Reklam
Kadir Gecesi Beykoz’da dualarla idrak edildi

Kadir Gecesi Beykoz’da dualarla idrak edildi

Kur’an-ı Kerim’in indirilmeye başlandığı ve ’’bin aydan hayırlı’’ olarak kabul edilen Kadir Gecesi Beykoz’da dualarla idrak edildi.

Kur’an-ı Kerim’in indirilmeye başlandığı ve ’’bin aydan daha hayırlı’’ olarak kabul edilen Kadir Gecesi’nde vatandaşlar camilere akın etti. Beykoz’da orucunu tutan vatandaşlar, gecenin feyzinden yararlanmak için iftardan sonra camilere koştu.

Hz. Yuşa’da akşam ve teravih namazlarını kılmak isteyen bazı vatandaşlar caminin çevresinde iftarını açtı. Çengeldere Camii bahçesinde vatandaşlarla iftarını açan Beykoz Müftüsü Hüseyin Demirtaş’da Teravih Namazı öncesi Kavacık Hasan Yavuz Camii’nde vaaz verdi.

Akşam namazından sonra camilerde mevlitler okutularak dualar edildi. Kur’an-ı Kerim’in indirildiği gece olarak bilinen Kadir Gecesi’nde ayrıca başta Filistin, Suriye ve Doğu Türkistan olmak üzere zulüm ve sıkıntı içindeki Müslümanların kurtuluşu için de dualar edilip, eller semaya açıldı. Okunan Kur’an-ı Kerim ve yapılan dualara ’amin’ diyen Müslümanlar, kılınan teravih namazının ardından geceyi en iyi şekilde değerlendirmeye etmeye çalıştı. 

YORUMLAR...