyor. Ramazan sonunda tüm hocalarımızdan raporlar alacağız. Hangi tür hizmetler yaptıklarıyla ilgili. Kısacası, Türkiye’de olduğu gibi Beykoz’da da ramazan ayı dolu dolu yaşandı” şeklinde sözlerini kaydetti.

YORUMLAR...