Reklam
Gençlere davet: ’Geç Kalma Genç Gel’

Gençlere davet: ’Geç Kalma Genç Gel’

‘Camiler ve Din Görevlileri Haftası’ sebebiyle Beykoz Müftülüğü, ‘Cami ve Gençlik’ temalı bir program düzenledi.

‘Camiler ve Din Görevlileri Haftası’ sebebiyle Beykoz Müftülüğü, İlim Yayma Cemiyeti Konferans Salonu’nda ‘Cami ve Gençlik’ temalı bir program düzenledi.

Her yıl Diyanet İşleri Bakanlığı’nın konu belirlediği  ‘Camiler ve Din Görevlileri Haftası’nda, bu senenin konusu ise, gençlere yönelik oldu.

Cami ve Gençlik temalı programda, gençlerin erken yaşlarda bu manevi huzura erişmesi gerektiği vurgulandı.

Başta Beykoz İlçe Müftüsü Hüseyin Demirtaş olmak üzere programa; ilçedeki birçok kur’an kursu hocası, din görevlileri, İmam Hatip Okulu öğrencileri ve öğretmenleri katıldı.

Programın açılışı, Yuşa İlahi Grubu’nun Tasavvuf Musikisi konseri ile oldu. Tasavvuf Musikisi ile katılımcıların kulağındaki pas silindi.

Ayrıca güne özel olarak Beykoz Müftülüğü tarafından hazırlanan sinevizyon gösterimi de katılımcılarla paylaşıldı. Sinevizyonda; günün anlam ve önemine dikkat çekildi. Bunun yanı sıra İlçe Müftülüğü’nün bu zamana kadar yapmış olduğu çalışmalarda aktarıldı. Sinevizyon gösterimde en dikkat çeken bölüm ise; yapılmış olan sokak röportajında gençlere sorulan ‘Camiye gidince ne hissediyorsunuz?’ sorusuna gençlerin verdikleri yanıtlar oldu.

Sinevizyon gösteriminin ardından sahneye, birçok yarışmada derece alan Hafız Muhammed Polat ve Hatip Mehmet Bilir çıkarak katılımcılara Kur’an-ı Kerim ziyafeti verdi.

Önümüzdeki ay 107 adet Kur’an Kursu açacağız!

Günün anlam ve önemini belirtmek üzere programda konuşma yapan İlçe Müftüsü Hüseyin Demirtaş; camileri ‘yeryüzünü aydınlatan merkez’ olarak yorumladı. Müftü Demirtaş; “İslam Dünyası, kanın ve gözyaşının her türlü projenin uygulandığı yere dönüştü. Neden bu Kur’an-ı Kerim bizim sorunlarımızı çözmüyor, neden bu haldeyiz? İşte bu mübarek okunan ayetleri sadece laviv ve lafız seviyesinde okuduğumuzdan dolayı. İnşallah bundan sonra Kur’an-ı Kerim’i anlamaya yönelik çalışmalarımıza devam edeceğiz. Beykoz’umuzda da bu gelişimleri görüyoruz. Şu anda 11 tane abidevi cami inşaatımız devam ediyor. 2 adet A tipi Kur’an Kursu yakında hizmete girecek. 170 civarında Kur’an Kursu sınıfımız var. İnşallah önümüzdeki ayda 107 adet Kur’an Kursu açacağız. Beykoz’umuz da camisi olmayan yer kalmadı” ifadelerini kullandı.

Beykoz’un 8 bölgesinde gençlerimizle buluşma programlarımız olacak!

Gençler için eğitim ve din anlamında birçok adımın atıldığını belirten Müftü Demirtaş, bu haftaya yönelik olarak sürdüğü konuşmasını; “Beykoz’umuzu 8 bölgeye ayırdık. Gençler buluşma programlarımız olacak. Camilerimizde gençlik kolları oluşturacağız. Camiler haftası diye bunu bir haftayla sınırlı tutmamalıyız. Bu haftayı sene içerisine yayarak namazlarımızı camilerde kılmayı alışkanlık haline getirmeliyiz” diyerek sonlandırdı.

Müftü Demirtaş’ın konuşmasının sonrasında sahne Türkiye’de belli bir yer edinmiş ve sevilen Kişisel Eğitim ve Gelişim Uzmanı Sıtkı Aslanhan’a bırakıldı.

YORUMLAR...